reklama

Jedna szkoła w Andrychowie do likwidacji? [AKTUALIZACJA]

, Wiadomości, 28.11.2016 20:30, (red)
Zapowiedziana przez rząd reforma edukacji może w najgorszym razie stać się pretekstem do zamknięcia jednej szkoły w Andrychowie.
Jedna szkoła w Andrychowie do likwidacji? [AKTUALIZACJA]

Rząd PiS zapowiedział reformę edukacji i mimo ogromnej krytyki ze strony różnych środowisk, rządzący raczej się z tych planów nie wycofają.

Zgodnie z projektami w miejsce obecnie istniejących szkół mają być: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe. Gimnazja mają zostać zlikwidowane.


Zmiany miałyby rozpocząć się od roku szkolnego 2017/2018. Wówczas uczniowie kończący w roku szkolnym 2016/2017 klasę VI szkoły podstawowej staną się uczniami VII klasy szkoły podstawowej; nie będzie rekrutacji do I klasy gimnazjum. Obecni uczniowie klas I gimnazjów są ostatnim rocznikiem uczących się w nim.

 


Rząd na samorządowców sceduje sprawy utworzenia nowej sieci szkół. W Andrychowie – jak się nieoficjalnie dowiadujemy – już czynione są pierwsze przymiarki w tej sprawie. Na razie nieoficjalne. Wszak nie ma jeszcze nawet ustawy, która obligowałaby samorząd do podejmowania decyzji w tej sprawie.


Jeśli chodzi o szkoły wiejskie w gminie Andrychów – tutaj nic się nie zmieni. W większości podandrychowskich miejscowości znajdują się zespoły szkół (podstawówka i gimnazjum), które docelowo zostaną przekształcone w podstawówki.


A w Andrychowie? Jak informują nas radni, obecnie niepewna jest przyszłość jednej szkoły. W kuluarach omawiany jest bowiem pomysł całkowitego zamknięcia obecnego Gimnazjum nr 2 przy ul. Lenartowicza w Andrychowie.


- Jest pomysł, aby po wygaszeniu Gimnazjum nr 2, czyli opuszczeniu ostatniego rocznika gimnazjalnego, całkowicie zamknąć tę szkołę i nie powoływać tutaj podstawówki, która działała tutaj wcześniej – mówi nam jeden z radnych.
 

 

- Za takim rozwiązaniem przemawia przede wszystkim demografia. Od kilku lat dzieci rodzi się znacznie mniej dzieci niż 10-15 lat temu. Znajdująca się w sąsiedztwie Szkoła Podstawowa nr 4 oraz SP nr 2 mogłyby spokojnie przyjąć wszystkie dzieci z Andrychowa, a gmina zaoszczędzi sporo pieniędzy rezygnując z utrzymania jednej szkoły – dodaje.

 

Jak się dowiadujemy - możliwe są protesty przeciwko takiemu rozwiązaniu.

 

Na razie nie wiadomo co miałoby się stać z budynkiem dzisiejszego Gimnazjum nr 2 – jeśli ziściłby się pomysł całkowitej likwidacji szkoły. Z kolei pomieszczenia dzisiejszego Gimnazjum nr 1 najpewniej zostaną przeznaczone na potrzebny Szkoły Podstawowej nr 2.


Tak czy inaczej, to dopiero przymiarki. Losy budynku dzisiejszego gimnazjum nr 2 jeszcze nie są przesądzone, aczkolwiek spośród wszystkich szkół w gminie Andrychów wydają się najbardziej niepewne. Decyzje należą do radnych i będą podejmowane już w najbliższych miesiącach.

 

AKTUALIZACJA: 2016-11-28


"Dwa duże gimnazja są również w Andrychowie. Przekształcenie obu w podstawówki nie jest opłacalne, bo uczniów jest zbyt mało. Chcemy, by nadal prowadzona tam była działalność edukacyjna, zainteresowane tym także są prywatne podmioty. Niewykluczone, że pójdziemy w tę stronę" - taka wypowiedź burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka znalazła się niedawno w jednej z gazet.

 

Z inicjatywy radnych Alicji Studniarz i Sławomira Nowaka sprawa przyszłości budynku Gimnazjum nr 2 poruszana była również podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie (24.11). Co w tym względzie gmina zamierza robić, czy budynek gimnazjum będzie likwidowany?

 

- Jeśli chodzi o tworzenie sieci szkół na terenie gminy Andrychów to takie dyskusje nie są jeszcze prowadzone, ponieważ nie mamy do tego podstawy, by je prowadzić - powiedział Tomasz Żak, dodając że ustawa o reformie oświaty, zakładająca likwidację gimnazjów, nie weszła jeszcze w życie.

 

- Mówienie w tej chwili i wzbudzanie jakiejśniepotrzebnych emocji w mieście odnośnie ewentualnej likwidacji (budynku gimnazjum nr 2) jest przedwczesne i bardzo proszę o powstrzymanie się z tego typu dyskusjami - powiedział Tomasz Żak.

 

Dodał, że rzeczywiście wiele organizacji oświatowych w dopytuje w magistracie, "jaka jest możliwość utworzenia prywatnej szkoły, i to wcale nie jest tajemnicą, ale żadnych decyzji nie ma".

 


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Z_Andrychowa, 21.12.2016 12:35

Skandalem jest sposób, w jaki próbuje się przeprowadzać zmiany w tak ważnym obszarze. Rodzice nie są informowani, nie prowadzi się z nimi żadnego dialogu. Wręcz próbuje się zamknąć usta tym, którzy mają świadomość, jakie będą konsekwencje likwidacji szkoły. Nasze dzieci to nie bydło, aby upychać je w szkołach, które są już dziś przepełnione. Czy mieszkańcy ulic np. Metalowców, Starowiejskiej, Brzegi mają świadomość, że prawdopodobnie będą zmienione dla nich obwody szkolne? Czy mając już starsze dziecko w SP 4, młodsze będą musieli wozić do miasta? Czy rodzice przedszkolaków wiedzą, że ich dzieciaki będą się uczyć na trzy zmiany? Bo dwie już w obydwu podstawówkach mamy. W SP 4 lekcje są od 7.10 do 17. Po zmianach będą do 20????? A zadania dzieciaki będą robić o północy. Nie pozwólmy na to!!!!!!

azquit, 21.12.2016 07:19

Komentarz usunięty przez autora.

mieszkaniec.anx, 20.12.2016 22:38

Przedtem A.Szafrański będąc wicedyrektorem sp 5 chciał zamknąc Z.O.F.K.O czyli G.Z.O a teraz będąc dyrektorem G.Z.O chce nie doduścic do reaktywacji piatki o co chodzi

franekmieszkam, 20.12.2016 22:16

Dziś nasz włodarz na spotkaniu stwierdził że nie potrzebuje dwóch szkół na osiedlu upchnie nasze dzieci w jednej szkole nie jest ważna edukacja ale ekonomia powiedzmy mu że nie tędy droga. My rodzice z osiedla się nie zgadzamy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Snowman, 16.12.2016 19:14

Sprawa SP 4 toczyła się zbyt długo. Pełnoprawna Pani dyrektor "czwórki" powinna otrzymać z tego tytułu horrendalne odszkodowanie. Ale tak w naszej Gminie wyglądały właśnie te ostatnie Konkursy- czyli groteskowe powtarzanie mające na celu próby pozbycia się jednego dyrektora zakończone przez Żaka i Szafrańskiego fiaskiem. Wciskanie na siłę swoich "lojalnych" ludzi żakogrodu, nawet mamy w Gminie przypadek "Konkursu" bez Konkursu- czyli jeden kandydat, wybrany na stanowisko drogą "Konkursu" chociaż nie miał z kim "walczyć". Teraz Gim 1- oczko w głowie A. Szafrańskiego ma się stać jego "bastionem" zapełnionym dziećmi z osiedla. Coś tu za dużo przypadków. Czyżbyśmy się próbowali ustawić na starość? :) . prawoioswiata proszę na bieżąco informować o sytuacji. Dla niektórych to bełkot, ale dla ludzi wykształconych będących w temacie to istotne sprawy.

prawoioswiata, 16.12.2016 14:37

[DOKUMENTY] - SP4 - Naczelny Sąd Administracyjny "ostatecznie przyznał rację" ... Wojewodzie więcej na: prawoioswiata.blogspot.com

asquit, 15.12.2016 17:00

jak zwykle pod osłoną nocy p osłowie z pisu podjęli kolejny etap niszczenia kraju - zlikwidowali gimnazja w Polsce w tym te w Andrychowie Gimnazja do likwidacji. Sejm przyjął projekt reformy oświaty tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/gimnazja-do-likwidacji-sejm-przyjal-prawo-oswiatowe,699905.html dziękujemy posłowie polakowi

mocarz, 14.12.2016 00:53

@zandrychowa marzy mi sie aby w tak ważnych sprawach portal NIEZALEŻNY używał wyjątków :) nie tydzień ale dopóki interesuje mieszkańców

zandrychowa, 13.12.2016 21:40

Tak zwłaszcza że na tej stronie lista najczęściej komentowanych i czytanych wiadomości obejmuje okres ostatniego ok. tygodnia.Zerknij sobie na datę tej wiadomości i a dziś mamy 13 grudzień ale powiem ci quatro twój spisek jest godny macierewicza

Quattro, 13.12.2016 21:20

Snowman- artykuł nie znajduje się wśród najczęściej komentowanych ponieważ nikt poza zamkniętą grupą osób nie może ujrzeć takiego sprzeciwu Andrychowian wobec tego co wyprawia trójkącik Szafrański-Wanat-Żak (kolejność dowolna). Decyzja o zrzuceniu tematu i zapomnieniu o nim zapadła "na górze". Na miejscu dyrektora GZO tez bym się wstydził takiego niewypału jakim jest ten artykuł. Miało być "strasząco" a wyszła kompromitacja władz. Odnośnie wyroków sądu- kompromitacja nr 2 roku 2016, ale przede wszystkim ogromna niewiedza burmistrza i "eksperta oświatowego" Szafrańskiego. Te dwa czynniki doprowadziły ich tam gdzie się właśnie znajdują w tym temacie- pod ścianę. I jak z tego wybrnąć teraz? A proste- wystarczy się zalogować do sieci, odpalić nick: abcabc, mega, maria, tomekxy i inne pumexy i postraszyć policją. A dla pewność usunąć temat z najczęściej komentowanych. Takie trochę eSBeckie metody, ale co kto lubi. Miłego wieczoru.

mocarz, 13.12.2016 20:14

@marcin1970 bardzo dobrze napisane właśnie miałem napisać "to samo" te wpisy @abcabc i @mega to zwykła podłość ale tak ostry atak świadczy o tym wyroki mocno zaburzyły spokój Żaka i Szafrańskiego . solidność przedstawienia faktów przez blogera GODNA NAJWYŻSZEGO UZNANIA

marcin1970, 13.12.2016 18:56

abcbac (i ile tam nicków jeszcze masz) - wiadomo kredyty do spłacenia a jakby co to dobry zarobek za siedzenie w necie i niszczenie wrogów pójdzie się paś. ale bez przesady. Raz straszysz ludzi sądem, innym razem nazywasz wyroki sądu wypocinami. Bo na tym blogu sa po prostu wyroki sądu. To że jak można się domyślać nie są po myśli Żaka - no trudno. Żeby od razu tak ostro o sądzie i gościu który jedynie te wyroki pokazuje? Oj żadne pieniądze które dostajesz nie usprawiedliwiają tego co robisz. ps. Te wyroki w sprawie SP 4 nie są przeciwko dyrektor SP 4, nie mieszajcie klakierzy zakolandii kobiety do tego, nie kryjcie się za jej spódnicą. Wyroki dotyczą postępowania Tomasza Żaka w sprawie SP 4.

kaczor, 13.12.2016 18:47

idąc tokiem chorego rozumowania klakierów zakolandii sąd musi nienawidzić a wyrok sądu to wypociny. Wszystko dlatego że sąd wydał wyrok jaki nie podoba się klakierom zakolandii. To i sąd jest zły, be, a każdy kto pokazuje wyroki sądu jest człowiekiem którego trzeba zniszczyć.

mega, 13.12.2016 17:16

a te wypociny to czyste przeinaczanie sprawy, kłamstwo !

mega, 13.12.2016 16:04

a te wypociny to czyste przeinaczanie sprawy, kłamstwo !

abcabc, 13.12.2016 15:19

człowieku ty chyba musisz bardzo nienawidzić panią dyrektor SP4 skoro co jakiś czas regularnie wklejasz tutaj te swoje wypociny

prawoioswiata, 13.12.2016 14:07

SP4 - Naczelny Sąd Administracyjny "ostatecznie przyznał rację" ... Wojewodzie [AKTUALIZACJA] więcej na: prawoioswiata.blogspot.com

Zakolog, 13.12.2016 11:58

@mocarz No to jeszcze inaczej. Od czasu rewolucji francuskiej w każdym i to bez względu na ustrój nowoczesnym państwie istnieje tajna policja polityczna, wcześniej też była, tylko opierała się na spowiedzi powszechnej, bojaźni Bożej i Świętej Inkwizycji. Dlatego istnienie takiej policji w monopartyjnym państwie nie jest jakimś wyjątkiem, tylko regułą. Oficjalnie zadaniem tej formacji, jest ochrona ustrojowych fundamentów państwa, a tak naprawdę utrzymanie w danym momencie stosunków własności i sposobów redystrybucji bogactwa. Rzeczywiście w krajach socjalistycznych, aparat ten był znacznie rozbudowany i podobnie jak w państwach kapitalistycznych pilnował sposobów zawłaszczania części efektów pracy klasy pracującej przez państwo na rzecz społeczeństwa, w odróżnieniu od ustrojów kapitalistycznych, w których redystrybucja odbywa się na rzecz kapitałów i rentierów. Dlatego też nie rozumiem Twojego negatywnego stosunku akurat do Służby Bezpieczeństwa w PRL.

tatiana, 13.12.2016 11:02

@Quattro - Pani małopolska Kurator Oświaty powiedziała że sprawą priorytetową jest jednozmianowy system szkolnictwa !! I żeby tak się stało to budynek Gimnazjum nr 1 po jego wygaśnięciu a co również wynika z logiki (jest to jeden budynek podzielony na dwie części) przejmie szkoła podstawowa nr 2. Natomiast hala sportowa jest jednostką niezależną.

Snowman, 13.12.2016 10:35

wszystkio pięknie i fajnie, ale dlaczego znalezienie tego artykułu jest takie trudne? Na stronie głównej w NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANYCH artykuł się nie pojawia. Czy to celowy zabieg władz Andrychowa? A ja myślałem ze mamniusa jest niezależne?

mocarz, 12.12.2016 23:14

@Zakolog napisałeś zupełnie coś innego i nie chodzi tylko o "syntetyczność " wystarczyło napisać "jeśli są to byłymi SB-kami" to byłoby syntetyczne . pan Klaja został SB-kiem bo" chciał grać na trąbce" www.gazetakrakowska.pl/artykul/166130,wadowice-kiedys-esbek-dzis-pedagog-w-liceum,id,t.html oni wszyscy z miłości do ... gnębili ludzi no i jak sie dowiadujemy byli "kulturalni" katując i zabijając . Tomasz Żak został TW Zdzisław bo zapewne "kochał zwierzątka" i na nie nie donosił ale donosił na... . pisząc o tych dramatycznych sprawach trzeba dochować dużej staranności i prostoty "niech twoja mowa będzie tak tak , nie nie"

Snowman, 12.12.2016 21:55

abcabc, 2016-11-15 16:26:31 "dobre posunięcie władz naszego miasta. zaoszczędzone w ten sposób można przeznaczyć np. na budowę i remonty dróg i chodników" . A cóż to za kolejne bzdury? W takim razie gdzie są wszystkie pieniądze, które gmina otrzymała na remonty skoro potrzebne są dodatkowe finanse? teraz nikogo już nie dziwi dlaczego w urzędzie taki kontrole ostatnimi czasy. Bardzo dobre posunięcie władz tam na górze- kontrolować do skutku i wyciągać wnioski a nie brać się za likwidowanie szkół w naszej gminie i robienie prywaty. Wniosek z tego taki, że burmistrz kompletnie sobie nie radzi już.

Quattro, 12.12.2016 20:43

"Przekształcenie obu w podstawówki nie jest opłacalne". Ciekawy jest fakt, dlaczego Pachlowe Gimnazjum nr 1 zdaniem andrychowskich władz jest bardziej opłacalne od Gimnazjum nr 2 na Osiedlu a nie rozważa się zlikwidowania Gimnazjum nr 1. Czy źródłem tej "opłacalności" jest czas czyli bliskość, którą dyrektor GZO ma do pokonania od wystawienia nogi poza próg swoich drzwi? A może zyski uzyskane z likwidacji Gimnazjum nr 2 są idealnym paliwem do inwestowania w tylko jedną placówkę, którą ma się stać Gim 1? Natomiast manipulowanie informacją jaką jest rzekomy niż to nic innego jak próby odwrócenia uwagi od cieszącej się dobrą renomą, wysokimi standardami oraz świetnym zapleczem nauczycielskim i sportowym placówki jaką jest Gimnazjum nr 2. A może warto byłoby rozważyć całkowite zlikwidowanie Gimnazjum nr 1? Nie raz ludzie powtarzali, że to aż za duży obiekt, trudny do utrzymania z ciągłymi potrzebami inwestowania. A to dach przeciekał a to salę gimnastyczną zalało. Pieniądze poszły w setki tys zł. Godne rozważenia.

kaczor, 12.12.2016 11:48

"Dwa duże gimnazja są również w Andrychowie. Przekształcenie obu w podstawówki nie jest opłacalne, bo uczniów jest zbyt mało. Chcemy, by nadal prowadzona tam była działalność edukacyjna, zainteresowane tym także są prywatne podmioty. Niewykluczone, że pójdziemy w tę stronę" Widzisz awea znów kłamiesz. Nawet Żak mówi że to wina niżu a nie zmian. Zresztą jak znam życie władza wycofa się z pomysłów i będą jednak dwie podstawówki na osiedlu. Obie państwowe a nie prywatne.

Zakolog, 12.12.2016 11:10

@mocarz Trochę się nie zrozumieliśmy, pewnie z winy mojego zbyt syntetycznego komentarza. Dlatego spróbuję wyjaśnić o co mi chodziło, na podanym przez Ciebie przykładzie. Jeśli pedagog szkolny w LO zatrudniony jest na niejawnym etacie policji, to oznacza, iż w roku 90-tym przeszedł weryfikację i nie jest już funkcjonariuszem SB, tylko ABW. Natomiast jeśli pełni tylko funkcję pedagoga szkolnego, to znaczy, iż 26 lat wstecz odszedł ze służby i został nauczycielem. Tak czy tak od ponad ćwierć wieku nie jest oficerem SB. Oczywiście rozumowanie to nie rozstrzyga, czy był lub nie był, tylko, że obecnie na pewno nie jest.

awea, 12.12.2016 11:08

to PIS zapoczątkował likwidację gimnazjów więc pretensje miejcie do tej nienawistnej parti

mocarz, 12.12.2016 00:02

@Zakolog jest ich wielu w Andrychowie i mają sie dobrze ten najbardziej kuriozalny skocz do liceum i poproś o spotkanie z pedagogiem szkolnym zatrudnionym przez komucha Ślesaka a może w związku z wiekiem spotykałeś go na korytarzu ?

Maksymilian, 11.12.2016 21:31

tomekx;piszesz brednie.Marzenia ściętej głowy. Żakolog;ja widziałem.

Zakolog, 11.12.2016 20:33

@tomekx Z tym obaleniem to bym nie przesadzał, ale niech będzie, problem w tym, że w 1989 sztandar wyprowadzano, a już w 1993 demokratycznie wprowadzano.

tomekx, 11.12.2016 20:07

Spokojnie w Polsce w 1989 roku obalona została jedna dyktatura to i obalona zostanie dyktatura Kaczyńskiego i partii PIS Ludzie mają coraz bardziej tego dość

Zakolog, 11.12.2016 19:56

Igor12 z tymi Twoimi SB-kami jest tak samo jak z Różokrzyżowcami – wszyscy słyszeli że są, tylko nikt ich nie widział. Tak dla przypomnienia od 1990 roku nie ma już SB tylko UOP – nowa policja polityczna w III Najjaśniejszej, która dziś dla niepoznaki nazywa się ABW.

igor12, 11.12.2016 19:05

Służba Bezpieczeństwa nigdy z człowieka nie wyjdzie...oni donoszenie,prowokacje,intrygi mają we krwi - co niektórzy posuwają się do gloryfikacji stanu wojennego uważając go za wydarzenie kulturalne...wszystkie te ścierwa z KOD- PO-ZSL-N Kaczyński powinien wypalić gorącym żelazem !!!

nietakszybko, 11.12.2016 18:55

czemu przypominam tę sprawę. Bo ona pokazuje jak wygląda Andrychów za czasów rządów pana Żaka. Różnych "donosów" na andrychowian było wiele. Straszenia andrychowian sądami i prokuraturą wiele. Tak dużo że ludzie zajmujący się obroną praw człowieka i swobód obywatelskich chwytają się za głowę jak dostają materiały na temat tego co wyprawia się obecnie w Andrychowie. Na szczęście wszystko kończy się na tzw. donosach: prokuratura i sąd są nieczułe na takie zagrywki. Dlatego ababc nie strasz nie strasz bo się.....

nietakszybko, 11.12.2016 18:51

apropos tego czym zajmuja się za rządów Żaka z innej stronki o Andrychowie gdy rządzi Żak Czy to prawda, że burmistrz złożył wniosek o ukaranie pana w sprawie prowadzenia bloga? ...... Odpowiedzi Dariusz Kurek ......... Byłem na taką okoliczność rozpytywany przez andrychowską policję. Niestety nie jestem w stanie precyzyjnie powiedzieć jaka jest treść wniosku/zawiadomienia. O to zapytajcie Państwo burmistrza/Gminę........ Z rozmów z Policją wiem, że odmówiła ona wszczęcia postępowania w tej sprawie.........

