reklama

Trwa walka o życie 9-letniego Filipa [AKTUALIZACJA]

, MAGAZYN, Wiadomości, 08.02.2018 14:00, NEWSY CZYTELNIKÓW
Już w ten weekend. Każdy może przyłączyć się do akcji - w Spytkowicach, Targanicach, Zatorze i wielu innych miejscowościach.
Trwa walka o życie 9-letniego Filipa [AKTUALIZACJA]
Filip Tomski to 9-letni mieszkaniec Spytkowic (powiat wadowicki). Uczęszcza do szkoły podstawowej nr 2. Zapalony piłkarz, kibic Wisły Kraków. Swoją pasję rozwija w "Orlikach Astra Spytkowice". Mimo swojego młodego wieku posiada wiele osiągnięć sportowych.

Zawsze pomocny, uśmiechnięty, pełny energii. Mimo swojego młodego wieku jest bardzo uczuciowy i wrażliwy, chętnie pomaga innym. Jak każde dziecko uwielbia bawić się z rówieśnikami i młodszym bratem Erykiem, z którym jest bardzo zżyty.

Życie toczyło się normalnie, do sierpnia 2017.

Pierwsza diagnoza, zapalenie węzłów chłonnych. Pobyt w szpitalu, antybiotyk. Wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku....

Kiedy nieoczekiwanie padła diagnoza ...Nowotwór złośliwy. Chłoniak nieziarniczy T- komórkowy.

Wyniszczająca organizm chemia, sterydy, mnóstwo leków doustnych i dożylnych, punkcje, pobierania krwi, rezonanse i inne ciągle badania - to codzienność Filipa. Mały wojownik, wszytko dzielnie znosił.

Trzy miesiące leczenia przyniosły oczekiwane rezultaty. Choroba ustępowała.
Nagle kolejny cios - wznowa. Wiele bólu, nieprzespanych nocy i cierpienia niewinnego dziecka. Znowu wszystko posypało się na milion kawałków.

Walka od początku, kolejne badania, nowe leczenie, którego zakończeniem będzie przeszczep szpiku. Niestety rodzice i brat nie posiadają zgodności genetycznej z Filipem.

Jedyną szansą jest dawca niespokrewniony. Filip, rodzice, rodzina i znajomi proszą o rejestrację w Bazie dawców szpiku "DKMS". Dla Was to niewiele, ma dla Filipa szansa na lepsze życie i powrót do normalności, realizacji pasji i marzeń.

W dzień 9-tych rodzin Filipa 24 lutego 2018 roku, możesz podarować mu najpiękniejszy prezent. Szanse na nowe - drugie życie

W Spytkowicach, Zatorze, Oświęcimiu i Skawinie (24-25 lutego) odbędzie się dzień dawcy dedykowany Filipowi.

W tym tygodniu uzgodniono, że specjalna akcja zorganizowana zostanie również w Targanicach Dolnych k. Andrychowa.
Szczegóły na plakatach.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy