W końcu oddział dziecięcy trafi do nowego szpitala

, Wiadomości, 07.02.2018 13:20, PG
W końcu oddział dziecięcy trafi do nowego szpitala

Dokładnie rok temu otwarto Oddział Wewnętrzny II, Pracownię Diagnostyki Kardiologicznej oraz Odział Noworodków i Wcześniaków w nowym budynku wadowickiego szpitala.

Na tym samym poziomie, tylko że w Pawilonie „C”, znajduje się Odział Ginekologii i Położnictwa. Teraz ma zostać tam przeniesiony także Oddział Dziecięcy.

Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu radni przeznaczyli 950 tys. zł dotacji na sfinansowanie robót budowlanych na V kondygnacji Pawilonu „C” dla potrzeb Oddziału Dziecięcego.

Prace będą prowadzone na czwartym piętrze Pawilonu „C” i będą wykonane na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej przez Jolantę Nowak „Studio architektoniczne PROFIL” z Gliwic. ZZOZ Wadowice ogłosiło już przetarg na przebudowę czwartego piętra Pawilonu C dla potrzeb tego oddziału.

Roboty będą obejmować m.in. wykonanie wszelkich prac rozbiórkowych, zmianę w układzie funkcjonalnym pomieszczeń, wykonanie ścian działowych w technologii lekkiej, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie izolacji przeciwwilgociowych, montaż posadzki, wykonanie nowych sufitów czy dostosowanie wentylacji grawitacyjnej do nowych pomieszczeń.

Koszt tej przebudowy to około 1,2 mln zł.

Dodajmy, że ostatnio ZZOZ w Wadowicach dostał ponad 7 mln zł unijnej dotacji na zakup nowoczesnego sprzętu. Więcej na ten temat tutaj: Mnóstwo nowego sprzętu dla wadowickiego szpitala

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

xpek, 07.02.2018 14:36

a co z obsługą? też będzie nowa?