Quattro, 10.12.2016 22:42

To jest właśnie to o czym wielu internautów już od dawna mówiło- czyli tzw "polityka miłości" Żakogrodu. Po wpisie niejakiego "abcabc" wnioskuję, że jest dosyć blisko związany z jedną ze stron problemu, o którym wszyscy mówią. Tak więc doskonale rozumiem Twoje zdenerwowanie całą sprawą bo jest ona dla pewnych osób z ul. Rynek bardzo delikatna. Ale aż tak delikatna, żeby straszyć mieszkańców na MamNewsa policją, próbować ich "uciszyć" i zamieść sprawę pod dywan? Najwidoczniej tak. Życzę spokojnego wieczoru i proponuję Ci drogi abcabc zejść z warty bo myślenie to Ci nie służy.

abcabc, 10.12.2016 20:05

nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że swoje kłamliwe twierdzenie nie będziesz w stanie się wybronić w sądzie ? myślisz że wymyślisz sobie jakiś głupawy login i jesteś bezkarny i możesz zniesławiać innych? policja już nie takie zagadki rozwiązywała

Quattro, 10.12.2016 19:30

Mieszkańcy z pewnością podziękują burmistrzowi Żakowi przy urnach wyborczych między innymi za pozwolenie Andrzejowi Szafrańskiemu znanego już w całym województwie jako- "grabarz oświatowy" na gnębienie części andrychowskich dyrektorów i nauczycieli a faworyzowanie tych drugich. A teraz za próby zlikwidowania jednej z lepszych placówek oświatowych. A w związku z osobą- P. Wanat - nie ma czego komentować bo jak ludzie mówią- "do andrychowskiej oświaty jeszcze nic nie wniosła więc żaden z niej autorytet". Miłego wieczoru.

serioserio, 03.12.2016 11:41

Na pewno podziękujemy wszyscy burmistrzowi i dyrektorowi GZO za sprawne i bezbolesne wprowadzenie reformy w naszej gminie.

asquit, 03.12.2016 11:02

pisiorki podziękujcie kaczyńskiemu i jego spółce za zmiany

Quattro, 01.12.2016 05:41

Widzisz Fatima, dyrektor Szafrański nie rozumie po prostu, że na szacunek pracuje się latami robiąc "dobrą robotę" a nie zastraszając. W szczególności środowisko, z którego sam się wywodzi. To właśnie cała bolączka Szafralandii i Żakolandii- fakt, że mówi się głośno o wielu faktach, które ich zdaniem powinny zniknąć z oczu opinii publicznej. Od 7 lat w Gminie Andrychów możemy podziwiać prawdziwy prywatny folwark. Ludzi zastanawia tylko kto po tak długim czasie to wszystko posprząta. Ale jedno nie ulega wątpliwości- Szafrogród i Żakogród nie mogą sobie pozwolić na porażkę w wyborach ponieważ ich następca odkryje z pewnością wiele ciekawych faktów a odpowiedzialność za nie będą musieli ponieść Ci panowie- mając 70 czy 80 lat powróci do nich jak bumerang.

mocarz, 01.12.2016 00:20

@tomuś a jak może byc inaczej jak jesteś dogadany ze swoimi czerwonymi kapusiami szkoła działa super dzięki sprawności zarządzania Pani Agaty i wszystkich sprzymierzeńców i dzięki dotacjom z Gminy ! te bajki to sobie i komuchom opowiadaj na dobranoc

tomekx, 30.11.2016 23:44

Dobrze ktoś z tego wszystkiego wyciągnął wnioski: prywatna nie znaczy płatna.Dla gminy to wręcz korzyść - dzieci chodzą do podstawówki w tym samym miejscu, a gmina nawet zarabia na czynszu z wynajmu budynku.Nauczyciele też mają pracę - tyle że poza Kartą nauczyciela i poza przywilejami. Jestem za!!!!!

franekmieszkam, 30.11.2016 20:55

o ile dobrze kojarzę to katolicka ale nie oto chodzi ani o kartę nauczyciela ale o dobro dzieci by miały blisko do szkoły i godne warunki do nauki a nie przepełnione szkoły myślę że druga podstawówka na osiedlu to normalne

xpek, 30.11.2016 19:58

o ile dobrze kojarzę to w brzezince też jest prywatna i darmowa szkoła. prywatna - czyli nauczyciele nie mają w niej przywilejów ( w prywatnej nie obowiązuje Karta Nauczyciela) a działa jak normalna państwowa - otrzymuje subwencje i jest darmowa dla uczniów coś mi się wydaje że cała ta wrzawa o karte nauczyciela właśnie się toczy i to że niektórzy mogą stracić przywileje

mama, 30.11.2016 19:52

Jeżeli chodzi o prywatną szkołę to żeby ją założyć i byli chętni rodzice do posłania tam dzieci to muszą w takiej szkole pracować nauczyciele co najmniej dwa razy lepsi niż w placówkach publicznych ! A niestety wszyscy nauczyciele z prawdziwego zdarzenia odeszli do dużych miast albo na emeryturę. Tu zostali jedynie ci którzy nie mieli innego wyjścia! Tak że założenie prywatnej szkoły jest w Andrychowie NIEMOŻLIWE bo nikt nie zapłaci za taki sam poziom w szkole płatnej jak i państwowej więc nie panikujcie i nie piszcie takich bzdur !

fatima, 30.11.2016 18:25

W SP 4 Pani dyrektor Zawadowa pod naciskiem Szafrańskiego zabroniła nauczycielom rozmawiania na temat likwidacji szkół ,na wczorajszych wywiadówkach nie udzielono żadnej odpowiedzi rodzicom .Zastraszeni nauczyciele zwolnieniami w razie dyskusji- tak być nie może.Rodzice mają prawo wiedzieć jak od przyszłego roku będzie wyglądać nauka,bo jak powiedziała pani minister ma być jednozmianowość.Pani Zawadowa nie współpracuje z Radą Szkoły ,a to na dobrą sprawę jest podstawą do odwołania Dyrektora.Współpraca z p.Szafrańskim i p.Wanat to tylko po to żeby sobie zaklepać miejsce w ICH prywatnej szkole.Mam nadzieję że rodzice do tego nie dopuszczą i nie pozwolą sobie mydlić oczu tylko dla tego aby inni mogli się dorobić.

prawoioswiata, 30.11.2016 16:16

SP4 - Naczelny Sąd Administracyjny prawomocnie ODDALIŁ KOLEJNE zażalenie Gminy dot. powołania Dyrektora . Dwa niekorzystne orzeczenia dla Gminy w ciągu jednego tygodnia. . więcej na: prawoioswiata.blogspot.com

AntyLeming, 30.11.2016 15:15

Komentarz usunięty przez autora.

Quattro, 30.11.2016 11:19

Fatima dobrze mówi- spółka Wanat/Szafrański już się ludziom przejadła. Trudno zrozumieć jak można tak żerować na dzieciach i manipulować opinią publiczną poprzez opowiadanie o niżu, który jest wytworem wyobraźni Andrzeja Sz. Zakładanie własnej prywatnej szkoły to kosztowne przedsięwzięcie a jak widać andrychowskim emerytom bardzo się powodzi. Temu też pasowałoby się chyba przyjrzeć. Fatima, też mi się wydaje, że Gimnazjum nr 1 bardziej nadawałoby się na prywatną szkołę. Jest nawet kilku przedsiębiorców zainteresowanych tamtą placówką głównie ze względu na położenie. Warto podjąć temat.

-JOE-, 30.11.2016 07:17

Teraz ewentualna redukcja placówek nauczania spowodowana jest niżem demograficznym bo przecież jak powstały gimnazja to adaptowane były istniejące placówki. Tak samo było jak w latach 90 tych bezrobocie rosło to wciskali żeby uczyć się jak najdłużej żeby bezrobocie malało - tak tylko na papierze.

-JOE-, 30.11.2016 07:12

Nauczyciel to powinna być osoba wykształcona a nie wyuczona zawodu a jest odwrotnie sądzę tak bo jeżeli zmienia się system nauki to przecież uczniowie nie emigrują do UK i ich liczba się nie zmieni a jezeli chodzi o poziom nauczania to jak program będzie odpowiedni to też powinno być ok. A może ktoś coś zle policzył może pomnożył przez zero?

mocarz, 30.11.2016 00:36

"ludzie zbierz ta sie do kupy " bo Was TW Zdzisław i TW Grab zjedzą TW- tajny współpracownik służby bezpieczeństwa PRL

Julka77385, 29.11.2016 21:50

Rodzice chca naszym dziecia zmienic rejonizacje szkoly Chcecie aby pierwszoklasisci chodzily z ulicy starowiejskiej i metalowcow do szkoly. w miescie poto tylko by pan Szafranski mogl sie bawic z pania Wanatowa w swojej prywatnej szkole razem z burmistrzem .W rejonizacji gimnazjim na osiedlu i szkoly podstawowej jest duzo dzieci to w miescie jest niz demograficzny

AntyLeming, 29.11.2016 20:44

Komentarz usunięty przez autora.

fatima, 29.11.2016 20:15

Do kuratorium w tej sprawie poszło pismo,. telewizja czeka na sygnał no i widać należy ich szybko ściągnąć. Rodzice pora działać, aby nasze dzieci nie musiały się uczyć do nocy tylko dlatego że pan Szafrański i Pani Wanatowa chcą otworzyć sobie PRYWATNĄ SZKOŁĘ

AntyLeming, 29.11.2016 20:14

Komentarz usunięty przez autora.

fatima, 29.11.2016 20:09

Zastraszanie i ubeckie metody to widać chluba Pana Szafrańskiego w pracy mało kiedy jest bo odwiedza i zastrasza ludzi potem kawa w herbaciarni znowu plotki ,wspólne plany i pomysły z Panią Wanat jak doprowadzić do likwidacji i otworzyć swoja szkołę i dorobić do emerytury bo 8 000 zł to mało .Kogo dzisiaj stać na prywatną szkołę.Jak człowiek który za państwowe pieniądze wykształcił swoje dzieci ,uczył w tej szkole może w ogóle pomyśleć o czymś takim.Liczby nie kłamią,wszyscy wiedzą że na osiedlu jest więcej dzieci niż w mieście to może likwidacja gim nr 1 była by lepsza no i bliżej by p.Szafrański i P Wanat miel do pracy ,a przy okazji wciągną swoich ludzi po znajomości do roboty .Panie Szafrański nie masz pan wstydu.

infocar, 29.11.2016 14:00

@Zakolog Dane prosto z arkuszy z OKE Kraków. Z ostatnich 10 lat. Namęczyłem się trochę, żeby to opracować i sprawdziłem kilka razy. Wpisz w google "poziom andrychowskich podstawówek" to zobaczysz dane i metodę porównania.

Zakolog, 29.11.2016 13:42

@infocar Trochę ściemniasz z tą wybitnością tej szkoły, po prostu wyniki które podajesz statystycznie są nie możliwe, tak duże prawostronne odchylenie sugerowałoby, iż ponad 20% uczniów jest geniuszami i mieści się w pierwszym decylu populacji, a połowa z nich osiąga wyniki właściwe dla pierwszego centyla i to przy całkowitym braku idiotów. Prostsze wyjaśnienie sam podałeś i tu pełna zgoda – wiara czyni cuda !

infocar, 29.11.2016 12:29

W Brzezince kilka lat temu szkołę podstawową przejęło Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich. Efekty nauczania są imponujące: wyniki (w skali staninowej) "bardzo wysokie". SP2 i SP4 osiągają wyniki na pograniczu "średnich/powyżej średnich". To 2 poziomy niżej od "prywatnej" szkoły katolickiej. Prywatna nie znaczy płatna, prywatna nie znaczy zła. Tyle, że po likwidacji egzaminu szóstoklasisty do oceny jakości nauczania trzeba będzie posłużyć się "jedyną metodą poznawczą Polaków, czyli WIARĄ" ;)

Zakolog, 29.11.2016 10:59

Jeśli celem tak zwanej reformy szkolnictwa, jest optymalizacja kosztów tegoż systemu, czyli dostosowanie liczby nauczycieli do ilości uczniów, a co się z tym wiąże również istniejącej infrastruktury do potrzeb, to Tomek z Jędrkiem nie będą mieli innego wyjścia, tylko będą musieli zamknąć jakąś szkołę i zlikwidować nawis inflacyjny wśród nauczycieli. To nie będzie ich zła czy dobra wola, tylko konieczność ekonomiczna. Ale ile przy tym będzie narracji, manewrów i gimnastyki, aby wytłumaczyć mamusiom i tatusiom, tą prostą zależność, to wszyscy będziemy mieli okazję zobaczyć i dobrze się przy tym bawić. No to chłopaki do dzieła, a my będziemy wygodnie siedzieć i komentować wykwity waszego pijaru.

Quattro, 29.11.2016 10:07

To niesamowite jak ludzie są próżni i chcąc zrobić "dobry interes" potrafią położyć na szali nawet dzieci. Gimnazja są placówkami publicznymi finansowanymi z publicznych pieniędzy. Andrzejowi Szafrańskiemu i Tomaszowi Żakowi z ogromną łatwością przychodzi rozporządzanie czymś co nie jest ich własnością. Jeżeli Ci panowie posiadają jakieś nieruchomości to może właśnie te nieruchomości powinni przystosować i pozamieniać na prywatne placówki? Dzieci w szkole wystarczyłoby nawet na 3 szkoły podstawowe, ale wygodniej tym Panom manipulować informacją bo przecież andrychowianie "nie załapią". To co się wyprawia to absurd. W oczach andrychowian Ci panowie są już przegrani.

martinez, 29.11.2016 00:23

Nic nie martwcie się. Nic z tych planów nie wydzie a od Żaka usłyszymy kolejną wersję:)

leon, 28.11.2016 23:59

1. Jeśli będzieci tak dobrzy jak Burmistrz Żak to może będziecie zarabiać jak Burmistrz Żak. Jak mu do pięt nie dorastacie to nie zazdroście. 2. Możecie sobie żartować (aż się żarty skończą czyli szybko), i pisać co chcecie. Psy szczekają, karawana jedzie dalej po 12 a jak Burmistrz Żak zechce i 16 lat rządów w Andrychowie.

