Sylwester pod chmurką? Może być mroźno

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 30.12.2016 16:30, PG
W tym roku większość miast regionu zrezygnowała z hucznych imprez sylwestrowych w plenerze. W kilku miastach zaplanowano duże pokazy fajerwerków. Zobaczcie gdzie.
Sylwester pod chmurką? Może być mroźno

Synoptycy ostrzegają przed silnym mrozem przez dwie najbliższe noce.

 

- Lokalnie w dolinach i kotlinach górskich prognozuje się temperaturę minimalną w nocy około -17°C, temperatura maksymalna w dzień około -6°C. Wiatr o średniej prędkości do 5 km/h - czytamy w komunikacie IMGW Kraków.

 

Wybierając się na imprezę sylwestrową trzeba więc ciepło się ubrać.

 

W Kętach zawsze w wieczór sylwestrowy odbywały się huczne imprezy z dj lub zespołem muzycznym. W tym roku z tego zrezygnowano ale na palcu przed Domem Kultury o godz. 24.00 będzie można obejrzeć widowisko pirotechniczne.

 

Wadowice tradycyjnie zapraszają na, jeden z najpiękniejszych w okolicy, pokaz sztucznych ogni. Od 20 lat w sylwestrowy wieczór magistrat organizuje to widowisko. W sobotę 31 grudnia na placu Jana Pawła II o godzinie 19:00 rozbłysną fajerwerki.

 

 

Natomiast w Kalwarii Zebrzydowskiej, podobnie jak w poprzednim roku, o godz. 20.00 można spodziewać się pokazu sztucznych ogni oraz zabawy plenerowej na rynku zorganizowanej przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki.  


Sylwestrowy pokaz fajerwerków na koszt miasta również w Suchej Beskidzkiej - na rynku o północy.

 

Wyjątkiem jest Andrychów. Urząd Miejski w Andrychowie nie planuje żadnych atrakcji związanych z nocą sylwestrową. Nie będzie nawet fajerwerków. Taki trend został zapoczątkowany w tamtym roku. W poprzednich latach na placu Mickiewicza odbywały się tzw. "Dyskoteki pod gwiazdami" czy imprezy z muzyką i petardami. Burmistrz przychodził około północy złożyć mieszkańcom życzenia.

 

 

AKTUALIZACJA: 2016-12-30

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

azquit, 30.12.2016 21:56

Komentarz usunięty przez autora.

asquit, 30.12.2016 20:28

to że za pietrasa marnowano pieniądze na fajerwerki i lansowanie o północy w sylwestra z trybuny pietrasa i polaka nie znaczy że burmistrz żak ma robić tak samo

Quattro, 30.12.2016 19:22

Burmistrz Żak kolejny raz oszczędza na mieszkańcach Gminy, którym Sylwestrowa zabawa mówiąc wprost- się należy. Na nią nie ma, ale "rekordowy budżet 2017" przewiduje głupkowate wydawanie nie swoich (publicznych) pieniędzy w postaci 1 mln zł na obchody miasta tylko po to, żeby zapewne pokazać się i pomachać do tej garstki ludzi, którzy jeszcze się od niego nie odwrócili. Mniej "lansu" Panie Burmistrzu a więcej pracy na rzeczy mieszkańców poprzez ciekawe inicjatywy. Smutek, nic więcej.

aleocochodzi, 30.12.2016 18:17

Co do fajerwerków: znane są badania na temat szkodliwości związków (głównie tlenki, dioksyny) powstających ze spalania mieszanek znajdujących się w fajerwerkach dla człowieka i środowiska.

aleocochodzi, 30.12.2016 18:08

A w blokach wszyscy płacą za segregowane. Masa firm podjeżdża pod śmietniki spółdzielni i tam wypakowuje śmieci. Ale to lepiej niż wywalać do lasu czy rzeki.

Mieszkaniec2, 28.12.2016 15:15

Brawa dla burmistrza Andrychowa na wszystkim chce zarabiac wode podnosi , smiec ( jescze ludzie musza kupic dodatkowe kosze co jest paradoksalne bo w koszach sa rowniez worki a w blokach daja smieci ile chca nawet kosza nie musza kupowac ...) ale dla normalnych przeciętnych obywateli nic nie zrobi a z placu parking to i owszem