17-letni bandyta w masce napadł na staruszkę. Ukradł jej torebkę i okulary

, Wiadomości, 10.05.2016 12:40, ks
Do rozboju doszło w Andrychowie. Chłopakowi grozi teraz 12 lat więzienia.
17-letni bandyta w masce napadł na staruszkę. Ukradł jej torebkę i okulary

Andrychowscy policjanci zakończyli postępowanie wobec 17-letniego podejrzanego o dokonanie rozboju na 85- letniej mieszkance  Andrychowa.

 

Do zdarzenia doszło  w miesiącu styczniu br. w godzinach wieczornych na ul. Olszyny w Andrychowie. Wracająca do domu kobieta została zaczepiona przez mężczyznę ubranego na czarno z maską na twarzy.

 

 

- Mężczyzna przy użyciu przemocy w postaci szarpania za kurtkę, podłożeniu nóg i doprowadzeniu pokrzywdzonej do przewrócenie się i ciągnięciu po ziemi skradł jej torebkę z zawartością pieniędzy i dokumentów - informuje Elzbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik KPP Wadowice.

 

Policjanci ustalili, iż związek ze sprawą może mieć 17-latek, który w tym dniu przebywał na ucieczce z ośrodka. Funkcjonariusze udali się do ośrodka wychowawczego w którym sprawca z uwagi na młody wiek przebywał w związku z dokonanymi przez niego podobnymi czynami karalnymi. W czasie przesłuchania potwierdzili, że to 17-latek napadł na staruszkę.

 

Policjanci odzyskali skradzione mienie, które sprawca miał ukryte w jednym z bloków w Andrychowie i przekazali je właścicielce.

 

Największą radością dla kobiety było odzyskanie okularów i legitymacji rencistki, gdyż brak tych rzeczy znacznie utrudniało jej codzienne funkcjonowanie. 17-latek został rozliczony karnie, za swój czyn odpowie jako dorosły przed Sądem Rejonowym w Wadowicach. Za dokonanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy