Przebudowali 5km drogi w 1,5 miesiąca [FOTO]

, Wiadomości, 28.12.2016 14:00, PG
W środę (28.12.) uroczyście otwarto drogę Wieprz-Nidek-Witkowice.
Przebudowali 5km drogi w 1,5 miesiąca [FOTO]

Na otwarciu pojawili się starosta wadowicki Bartosz Kaliński, wicewojewoda małopolski Piotr Ćwik, senator Andrzej Pająk, wójt gminy Wieprz Małgorzata Chrapek, sołtys miejscowości Nidek Anna Zacny, proboszcz tutejszej parafii oraz wielu zaproszonych gości wraz z mieszkańcami wsi.

 

Na uroczystość była zaproszona premier Beata Szydło ale się nie pojawiła.

 

Przebudowana trasa to alternatywne połączenie z Kętami oraz całym powiatem oświęcimskim. Zmodernizowano 5 km odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką Andrychów – Zator w Wieprzu do granicy z Witkowicami.

 

Pierwotna nawierzchnia była w bardzo złym stanie. Teraz wylano na nią nowy asfalt o łącznej grubości 12,5 cm.

 

Pracę wykonywała firma DROG-BUD ze Spytkowic, która dodatkowo wyremontowała prawie 250 metrów chodnika od szkoły podstawowej do kościoła parafialnego w Nidku a także zmodernizowała przepusty, trzy przystanki autobusowe, pobocza oraz zjazdy.

 

Całość prac wykonano w czasie około 1,5 miesiąca.

 

Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad 3,1 mln zł. Połowę tej kwoty powiat wadowicki otrzymał z budżetu państwa. Część kwoty przekazała również gmina Wieprz.

 

Zobaczcie zdjęcia z otwarcia.

 

 

 

 

 


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

baby, 31.12.2016 17:43

sfrustrowane ruskie trolle ???

MARIO_1301A, 29.12.2016 22:39

Zobaczymy po zimie! Idiotyzm naprawiać drogi w zimie! Prosta sprawa - rok budżetowy i uchwalenie budżetu nie równy kalendarzowemu - ciemno w głowach "ekonomów" Ciemny ......

mieszkancy, 29.12.2016 14:41

I znowu sukces władz-który to już z kolei?. Tylko redakcja Mam newsa swoimi zdjęciami go trochę popsuła-piękna droga i jeszcze piękniejsze błoto na niej. Ale do rzeczy:droga wykonana za komuny, przetrwała ją i wiele innych władz, czy ta nawierzchnia przetrwa tę władzę - do wyborów dwa lata. Władze chwalą się ,że wykonały ją w rekordowym czasie, remontując przy okazji to i owo przy niej. Trochę szkoda, że nie wszystko-liczne zjazdy, przepusty i odwodnienia zostały nie tknięte. Przecież na to było tylko 3,1 mln ha,ha ,ha.Firma na liczne sugestie mieszkańców w zasadzie tzw. kierownicy odcinkowi, reagowali w sposób wybuchowy-"to my mamy rację, reszta kłamie". Wizerunek firmy przecież tworzą ludzie którzy w niej pracują...Życzymy dalszych sukcesów w nadchodzącym 2017 r.

iga16, 29.12.2016 08:07

I jeszcze jedno: barierka ochronna na strumyku Bobrek - z jednej strony, a z drugiej stara pozostałość z czasów PRL tzw. kolejna oszczędność.

iga16, 29.12.2016 08:02

Może i nawierzchnia wykonana szybko, może i ma 12,5 cm, czas pokaże... ale proszę się przejść poboczem, jest grząsko. Fosy w niektórych miejscach nie ma wcale, a w niektórych woda musiałaby płynąć "pod górę". A co do zjazdów: wykonano kilka na kilkadziesiąt dla "wybrańców" pani wójt. I pytanie zasadnicze: po co komu ten zjazd powyżej byłych zakładów Gempol po prawej stronie jadąc od Wieprza? Droga (a w zasadzie jej brak) donikąd. Nikt tam nie jeździ od kilkunastu lat...Wyrzucone pieniądze. Może lepiej trzeba było zrobić go komuś, kto z niego faktycznie będzie korzystał. I tak to jest. Niby się coś robi, ale jak zwykle niedokładnie i nie do końca. Pozdrowienia dla pani wójt.

iga16, 29.12.2016 07:49

Niezła impreza

Iogin, 28.12.2016 20:07

"NADEJSZLA WIEKOPOMNA CHWILA"

igor12, 28.12.2016 18:41

towarzysz w Andrychowie lał asfalt na 100 metrach Płytostrady 9 (słownie - DZIEWIĘĆ) miesięcy ...wydawało się że Wieprz graniczy z Andrychowem a nie z Koreą Płn . . kolejny przykład że wyborcy w gminie Andrychów mają IQ na poziomie Ryszarda Petru ;-)))

abcabc, 28.12.2016 16:29

niezła szopka