rafi, 28.11.2016 23:59

Komentarz usunięty przez autora.

tomasz2, 28.11.2016 23:33

1. klakierzy zakolandii i ich guru muszą chyba uzgodnić wersje bajki jaką będą sprzedawać ludziom. Bo na razie te wersje rozchodza się. 2. burmistrz mówi: "Dwa duże gimnazja są również w Andrychowie. Przekształcenie obu w podstawówki nie jest opłacalne, bo uczniów jest zbyt mało" itd. Czyli nie reforma ale podobno niż demograniczny. Sam sobie niech odpowie na pytanie kto odpowiada za niepokój rodziców po takiej wypowiedzi.

tomasz2, 28.11.2016 23:33

3. W tle prywatny podmiot. Mówi się na mieście i pisze tutaj o podmiocie którym kieruje pani jaka startowała z Żakiem w wyborach. 4. Mam nadzieję że rodzice i nauczyciele nie dopuszczą do likwidacji i od burmistrza Żaka usłyszymy kolejną wersje zdarzeń:) Może byc nawet "nic nie wiedziałem":) albo "zawsze byłem przeciwny":) Co tam, niech wykaże się fantazją:) Swoją drogą jak ktoś kiedyś zbierze wypowiedzi Żaka w różnych sprawach, jak mówi delikatnie rzecz ujmując różne rzeczy na ten sam temat to będzie niezły temat dla kabareciarzy. Nie dla kabaraciarzy jest tylko to ile ten gość zarabia na stołku burmistrza

tomasz2, 28.11.2016 23:30

Komentarz usunięty przez autora.

Julka77385, 28.11.2016 23:15

Quauttro. Ja bym sie chciala dzowiedziec ale pan dyrektor oswiaty byl na wczasach .A pan byrmistrz szkodzi sam sobie a czy wie ze pan dyrektor Szafranski odwiedza dyrekcje szkol i zabrania dyrektorom udzielania dla rodzicow jakich kolwiek informacji. Da zastraszani..Ale do kuratorium do Wadowic i Krakowa wplynela juz petycja od rodzicow A jezeli to nie pomoze zciagniemy telewizje i naglosnimy sprawe Ciekawe czy ban dyrektor oswiaty i pan burmistrz przed kameta beda klamac w zywe oczy Na szczescie w szkole podstawowei nr 4 jest jeszcze rada rodzicow bo pani dyrektor jest chyba po stronie pana Szafranskiego Niech pani broni tych naszych dzieci my chcemy dla nich dobrze a nie aby od 7 do 17 uczyly sie w szkole i niech pani nieda sie zastraszyc

rzykimuszazostac, 28.11.2016 22:47

psychologia jest bezlitosna - jeśli ktoś często kłamie to gubi się i nie pamięta co gdzie powiedział. Potem powstają "kwiatki" i jest dużo śmiechu z pinokia Ps. Oczywiście temat jest poważny - rodzicom i nauczycielom trzeba radzić żeby trzymali ręce na pulsie.

tomasznasz, 28.11.2016 22:41

No tak. Najpierw burmistrz ".........Dwa duże gimnazja są również w Andrychowie. Przekształcenie obu w podstawówki nie jest opłacalne............" potem gada żeby nie prowadzić dyskusji i nie wzbudzać niepokoju:) Sam do siebie gada?:) Sam siebie upomina?:) No no... O panie Żak kolejny przykład że nie ma sensu wierzyć w jakiekolwiek pana słowo. Dzis to, jutro co innego. Albo się sprawdzi albo nie. A kaska za bycie burmistrzem leci.... PS. W mojej miejscowości cieszą się że jest jedna szkoła, nie wejdzie zaprzyjaźniony z wiadomo kim prywaciarz no i nie muszą słuchać jak władza dziś powie to a jutro coś innego, a co jej zależy....

kaczor, 28.11.2016 22:29

Dwie wypowiedzi burmistrza Żaka z tego artykułu i pytanie kto wzbudza NIEPOKÓJ? Czy te wypowiedzi są spójne? "Dwa duże gimnazja są również w Andrychowie. Przekształcenie obu w podstawówki nie jest opłacalne, bo uczniów jest zbyt mało. Chcemy, by nadal prowadzona tam była działalność edukacyjna, zainteresowane tym także są prywatne podmioty. Niewykluczone, że pójdziemy w tę stronę" "- Jeśli chodzi o tworzenie sieci szkół na terenie gminy Andrychów to takie dyskusje nie są jeszcze prowadzone, ponieważ nie mamy do tego podstawy, by je prowadzić Mówienie w tej chwili i wzbudzanie jakiejś niepotrzebnych emocji w mieście odnośnie ewentualnej likwidacji (budynku gimnazjum nr 2) jest przedwczesne i bardzo proszę o powstrzymanie się z tego typu dyskusjami"

McThomas, 27.11.2016 08:11

Andrychowskim władzom niestety daleko do niezależności. Próby zlikwidowania bardzo dobrej placówki jaką jest obecne Gim 2 to tylko i wyłącznie "widzi mi się" A.Szafrańskiego. Do ludzi od dawna dochodzą głosy, że "planuje stworzyć sobie azyl emerytalny w postaci prywatnej placówki". Pozyskiwanie dzieci do niej będzie bardzo proste gdy zlikwiduje się inną placówkę. To zbyt oczywiste. Wątpię, żeby rodzice na to pozwolili. A mit andrychowskiego niżu, którym raczy się mieszkańców... szkoda komentować te brednie :)

Quattro, 26.11.2016 18:21

Julka77385, korespondencję odnośnie zapytań w związku z przyszłością niektórych szkół w naszej Gminie oraz Twoich obaw, można kierować z pewnością bezpośrednio do biura Pana Szafrańskiego. Jako andrychowski ekspert oświatowy z całą pewnością udzieli wyczerpujących wyjaśnień. Kto kiedykolwiek bywał w GZO ten wie, że pracy za dużo to tam nie mają więc czasu na wyczerpujące odpowiedzi mu nie zabraknie.

Quattro, 26.11.2016 18:11

Podstawowe pytanie brzmi, co próbuje osiągnąć dyrektor Szafrański poprzez próbę zlikwidowania placówki, która jeszcze "za jego" czasów była szkołą podstawową. Wytyczne Reformy są dosyć jasne: PRZEKSZTAŁCAMY a nie likwidujemy. W dodatku sami rodzice mówią, że sprzyjająca infrastruktura obiektu oraz całe zaplecze od Orlika począwszy a na świetnie wyposażonych klasach skończywszy, bardzo sprzyja. Więc po co się tego pozbywać. Ludzie od dawna uważają że grabarz oświatowy zamiast niszczyć to co ciężko wypracowane powinien się zająć bujanym fotelem i emeryturą, na której już dawno powinien być. Ale tak to jest gdy chora ambicja i starcza demencja przysłania jasność umysłu. Samo życie.

Julka77385, 25.11.2016 23:02

I mozna by bylo dodac jeszcze ze pan dyrektor oswiaty odwiedza szkoły i szuka swoich przymierzencow. I zabrania udzielania rodzicom jakich kolwiek informacji a bron boze pisania petycji o utrzymaniu szkoly na osiedlu ale ja mysle ze kazdy rodzic chcialby aby jego dziecko uczylo sie w godnych warunkach i przyzwoitych godzinach a nie jak bydlo.Moze kazdy by chcial sie dowiedziec co szykuje pan byrmistrz

Julka77385, 25.11.2016 22:56

W szkole na osiedlu ucza sie moje dzieci powiem szczerze ze wystarczylo by zrobic niewielki remont i szkola podstawowa byla by jak ta lala jest sala gimnastyczna orlik sale do chemi fizyki czego trzeba wiecej .A moze by trzeba pomyslec o sprowadzeniu telewizji i naswietleniu sytuacji w jakim swoetle stawia Andrychow pan burmistrz i p Szaf rański.

mocarz, 25.11.2016 21:16

@kalafior z moich informacji wynika: NIESTETY NIE ale uzbrój się w cierpliwość, bloger zapowiedział obszerne podsumowanie @[email protected] godzina jest idealna by zaprosić wszystkich aktywnych ludzi ;) a opracowanie oparte o taki element metodologi badawczej będzie właśnie kopiuj-wklej z wnioskami "głaszczącymi podniebienie" TW Zdzisława @awea pomawianie mnie i innych interesujących się tą sprawą ludzi o "nienawiść" jest podłe

Zakolog, 25.11.2016 20:29

@krytyk Jak to dlaczego są wyłączone ? Burmistrz zamówił se diagnozę obszaru zdegradowanego i nawet zapłacił za to przełomowe kopiuj-wklej, więc teraz musi to realizować. A tam mu napisali – niski poziom edukacji, czyli kierownik zakładu budżetowego pt. Gminny Zarząd Oświaty do wyp...., albo – bardzo niski dostęp do kultury, czyli dyrektor CKIW, no w tym przypadku to już nawet szkoda słów. To co ma teraz chłopina zrobić ? Im mniej przyjdzie, tym większe szanse, że nie doczytali do końca opracowania. No już się chyba domyślasz kogo zalecają wyp... we wnioskach końcowych.

Maksymilian, 25.11.2016 20:05

awea;ale piszesz brednie.

kalafior, 25.11.2016 19:11

@awea Przestan piep....ć!

kalafior, 25.11.2016 19:07

@prawoioswiata Czy to oznacza że Pani Kurek ,będzie mogła w końcu pełnić funkcję dyrektora SP.4?Gratulacje!

krytyk, 25.11.2016 17:19

dlaczego komentarze pod stroną z ogłoszeniem o propozycjach rozwoju czy jak to tam się nazywa wyłaczone, jak sie pytam dlaczego w takim małym lokalu i dlaczego o takiej godzinie? żeby jak najmniej przyszło?!

awea, 25.11.2016 16:47

bardzo dobrze w końcu ostatecznie przestaniesz zaśmiecać internet tymi swoimi komentarzami. Nie rozumiesz że nikogo ta sprawa nie interesuje poza kilkoma ludźmi którzy nienawidzą żaka? Cała reszta mieszkańców widzi że za obecnego burmistrza wykonywanych jest 100x więcej inwestycji niż za każdego poprzedniego burmistrza A zawiłości prawne wokół jakiegoś konkursu??? No trudno takich mamy posłów,tak zagmatwane tworzą prawo że jeden przepis można w różny sposób interpretować i potem powstają takie historie jak w czwórce

prawoioswiata, 25.11.2016 15:30

SP4 - Naczelny Sąd Administracyjny "ostatecznie przyznał rację" ... Wojewodzie . więcej na: prawoioswiata.blogspot.com

Quattro, 25.11.2016 12:13

Wanat+Szafrański, Szafrański+ Wanat. Od której strony by nie spojrzeć tam podejrzanie pachnie. A aktualnie tercet egzotyczny z Zawadową. Takie trio oświatowe. Burmistrz Żak tańczy w Urzędzie z CBA tłumacząc się siódmy raz z "inwestycji" odwracając uwagę od grabarza oświatowego. Nadchodzi niemalże ostatni rok rządów Żakogrodu a, niektórzy na siłę próbują się poustawiać. PRL-owska emerytura to za mało drogi Panie?

fatima, 23.11.2016 16:07

Pan Szafrański w obawie że nie uda mu się zrealizować swojego niecnego planu tzn. otwarcia swojej prywatnej szkoły z Panią Wanat już nawiedził swoją obecnością swoją koleżankę Dyrektorkę Zawadową próbując ustalać swoje obwody do naboru dzieci do szkoły swoją drogą trzeba być nie żle zdesperowanym i pazernym na pieniądze że kombinuje w ten sposób ale rodzice mają oczy otwarte ,kuratorium ma rękę na pulsie , telewizja UWAGA też chętnie się temu przyjrzy czekają tylko na sygnał

repart, 18.11.2016 17:18

. Chyba tak wlasnie jest nie dopłacisz do kultury i edukacji wykształcisz polglowkow i polanalfabetow

mocarz, 16.11.2016 23:59

pamiętajcie trzeba sie ZORGANIZOWAĆ bo oni już kasy nachapali i są dobrzy w te "klocki"

mocarz, 16.11.2016 23:19

nie damy się tym współpracownikom UB-ecji Tomasz Żak katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?idx=%C5%BB&katalogId=3&subpageKatalogId=3&pageNo=1&nameId=2244&osobaId=46261 Andrzej Szarański lustracja.net/index.php/rozne-listy/89-1706?showall=&start=6 pozycja 1417 . niszczyli i nadal to robią w imię własnych interesów

Julka77385, 16.11.2016 23:13

Moze by pan redaktor albo ktorys z naszych szanownych radnych zaproponował jakas petycje na temat likwidacji i wtedy by pan burmistrz zobaczył co jest dobre dla gminy i czego chca rodzice dla dobra swoich dzieci. A moze warto by bylo w takim wypadku wezwac telewizje i nagłosnic sprawe

Julka77385, 16.11.2016 23:07

Ludzie opamietajcie sie i niewybierajcie juz takiej wladzy.Tej ekipie rzadzacej nie zalezy na dobru naszych dzieci tylko praniem brudów miedzy panem Szaf... a ludzmi którzy weszli mu w droge pare lat temu .Czy to jest dobre dla naszych dzieci ze beda sie uczyc w przeładowanych klasach. A szkola na osiedlu do zamkniecia.Podremontuje sie troche teraz szkole a potem przekształci sie ja w prywatna szkołe pani W.. i pana Sz... A jezeli juz chodzi o redakcje to dlaczego robi reportaż w miescie o gimnazjum nr 2 skoro ona znajduje sie na osiedlu Niech postawi ludzią prawdziwe pytania czy chcieli by ich dzieci uczeszczały do szkoły w miescie moze wtedy moze ludzie zobacza prawdziwe oblicze naszych władz

franekmieszkam, 16.11.2016 22:40

Nie wiem czy włodarze naszego miasta zapomnieli że gmina to nie firma która ma przynosić profity, a kształcenie naszych dzieci w godnych warunkach jest obowiązkiem gminy, który teraz kosztuje a korzyści przyniesie później.

