Wypadek autokaru. Poszkodowani z powiatu wadowickiego [AKTUALIZACJA]

, Wiadomości, 28.11.2016 08:45, (red)
Policjanci z Żywca ustalają szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj po 22.00 w Krzyżowej (powiat żywiecki)
Wypadek autokaru. Poszkodowani z powiatu wadowickiego [AKTUALIZACJA]

W wyniku przewrócenia autobusu na bok do szpitala trafiło 11 osób. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci oraz służby ratownicze.

 

Wczoraj około 22.15 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Krzyżowej na ul. Jana Pawła II. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z żywieckiej drogówki oraz powiadomione służby ratownicze.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń stróżów prawa, kierujący autobusem man, 29-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, na śliskiej nawierzchni drogi stracił panowanie nad pojazdem przewracając go na bok. Autokarem podróżowało 29 osób, głównie mieszkańców powiatu wadowickiego - gmin Andrychów i Wieprz, którzy wracali z Węgier. W wyniku zdarzenia 11 z nich z obrażeniami ciała trafiło do szpitali w Żywcu i Bielsku-Białej.

 

Jak się dowiadujemy, autokarem jechała delegacja gminy Wieprz, która wracała z wizyty w partnerskim mieście na Węgrzech, a wśród poszkodowanych jest m.in. wójta Wieprza Małgorzata Chrapek. 

 

Droga była nieprzejezdna przez kilka godzin. Na miejscu pracowali policyjni technicy kryminalistyki, biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, służby medyczne oraz strażacy. Badanie alkomatem wykazało, że 29-letni kierowca był trzeźwy. Teraz policjanci będą ustalać szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

gier228, 28.11.2016 20:27

Komentarz usunięty przez autora.

gier228, 28.11.2016 19:35

Co za analfabeta pisał tego newsa ???