Samolot wrócił do Andrychowa [FOTO, VIDEO] AKTUALIZACJA

, Wiadomości, 11.05.2016 13:30, (red)
Andrychowski samolot wrócił na dawne miejsce - przy ulicy Krakowskiej.
Samolot wrócił do Andrychowa [FOTO, VIDEO] AKTUALIZACJA

To poniekąd historyczna chwila. Po remoncie zabytkowy Lim-2, dla wielu symbol miasta, wraca do Andrychowa i pewnie przy ulicy Krakowskiej postoi jeszcze kilkadziesiąt lat.

 

Prace związane z montażem samolotu rozpoczęły się w środę wczeeśnie rano, a zakończyły przed godziną 9. Po południu władze miasta zorganizowały "oficjalne otwarcie", na które zaproszono przedszkolaków.

 

 

Samolot stał przy ul. Krakowskiej w Andrychowie od 1976 roku. W ostatnich miesiącach przechodził renowację w krakowskim Muzeum Lotnictwa.

 

Cała operacja montażu maszyny na cokole trwała kilka godzin. Tak to wyglądało w filmowym skrócie. W materiale również opinie mieszkańców o nowym-starym samolocie. 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kukus, 13.05.2016 17:31

Pikny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

makaze, 11.05.2016 21:49

Tak się zastanawiam skąd u Was ten ból dupy... Żadne nie napisze na face pod zdjęciem nic tylko tu się wywnętrzania i wylewa swoje żale... (co że niby anonimowi jesteście?) Naprawdę czytam 2 max 3 komentarze i mam serdecznie dość. Ludzie... SKĄD TEN BÓL DUPY???

ogi333, 11.05.2016 21:13

szkoda , że PERFORMEROM nie udało sie go ODPALIĆ @mark 7 pełna zgoda co do politycznego wątku . wiem , że są szalone pomysły, ale zmiana lokalizacji pomnika GRUNWALDZKIEGO nim nie jest . gdzie ? no wszyscy widzą :)

mark7, 11.05.2016 20:00

Historia ,ta najnowsza ma to do siebie ,ze bardzo trudno ją naginać. Żyją świadkowie tamtych zdarzeń .Tak jest i w tym przypadku Kriisu78. Zacznę od tego ,ze potrzeba dużo fantazji ,by mój tekst zrozumieć jako upolitycznianie pewnego faktu historycznego dla Ciebie , a dla mnie pewnego epizodu z mojego życia. Nie zamierzam z Tobą polemizować ,gdyż w tym przypadku musiałbym odnieść się do przekazów ,które otrzymałeś od ojca .Niechaj autorytet jakim go darzysz pozostanie .Uważam ,że wymiana poglądów szczególnie na historię, pomiędzy różnymi pokoleniami jest trudna ,jak widać po tym przypadku. Ale nie powinno to być powodem do takiej reakcji ,jaką prezentujesz.Wnioski które wyciągasz z mojej informacji są dostosowane do tego do czego chcesz się odnieść ,a co nie jest tematem mojej wypowiedzi. Wiedz młody człowieku,że stary również może zjeb...ć i jestem pewny że nie wyobrażasz sobie jak. Tym razem nie widzę powodu do używania jakże popularnego na tym forum języka piśmiennego żula. Taką formę przekazu pozostawiam na szczególne przypadki. Pozdrawiam !

zandrychowa, 11.05.2016 19:59

To było do przewidzenia :Pisowskie zakapiory nic nie robią tylko szukają haków na innych.mistrzowie odwracania uwagi od swojej nieudolności i łamania prawa Polska w ruinie a przecież dudzik w kanadzie coś gadał że Polska to wspaniały nowoczesny kraj.

aleocochodzi, 11.05.2016 19:36

Audyt Kamińskiego i Macierewicza. Chłopaki ze zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym PO-PSL ustawią się grzecznie do dobrowolnego poddania się karze. Ale tak lekko nie będzie.

kalafior, 11.05.2016 17:57

Pani na pewno go poznała ale wolała jednak porozmawiac z fachowcem.

Radio.Ma.Ryja, 11.05.2016 17:20

A sądziłem ze w miejscu samolotu stanie pomnik Kaczyńskiego albo jakiegoś Jezusa. . . . Byłoby gdzie różaniec klepac w miesięcznice. . . . Biedny pan Drozdz chodził kolo pani z mikrofonem ale go nie poznała :)

sportowiec, 11.05.2016 17:10

od Wadowic w ogóle samolotu nie widać ... stoi jakaś przyczepa z reklamą ,pewnie nawet bez POZWOLENIA ... stoją drzewa które zasłaniają ... Kierunek samolotu też w złą stroną ... Inteligentni wiedzą w którą stroną ustawiano takie pomniki jak CZOŁGI ... . . Dziękuję do widzenia ...

repart, 11.05.2016 17:03

Ca-ro, 11.05.2016 12:29

Komentarz usunięty przez autora.

