reklama
reklama

Policja dziękuję 22 -letniemu Filipowi za ujęcie pijanego kierowcy

Na sygnale, Wiadomości, 18.03.2021 10:25, PG
Nietrzeźwy mężczyzna nie był w stanie nawet poddać się na miejscu badaniu stanu trzeźwości.
Policja dziękuję 22 -letniemu Filipowi za ujęcie pijanego kierowcy

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 49 – letniego mieszkańca Kęt, podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Pijanego kierowcę wypatrzył młody mieszkaniec gminy Kęty, który nie dopuścił, aby drogowy przestępca uniknął odpowiedzialności za swój karygodny czyn.

Do zdarzenia doszło w Nowej Wsi w nocy z 15/16 marca 2021. Tuż przed północą 22 – letni mieszkaniec gminy na ulicy Oświęcimskiej zauważył, że jadący przed nim kierowca fiata jedzie slalomem. Podejrzewając, że za kierownicą samochodu znajduje się nietrzeźwy, pojechał za nim. Tuż przed Kętami fiat wjechał na teren jednej z posesji, więc 22 – latek zablokował wyjazd swoim samochodem, po czym wezwał policję.

Funkcjonariusze w kilka chwil byli na miejscu. Kiedy weszli na teren posesji, kilka metrów przed fiatem zauważyli leżącego na ziemi, upojonego alkoholem mężczyznę. Był to 49 – letni mieszkaniec Kęt. Świadek rozpoznał w nim kierowcę fiata. Nietrzeźwy mężczyzna nie był w stanie poddać się badaniu stanu trzeźwości, więc został przewieziony do szpitala, gdzie do badań została mu pobrana krew.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję, należą się Panu Filipowi, który zdecydował się pojechać za nietrzeźwym kierowcą. W ten sposób nie pozwolili, aby drogowy przestępca uniknął odpowiedzialności za zagrożenie, które stworzył na drodze.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy