reklama

Jak ubezpieczyć garaż z polisy mieszkaniowej?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 18.03.2021 09:30,
Obecnie zapotrzebowanie na miejsca parkingowe jest ogromne, dlatego wiele osób decyduje się na kupowanie własnych garażów. W takim miejscu często znajduje się nie tylko samochód, lecz także narzędzia i aktualnie nieużywane przedmioty. Obiekt może jednak ulec zniszczeniu na skutek pożaru czy zalania. Z tego powodu warto rozważyć jego ubezpieczenie. Co obejmuje ubezpieczenie garażu?
Jak ubezpieczyć garaż z polisy mieszkaniowej?

Przed zdecydowaniem się na konkretną polisę warto pamiętać, że garaż może przyjmować różne formy. Najczęściej jest to obiekt przynależący do budynku lub osobna konstrukcja. Każda firma definiuje garaż w nieco inny sposób, dlatego nie wszystkie rodzaje podobnych przestrzeni da się ubezpieczyć na takich samych zasadach. Dla przykładu, z ochrony zwykle wyłączone są obiekty blaszane.

Jeśli garaż wchodzi w skład budynku, co najczęściej ma miejsce w przypadku domów wolnostojących, nie trzeba kupować osobnej polisy. Jego ochrona wchodzi bowiem w skład klasycznego ubezpieczenia mieszkania. Problem pojawia się w sytuacji, gdy garaż to osobny obiekt. Wówczas konieczne jest dokupienie rozszerzenia do polisy.

Ubezpieczenie garażu obejmuje takie sytuacje, jak:

  • przepięcie,

  • kradzież z włamaniem

  • dewastacja,

  • powódź, pożar, zalanie itd.

Dokładny zakres ubezpieczenia garażu zależy od szczegółów polisy. Z tego powodu pakiety o podobnych cenach mogą znacznie różnić się od siebie sytuacjami, w których istnieje opcja wypłacenia odszkodowania. Przed wykupieniem danego ubezpieczenia warto zatem porównać co najmniej kilka propozycji.

Więcej o ubezpieczeniu garażu dowiesz się tutaj: https://rankomat.pl/nieruchomosci/ubezpieczenie-garazu-ile-kosztuje-i-przed-czym-chroni.

Jak ubezpieczyć garaż?

Dodatkowe ubezpieczenie garażu jest konieczne, jeśli nie wchodzi on w skład budynku objętego polisą mieszkaniową. Wówczas można zdecydować się na dwa pakiety – podstawowy i rozszerzony. W skład najpopularniejszych dodatków do polisy wchodzi ochrona ruchomości znajdujących się wewnątrz garażu. Jeśli przechowujesz w tym miejscu ważne przedmioty, konieczne jest dokupienie rozszerzenia i zabezpieczenie ich przed kradzieżą.

Podstawowy pakiet obejmuje możliwość wypłacenia odszkodowania w razie wystąpienia zdarzeń losowych, takich jak pożar czy zalanie. Ta forma ochrony jest najtańsza. W celu obliczenia jej dokładnej ceny warto wykorzystać kalkulator ubezpieczeń nieruchomości online. Dzięki niemu można zapoznać się z kosztem poszczególnych form ochrony bez wychodzenia z domu. Porównanie ofert pozwala na znalezienie najkorzystniejszej propozycji, oszczędzając nawet kilkaset złotych.

Ubezpieczenie garażu najczęściej kupuje się jako rozszerzenie do polisy mieszkaniowej. Z tego powodu taka ochrona jest dostępna w bardzo atrakcyjnej ofercie cenowej. Zazwyczaj ubezpieczenie garażu kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych rocznie. Kupując rozszerzenia do polisy, można także objąć ochroną altanę, murowany grill, bramę wjazdową czy inne obiekty należące do Ciebie, ale znajdujące się poza głównym budynkiem.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy