reklama

Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w szpitalach

Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 18.03.2021 19:45, DK
Odwoływane zabiegi, brak wolnych łóżek...
Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w szpitalach

WADOWICE

- Jeżeli chodzi o cały szpital w Wadowicach to sytuacja jest bardzo ciężka. Powiat wadowicki jest na niechlubnym trzecim miejscu w woj. małopolskim, jeżeli chodzi o ilość zarażonych. Dzisiaj (18.03 przyp.red.) jest około 160 zachorowań, wczoraj było 116. W związku z tym sytuacja jest trudna i dynamicznie się zmienia. Mamy na dzień dzisiejszy 64 łóżka covidowe, w tym 4 łóżka OIOMowe. W przyszłym tygodniu tych łózek będzie 89. Cały czas staramy się o dodatkowe respiratory. Wszystkie łóżka są zajęte. Jeżeli chodzi o oddział urazowo-ortopedyczny i ginekologiczno-położniczy, tam są zabiegi planowe oraz tzw ostre. Jeżeli chodzi o pediatrie to również przyjmujemy bez zmian. Mimo trudnej i skomplikowanej sytuacji, staramy się nie ograniczać działalności

- mówi dyrektor Szpitala Powiatowego w Wadowicach Barbara Bulanowska.


OŚWIĘCIM

Szpital Powiatowy w Oświęcimiu wprowadził w tym tygodniu ograniczenia w przyjmowaniu pacjentów na oddziały wewnętrzne.

Do odwołania na oddziały chorób wewnętrznych przyjmowani będą pacjenci tylko w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub istotnego pogorszenia stanu zdrowia – poinformowała dyrekcja Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. To pokłosie rosnącej liczby osób zakażonych koronawirusem.

Na te oddziały wstrzymano planowane przyjęcia.

- Prosimy realizować wszelkie możliwe do wykonania badania diagnostyczne w obrębie poradni specjalistycznych oraz podstawowej opieki zdrowotnej – czytamy w komunikacie dyrekcji powiatowej lecznicy.

SUCHA BESKIDZKA

Monika Wróblewska-Polak, rzecznik prasowy ZOZ Sucha Beskidzka w ten sposób opisuje sytuację w suskim szpitalu:

- Obecnie w ZOZ Sucha Beskidzka, dysponujemy 63 łóżkami Covid II stopnia, 4 miejscami izolacyjnymi na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz 10 stanowiskami respiratorowymi, które niestety są w prawie w stu procentach zajęte przez hospitalizowanych pacjentów. Od kilkunastu dni widać dynamikę zakażeń i większą liczbę osób trafiających na oddziały covidowe. Pacjenci dziś trafiający do nas w większości to tzw. ciężcy i bardzo ciężcy pacjenci, z zaawansowanymi objawami choroby i rozwijającymi się ciężkimi powikłaniami infekcji.

Operacje planowe są realizowane w naszym Zespole ograniczonym zakresie. Na dzień dzisiejszy wszystkie oddziały szpitalne są otwarte, pomimo trudnej sytuacji robimy wszystko aby pacjenci mieli dostępność do oferowanych świadczeń medycznych. Wstrzymujemy od dzisiaj do odwołania porody rodzinne ze względów epidemiologicznych. Troska o inne pacjentki oraz personel wymogła podjęcie takiej decyzji, której podstawą jest zredukowanie do minimum liczby osób jakie wchodzą na teren oddziałów szpitalnych oraz bloku porodowego. Natomiast porody rodzinne odwołujemy od najbliższej soboty (20.03 przyp.red).

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 18.03.2021 20:42

https://bielsko.mamnewsa.pl/gospodarka/krytyczna-sytuacja-w-bielskim-szpitalu

cath, 18.03.2021 20:15

A wystarczyło zapytac się Dyr.Bulanowskiej na jaki oddział trafiają pacjenci z powiatu wadowickiego z chorobami internistycznymi wymagający w trybie pilnym hospitalizacji z ujemnym wynikiem badania w kierunku Covid? Bo z tego co wiem są kłopoty z przyjęciem do ościennych szpitali -pada stwierdzenie przecież macie szpital w Wadowicach.