Quattro, 16.11.2016 21:59

Opowiadanie o rzekomo występującym "niżu" jest niczym innym jak tylko manipulowaniem informacją. W Andrychowie takie pojęcie jest mieszkańcom dobrze znane bo odkąd szeroko rozumiane media takie jak przykładowo MamNewsa, wpadły "w garść" pewnej grupy osób próbujących zmanipulować opinią publiczną, coraz częściej można przeczytać różne bzdury. Karmienie ludzi tak niskolotnymi informacjami leży chyba w interesie pewnych andrychowskich "specjalistów". A w tym, przypadku chyba nadwornego "specjalisty" oświatowego.

mieszkaniec.anx, 16.11.2016 21:36

Z tego co wiem to tworząc trzy szkoły podstawowe w mieście to każda z nich miała by po 500 uczniów, a żaden zespół szkół na wsi nie ma tyle uczniów. To co burmistrz po zamyka wszystkie szkoły na wsi? Mieszkańcy osiedla zawalczmy o reaktywacje dawnej piątki a nie o otwarcie szkoły prywatnej ludzi związanych z władza.

fatima, 16.11.2016 19:59

Jeżeli mowa o niżu to nie zapomnijmy dodać ,że ten niż grozi szkole w mieście a nie na osiedlu .Polecam sprawdzić obwody na stronie kuratorium i ilość dzieci w danym obwodzie.Jak wiadomo do SP 4 ma od września dojść jeszcze ponad 150 osób - to mam pytanie na ile zmian dzieci będą się uczyć może na nocki, bo jak twierdzi Pan Szafrański to mu się opłaci. A tak na marginesie to kuratorium jest zbulwersowane takim postępowaniem Pana Szafrańskiego .Sprawa jest również zgłoszona do telewizji,. dość samowolki naszej władzy.Panie redaktorze proponuje zrobić wywiad na osiedlu a nie w mieście ,zanim wstawi Pan zdjęcia.

Radio.Ma.Ryja, 16.11.2016 18:24

Dobra zmiana i ich nowomowa: . . Nie zamykają kopalni tylko WYGASZAJĄ . Nie zamykają szkoły na 10 tys osiedlu tylko WYGASZAJA . . Nie profanuja smoleńskich zwłok tylko szukają trotylu albo niedopalkow fajek Putina. . . Dobra zmiana hahahha

-JOE-, 16.11.2016 07:04

Wreszcie ktoś powiedział prawdę że likwidacja szkół spowodowana jest niżem demograficznym a nie wygaszaniem gimnazjów.

mocarz, 15.11.2016 22:06

anonimowy radny beknął niezależny plotkarski portal ogłasza . no tak @wiktoria zakusy na nasze wspólne mienie są duże mam nadzieje, że po klęsce liceum i przedszkola tak samo się zakończy . reforma sprawi , że z podstawówek i gimnazjum ostatecznie ubędzie 1 rocznik niewiele ponad 10 %, a Żak z Szafrańskim chcą likwidować całą szkołę czyli upchnąć "bydło" w "czwórce", a w "piątce" niech się "pany" panoszą .

azquit, 15.11.2016 21:16

Komentarz usunięty przez autora.

obserwator2012, 15.11.2016 20:04

Ze zwolnieniami zWF-u nie wyszło, to trzeba protestować wszak dzieciątko będzie miało 500m dalej do szkoły, a gimbusy po osiedlu nie jeżdżą. a potem płaczą, że do wojska nie przyjęli, że w policji takie testy. Sedno sprawy jest takie,że faktycznie ten basen to niepotrzebny, bo opalać to można się na Pańskiej Górze

Quattro, 15.11.2016 19:34

Likwidowanie szkoły, która niegdyś była szkołą podstawową nie ma najmniejszego sensu. Przekształcenie jej z powrotem z pewnością przyniosłoby więcej korzyści. W szczególności dla mieszkańców wciąż dynamicznie rozwijającego się Osiedla Lenartowicza? A może wybór tej konkretnej szkoły do likwidacji ma jakiś związek z andrychowskim Grabarzem Oświatowym- Szafrańskim? A protestom się nie dziwię- ludzie tę placówkę oceniają bardzo pozytywnie a władze Andrychowa chcą zrobić sobie kolejną prywatę. Wstyd.

tomasz2, 15.11.2016 18:27

klakierzy zakolandii kręcą jak zwykle i nie mogą jednej wersji znaleźć. jeden twierdzi że to wina pisu, drugi chwali władze Andrychowa za likwidację. za to rodzice i nauczyciele na osiedlu mówią że chodzi o to żeby dobry budynek z dużą salą "przekazać na prywatną szkołę koleżanki". Sami domyślcie się kogo to musi być koleżanka skoro abcabc chwali pomysł. oby rodzice i nauczyciele mylili się. A nawet jeśli jest taki pomysł aby ludziom udało się go zablokować.

abcabc, 15.11.2016 17:26

dobre posunięcie władz naszego miasta. zaoszczędzone w ten sposób można przeznaczyć np. na budowę i remonty dróg i chodników

fatima, 15.11.2016 16:38

Ciekawe dlaczego pan radny się pod tym nie podpisał z koro posiada taką wiedzę na temat likwidacji akurat tego gimnazjum. Wiadomo przecież że Pan Szafrański i Pani Dyrektor ZDZ mają chrapkę na ten budynek aby sobie tam zrobić prywatę.Jak trzeba będzie to rodzice zawitają do urzędu

Zaba, 15.11.2016 12:47

Kryterium finansowe nie może być jedynym decydującym o istnieniu tej, czy innej szkoły. Oszczędzanie na edukacji to błąd, który zawsze mści się w przyszłości. Nie wiem, czy wypowiadający się pan radny ma/miał niedawno dzieci w czwórce, ale upchnięcie tam dodatkowych oddziałów..? Szału z miejscem tam raczej nie ma. A sławne 500+ miejmy nadzieję poskutkuje za sześć czy siedem lat nowymi pierwszaczkami :o) i cóż wtedy? Nie na darmo powiedziano: "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie".

asquit, 15.11.2016 11:46

tak działa PIS -niszczy to co zbudowali poprzednicy po tym jak kraj 25 lat podnosił się po komunie miną lata aż podniesie się i spłaci długi po PISie

specnarz, 15.11.2016 06:58

Niż demograficzny plus fakt że masa ludzi w wieku "produkcyjnym" stąd uciekła. W miejscu "usłanym z atrakcji" brakuje działających kiedyś dużych zakładów pracy dzięki którym powstały Andrychowskie osiedla. Dużo młodych wyjeżdża za granicę lub do większych miast - bo tam jest praca. Nasza gmina jest nastawiona na rozrywki i rekreację - widocznie decydenci akurat tego potrzebują. Możliwe iż znajdzie się ktoś z zacięciem edukacyjnym i luźną gotówką kto zdecyduje się "zaopiekować" likwidowaną jednostką i utworzy szkołę niepubliczną dla dzieci tych, którzy nie potrzebują nowych miejsc pracy.

-JOE-, 15.11.2016 06:45

Wreszcie ktoś powiedział prawdę że likwidacja szkół spowodowana jest niżem demograficznym a nie wygaszaniem gimnazjów.

rafi, 14.11.2016 23:53

Komentarz usunięty przez autora.

corleone, 14.11.2016 21:02

Radny zapomniał dodać że w jednej z placówek na terenie miasta Andrychowa. Ma powstać prywatna szkoła podstawowa. Ciekawe czy wszyscy się już domyślają o jaką placówkę ponadgimnazjalną chodzi ..odpowiedź nie jest trudna ...na marginesie likwidacja 5 to chyba nic głupszego nie mogli wymyślić . Powinni zachęcać swoimi działaniami aby za kilka lat był wyż demograficzny a nie likwidować.. na 10 tysięczne osiedle jedna podstawówka jaki magister ogarniał bo normalnie beka z tego niezła/.