reklama

To jakiś dramat! Ścieki regularnie zalewają posesje i ulicę

, Wiadomości, 29.11.2016 13:30, (red)
Kolejna awaria na tej samej ulicy w Andrychowie.
To jakiś dramat! Ścieki regularnie zalewają posesje i ulicę

- Wybudowana przed laty kanalizacja wzdłuż ulicy Konstytucji 3 Maja w Andrychowie to jedna wielka fuszerka – mówią nam okoliczni mieszkańcy.

 

Teraz już nikt nie pamięta kto to budował, ani nawet kiedy, ale ludzie widzą, że z kolektorem cały czas są jakieś problemy. Przyczyny awarii nie są znane.

 

- Moją działkę zalały ścieki po raz drugi w ciągu 9 lat. Ten kolektor to fuszerka, pęka kilka razy w roku wzdłuż całej ulicy – mówi nam jeden z mieszkańców.

 

Pęknięcie kolektora zwykle oznacza to samo: ścieki wybijają ze studzienki i rozlewają się po posesji i po ulicy. Do akcji wkracza ekipa naprawcza i naprawia, czyli kopie wielki dół na posesji i wymienia kawałek rury. Koparka w akcji oznacza zdemolowanie czasami ładnie zagospodarowanych ogródków.

 

Tak było też we wtorek, 29 listopada. Naprawami zajmują się pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

 

- Najgorsze jest to, że ludzie za każdym razem do nas mają pretensje, a to przecież nie ZWiK budował ten kolektor tylko jakaś firma na zlecenie urzędu – mówią w ZWiK.

 

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

AntyLeming, 29.11.2016 19:56

Komentarz usunięty przez autora.

Maksymilian, 29.11.2016 17:29

ZWiK przejął kolektor w użytkowanie.Daremne tłumaczenie.