reklama
reklama

Sprawdzamy autobusy w Andrychowie [VIDEO]

Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 17.03.2021 17:45, DK / WB
Po pociągach, teraz testujemy autobusy komunikacji miejskiej w Andrychowie.
Sprawdzamy autobusy w Andrychowie [VIDEO]

O sprawie kontroli autobusów komunikacji miejskiej w Andrychowie pisaliśmy kilka dni temu: Autobusy w Andrychowie na celowniku kontrolerów. Ujawniono nieprawidłowości

Od tej pory w Andrychowie zrobiło się ciekawie. Producent serwisuje kolejne andrychowskie autobusy, a na ulicach pojawiły się autobusy zastępcze z różnych miast Polski, podstawione przez operatora miejskiej komunikacji. Takie np. jak ten na zdjęciu.

W tym tygodniu postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądają autobusy zastępcze i jak sprawują się na liniach. Przy okazji przejechaliśmy się „starym” autobusem.

Jak wypadł nasz test?

Zobaczcie nagranie.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 21.03.2021 21:03

@Zakolog - mam prośbę, abyś nadal pisał i myślę, że nie tylko ja! trzeba i warto pisać o bagnie. I warto uświadamiać, objaśniać, ostrzegać! Tylko czasem siły brakuje, albo bezpiecznik obrzydzenia zadziała. Cytat dla Pani Studniarz "#Nigdy się nie poddawaj" jest też dla Ciebie i innych osób, w tym dla siebie... A jaka to piękna tragedia to faktycznie czas pokaże. Poza tym jest takie przysłowie: nosił wilka razy kilka... A tak przy okazji: instalacja do zgazowywanie za 300 baniek też będzie pierwsza w znanym nam wszechświecie... TW Zdzisław powinien to normalnie opatentować.

Archanioł Michał, 21.03.2021 20:30

" Pytanie raczej brzmi: dlaczego koncern ze Zbyszewa wygrał przetarg, a następnie zbudował autobusy niezgodne ze specyfikacją, a burmistrz za takie autobusy zapłacił ? I to bardzo grubo zapłacił." @Zakolog w punkt . I chłopaki z CBA nie znaleźli tego. A tu masz kontrola i "cały misterny plan w pizdu". Zakładam , że "szorstka przyjaźń" Mirka ze Zdziśkiem nabrała rumieńców. Liczba mnoga nieświadomych z wypowiedzi Mirka w kwestii odpowiedzialności zostanie sprowadzona przez Zdziśka do pojedynczej . Będzie ciekawie. "Tu ktoś powiedzieć mógłby: „co za pech” Lecz jaka piękna tragedia, no jaka piękna tragedia Jaka piękna tragedia ech..."

Zakolog, 21.03.2021 19:10

@FeelFree - Widzę, że z powodów czysto estetycznych irytuje Cię ten temat. Owszem jest to moralne bagno, do którego porządny człowiek nie powinien się zbliżać. Dlatego nie zamierzam więcej Ciebie i innych narażać na ten smród. Ale na koniec jedno spostrzeżenie. Dotychczas prokuratura a szczególnie CBA nie miały prawnej możliwości określenia korupcji, ponieważ jak napisałem poniżej autobusy o takiej konfiguracji, poza naszymi na świecie nie występują, czyli nie ma jak porównać ich wartości. Ale teraz po ich „serwisowaniu”, czyli zmianie konfiguracji i wpisaniu do dowodów rejestracyjnych nowych parametrów, okaże się, że są to pojazdy jakich miliony jeździ po dragach i będzie można porównać ich ceny zakupu. Na pierwszy rzut oka, głębokość bagna można szacować na ponad 3,5 bańki. Dajmy zatem działać naszym władcom i zobaczymy co będzie ?

FeelFree, 21.03.2021 17:53

Proszę zapytaj o to prokuraturę i CBA.... oni śledzą panią Podstolinę od lat. Ja się na tym nie znam i nie chcę się znać, obrzydliwe to jest. Z naszych podatków to wszystko.

Zakolog, 21.03.2021 17:28

@FeelFree - No właśnie w tym problem, że specyfikacja była tak przygotowana, iż żadna firma, a nawet sam Elon Musk nie byłby wstanie jej zrealizować. Pytanie raczej brzmi: dlaczego koncern ze Zbyszewa wygrał przetarg, a następnie zbudował autobusy niezgodne ze specyfikacją, a burmistrz za takie autobusy zapłacił ? I to bardzo grubo zapłacił.

FeelFree, 21.03.2021 15:54

Natomiast co do samych autobusów to pełna racja. Ale oceną czy specyfikacja przetargu była tak przygotowana, aby wygrała konkretna firma to powinna się zająć prokuratura właśnie a nie forumowicze; możliwości prawne przecież istnieją i to z tego co się orientuję to w wypadku przetargów gdzie istnieje cień wątpliwości, czy nie brała w nich udziału również pani Podstolina są znacznie lepsze niż dekadę temu?

FeelFree, 21.03.2021 14:02

@Zakolog. Tym razem to Ty niestety wszystko pokręciłeś. Wójt Żak nie jest niestety geniuszem, ani kandydatem do Nobla, jest natomiast prawdopodobnie głęboko o tym przekonany; że jest, a to istotna różnica... Nie byłoby z tym większego problemu, gdyby w ten geniusz wskutek opisanych już nieraz mechanizmów nie uwierzyło wiele osób z radnymi na czele, dla których wygodne i najprostsze było uwierzenie w nieomylny autorytet. Bo to zwalnia z samodzielnego myślenia, a odpowiedzialność zbiorowa wydaje się zwalniać z odpowiedzialności osobistej za podejmowane decyzje. A mechanizm uzyskiwania takiego stanu jest stosunkowo prosty i nadal skuteczny: sprowadza się do stopniowania poleceń (przysłowiowe powolne gotowanie żaby) i operowania argumentację, że wszyscy się do nich stosują (presja społeczna). Efekt jest skuteczny i trwały, może trwać przez kilka kadencji albo do najbliższych wyborów. W nawiązaniu do przykładów z przywoływanej już jakiś czas temu książki "Zapis zarazy": skoro metoda ta działała kiedyś wobec najlepszych, najwierniejszych amerykańskich marynarzy, którzy dzięki "subtelnym" metodom Chińczyków zdradzali i to publicznie swoje ukochane USA, to czemużby na analogiczne procesy odporni mieli by być radni wobec interesu ogółu obywateli, czy wszyscy Polacy wobec postaw władzy w stosunku do pandemii, czy dowolnej innej spray??? Pranie mózgu jest skutecznie w każdej skali, konieczna jest grupa osób i "specjalista" znający te metody nie wahający się ich użyć do realizacji jakichś celów, w związku z wyznawaną wersją etyki, moralności lub jej brakiem. Nieważne dla skuteczności, czy będą to cele własne, czy podgrup społecznych, czy całego (w mniemaniu oczywiście tej osoby) społeczeństwa. Lub jeszcze inaczej, cytując podtytuł tej książki: "Kiedy palec wskazuje na księżyc - głupiec patrzy na palec". Oczywiście trafiają się na szczęście osoby odporne na te metody, więc ze specjalną dedykacją dla Radnej Alicji Studniarz cytat (konsekwentnie z tej samej książki): "#Nigdy się nie poddawaj"

Zakolog, 21.03.2021 11:29

Dziś w ramach posługi medialnej na forum mamNewsa, słowo o autobusach. Po zapoznaniu się z warunkami przetargu ogłoszonego przez burmistrza Żaka na andrychowskie autobusy, muszę stwierdzić, że nasz burmistrz jest geniuszem ! Jako pierwszy w świecie zażądał przełomu technologicznego w tej dziedzinie i określił warunki konstrukcyjne i technologiczne, przy których europejskie koncerny motoryzacyjne od razu odpadły a ich biura badawczo rozwojowe zawyły z bezsilności. Temu zadaniu mógł podołać jedynie polski gigant technologiczny spółka MMI ze Zbyszewa. I właśnie tę spółkę w przetargu wybrał nasz burmistrz do wyprodukowania naszych autobusów. I wszystko byłoby jak w baśni pana Andersena, gdyby nie jakiś niepokorny mieszkaniec, który zawołał na cały Andrychów „Król jest nagi”, a jego autobusy to ściema za podwójną cenę. Okazało się, że to nie kosmiczne pojazdy do transportu publicznego, tylko zwykłe furmanki niespełniające podstawowych warunków dopuszczenia do ruchu. Co teraz zrobi nasz golusieńki Cesarz, jeszcze nie wiadomo, ale na pewno wzorem „Strefy” powinien oddać sprawę do prokuratury i zażądać zwrotu połowy zapłaty za ten plastikowy szmelc.

Zakolog, 17.03.2021 23:50

@FeelFree O burmistrzu Wasztylu pewnie można powiedzieć coś dobrego, zapewne dużo złego, ale nie można powiedzieć że jest idiotą i kupuje te teatralne iluzje Tomusia naszego. Te magiczne zaklęcia są dla naszych radnych. Chodzi o to, aby tłuczki przegłosowały plan zagospodarowania, a potem Mirek zostanie bohaterem regionu, w który uratował Oświęcim od smrodu i cały odór przeniósł do Andrychowa. To przyznaję jest duże osiągnięcie.

FeelFree, 17.03.2021 23:21

Aha, chodzi mi oczywiście o uprzejmościową organizację gospodarki odpadami mieszkańców Oświęcimia na zasadzie importu w okolice andrychowskiego osuwiska... tak dla jasności. Salwami pal na cześć dekarbonizacji! Baczność! "Zielona" oaza innowacji: niech żyje! spocznij!

FeelFree, 17.03.2021 23:10

@Zakolog. Oczywiście, że wiceburmistrz Andrychowa o tym musi wiedzieć. Na pewno przygotuje w stosownym czasie oświadczenie do Obywateli Gminy Andrychów, lub nawet orędzie. Sprowadzi się ono stwierdzenia "po raz kolejny stanęliśmy na wysokości zadania", tylko będzie to ubrane w stosowną do posiadanej w gminie funkcji oprawę; ale na to musimy jeszcze chwilkę poczekać. Z prostego powodu: Pan Wasztyl Mirosław jest obecnie prawdopodobnie bardziej zajęty misją organizowania gospodarki śmieciowej w mieście, poprzez zorganizowanie odpadom godnego miejsca magazynowania i pochówku w pionierskiej instalacji zlokalizowanej w Andrychowie i szuka już autobusów napędzanych wodorem, tudzież gazem syntetycznym które be te obdarte z czci, wiary i klimatyzacji jeżdżące pomniki burmistrzowskiego zamysłu innowacji godnie zastąpiły w niedalekim czasie. By były one -cena nieistotna- gotowe spełnić najwyższe standardy gminne i oczekiwania, baczność! wójta Tomasza Żaka; spocznij!

Zakolog, 17.03.2021 20:54

Po obejrzeniu materiału o andrychowskich autobusach, rodzi się bardzo zasadne pytanie: Czy burmistrz Wasztyl ma świadomość, iż nasze autobusy są ograbiane z foteli, uchwytów, klimatyzatorów i z innego wyposażenia ?

Obywatel, 17.03.2021 19:40

Świetnie ,tylko trzeba było nagrać w godzinach ok 14:00.