BRUNECIK, 11.05.2016 11:26

Czy Szanowna Redakcja MAM NEWSA widziała że prace montażowe rozpoczęły się o 4.30? Ja twierdzę że to błędna informacja!!!

Ca-ro, 11.05.2016 09:12

Komentarz usunięty przez autora.

kriisu78, 11.05.2016 09:02

mark7 - wybacz słowa , które padną , ale robiąc sprawę polityczną z faktu postawienia a teraz odrestaurowania i ponownego zamontowania samolotu, po prostu bredzisz człowieku. Idąc twoim pokręconym tokiem myślenia również pomnik grunwaldzki jest postkomunistyczny i podkreślający dominację socjalizmu ( niezły wymyśliłeś idiotyzm) gdyż - po zniszczeniu go przez Niemców - odbudowany został w czasach poprzedniego ustroju tj.na przełomie lat 50 i 60-tych ub. wieku. Dzięki inicjatywie i konsekwencji ówczesnego dyrektora SP nr 3 w Andrychowie , Tadeusza Wolfa, świetnego, mądrego i empatycznego człowieka i pedagoga ( nie tylko wg opinii mojego ojca, jego ucznia). Ludzie faktycznie interesujący się losami i historią Andrychowa wiedzą to doskonale. Czy zatem nazwanie ulicy jego imieniem to również "podkreślanie dominacji socjalizmu"? No mocno cię poebało, chłopie. Zmień dilera, bo aktualny towar ci ostro ryje zwoje, nieliczne zresztą.

mark7, 11.05.2016 08:55

Komentarz usunięty przez autora.

kalafior, 11.05.2016 08:23

Po co niektóre osoby piszą na MN aby ubliżać innym?orange maria

mark7, 11.05.2016 07:24

Nazywacie to pomnikiem. Chciałbym wiedzieć co takiego ten "pomnik " ma upamiętniać?. Jakie ważne zdarzenie historyczne ma przypominać? Jakimi kryteriami i powodami kierowali się fundatorzy tego"pomnika" Jestem przekonany iż jesteście młodymi ludźmi i z racji wieku możecie nie wiedzieć o czym mówimy. W latach minionych Andrychów posiadał tylko jeden pomnik.Jest to pomnik grunwaldzki. Każdy wie gdzie się znajduje.W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku władze Andrychowa postanowiły wznieść nowy symbol ,podkreślający dominację socjalizmu i szczątkowy wkład andrychowskiego przemysłu w rozwój socjalistycznej Polski. Wtedy liczyła się tylko produkcja stali i produkcja zbrojeniowa. Jest całkowitym przypadkiem ,że tą formę pomnika którą znacie - samolot- zorganizowali działacze partyjni ówczesnej Wytwórni Silników Wysokoprężnych .Zakład ten był w strukturach zakładów lotniczych ,więc zorganizowanie wraku nie było trudne. Jest to produkt radziecki przypominający mi czasy dominacji zła i biedy którą przeżyłem . Dla Was młodych może on być atrakcyjny, coś z innej epoki. Ja to doskonale rozumiem. Dla mnie jednak to wspomnienia przykre i bolesne.Dał bym wszystko ,by młodzi nigdy nie doczekali takich czasów,które symbolizuje ten grat. Pozdrawiam!!!!

abcabc, 11.05.2016 07:23

kolejna 'niezałatwialna' sprawa w Andrychowie załatwiona dzięki burmistrzowi żakowi a wcześniej za poprzednich burmistrzów nie dało się!

aga33, 11.05.2016 05:45

dobrego dnia wszystkim państwu którzy "montują" na nowo samolot - bezpiecznej pracy!

aga33, 11.05.2016 05:44

z góry upraszam polityków od lewicy do prawicy oraz zwolenników i przeciwników obecnej władzy o powciągliwość i nie wypinanie piersi do odznaczeń co niestety po części ma już miejsce w gazetach i radiach. bo z jednej strony władza jest od tego żeby zrobić remont który zapowiadała od 2013 roku. Do tego odnowienie samolotu jest robione za pieniądze podatników z drugiej strony (biorąc pod uwagę zachwyty pana z pewnego stowarzyszenia który nazywa siebie ojcem sukcesu) - gdyby władza nie chciała w końcu spełnić obietnicy nic by z tego nie było. do tzw. klakierów zakolandii nie apeluję bo oni i tak zrobią to za co są nagradzani