SŁOŃCE Z POLARYZACJĄ TYLKO W VISUS-OPTYK

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 04.06.2016 19:00, REKLAMA
Czy każde okulary przeciwsłoneczne dają nam odpowiedni poziom bezpieczeństwa naszych oczu?
SŁOŃCE Z POLARYZACJĄ TYLKO W VISUS-OPTYK

Okulary przeciwsłoneczne możemy kupić niemal wszędzie. Występują one w różnych wariantach cenowych. Są to bardzo kuszące propozycje tym bardziej, że nawet najtańsze okulary słoneczne według sprzedawców, mają posiadać filtry UV oraz polaryzację. Czy oby na pewno?

 

Tylko VISUS Optyk specjalizuje się w doborze i wykonywaniu specjalnych okularów przeciwsłonecznych z korekcja wzroku


Czym są okulary przeciwsłoneczne z korekcją?

To wyglądające jak modne okulary przeciwsłoneczne, posiadają  polaryzację , antyrefleks , wadę wzroku do dali lub soczewkę progresywną.


W tym celu stosuje się specjalne oprawy okularowe wykonane z odporniejszych na wysokie temperatury materiałów i nie odkształcające się na słońcu.


Specjalistyczne okulary z zastosowaniem polaryzacyjnych soczewek okularowych, nosimy nie tylko w lecie, w zimie, ale również w dni pochmurne oraz poranną mgłę.

Wykonujemy okulary przeciwsłoneczne z wadami od + 6,0 do - 6,0 oraz z astygmatyzmem. Dzięki specjalistycznym sprzętom  szlifierskim ukrywamy grubość soczewki tak aby okulary wyglądały modnie, elegancko i były lekkie.

Kupując okulary zwróćmy uwagę nie tylko na fason, kolor czy cenę. Przyjrzyjmy się dokładnie oznaczeniom producenta, zapytajmy sprzedawcę o  filtry i uszlachetnienia.


Niestety  brak odpowiednich filtrów może spowodować uszkodzenie wzroku. Nie należy kupować okularów z bliżej nieokreślonego źródła, raczej nie posiadają one żadnych zabezpieczeń. Okulary słoneczne z odpowiednim filtrem chronią zarówno rogówkę, spojówkę i powieki jak i wewnętrzne warstwy oka - soczewkę i siatkówkę.

 

To Filtr UV jest bezwzględnie obowiązkowy.  Ma on za zadanie ochronę naszej wrażliwej tęczówki przed promieniowaniem UVA i UVB. Brak prawidłowego zabezpieczenia podczas przebywania na słońcu może spowodować ostre zapalenie spojówki czy rogówki a nawet oparzenia plamki, które może doprowadzić do ślepoty.


Niestety, jeśli nawet w danym momencie nie odczuwamy żadnych dolegliwości to w przyszłości być może będziemy musieli zmierzyć się z nieprzyjemnymi konsekwencjami.

 

 

KATEGORIE FILTRÓW
Filtr kategoria 1-2 ---- w pochmurne dni, przy słabym oświetleniu lub miejscach o stałym, umiarkowanym naświetleniu
Filtr kategoria 3 ---- idealne do prowadzenie samochodu lub podobnych zastosowań
Filtr kategoria 4---- do chodzenia po górach, jazdy na nartach, lub przebywania w ciepłych krajach


POLARYZACJA
Oprócz filtrów UV okulary mogą zawierać jeszcze dodatkowe zabezpieczenie czyli filtr polaryzacyjny. Okulary z tym filtrem  niwelują światło odbite od bardzo jasnych powierzchni np. śniegu, maski samochodu, lusterek, wody. Filtr ten jest szczególnie ważny dla kierowców.

 

Polaryzacyjne okulary idealne są dla kierowców, sportowców, wędkarzy. Polecane są dla krótkowidzów, dalekowidzów oraz osób potrzebujących korekcji astygmatyzmu, dla osób przebywających w warunkach silnego nasłonecznienia oraz szukających okularów przeciwsłonecznych wysokiej jakości.


Pamiętajmy, że nawet naklejka „UV 400” czy napis „made in Italy” nie gwarantują jakości i mogą być jedynie chwytami reklamowymi. Okulary należy kupować w odpowiednich miejscach temu przeznaczonych, ze znanych źródeł.

 

Zapraszamy do naszych sklepów internetowych:

 

 

 

Zakłady Optyczne Visus Optyk

Andrychów, Rynek 6, tel.: 33 843 66 85.

Andrychów, ul Krakowska 146: tel.: 33 875 22 20.

Wadowice, ul. Mickiewicza 27, tel.: 33 873 26 93.

Wadowice, ul. Szpitalna 2, tel.: 33 873 35 97.

Zator, ul. Palimąki 2, tel.:  33 841 09 15

 

 

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy