reklama

Fabryczna nie może doczekać się remontu [FOTO]

, Wiadomości, 28.12.2016 09:20, PG
Dziurawa, wąska, ciężko przejezdna droga oraz chodnik z popękanych płyt, zarastający krzakami. To właśnie ul. Fabryczna w Andrychowie. Kiedyś były na nią szumne plany, ale na planach się skończyło. Zobaczcie.
Fabryczna nie może doczekać się remontu [FOTO]

Rok temu andrychowski magistrat przejął w zarząd ul. Fabryczną. Droga ta kiedyś należała do Skarbu Państwa. Ruch ten wykonany został po to, aby gmina mogła rozpocząć modernizację tej drogi. Władze chciały poszerzyć Fabryczną tak by dla lokalnych kierowców stała się ona alternatywą dla zatłoczonej drogi krajowej.

 

Mieszkańcy mieli nadzieję, że dzięki temu miejsce to zostanie w końcu wyremontowane. Jednak od tej pory nic się nie zaczęło dziać.

Największy problem tej ulicy to jej wąska nawierzchnia, co bardzo utrudnia przejazd kierowcom. Ciężko jest tam wyminąć się dwoma samochodami.

 

Jak informują nas mieszkańcy to nie jedyny problem na tej drodze. Chodnik przy ulicy jest dziurawy, bo brakuje płytek. Przy dojściu do osiedla także jest mnóstwo ubytków i popękanych płyt. Na samym asfalcie mieści się wiele dziur. Działka znajdująca się przy drodze, należąca do do gminy zarasta krzakami, które przenoszą się również na chodnik. 

 

Z jednej z płyt wystawał nawet drut o długości 4 cm, na którym jedna z mieszkanek zniszczyła sobie buta. Po interwencji w magistracie drut usunięto, co nie oznacza że dziury zniknęły. - Nie chce nawet myśleć, co by się mogło stać w momencie kiedy dziecko biegnie,potknie się i wpada głową na ten drut - pisze do nas Pani Dorota. 

 

Drogą uczęszczają dzieci, które omijać muszą wielkie błotne kałuże w deszczowe dni i spore dziury podczas sezonu letniego. A kiedy spada śnieg cieżko nawet obejść wszelkie ubytki.

Wjazd do starej kotłowni również pozstawia wiele do życzenia. 

 

W budżecie gminy na 2017 rok nie ma przwidzianego remontu tej drogi. Czy znajdą się pieniądze na tę wąską drogę i tragiczny chodnik? 

 

Zobaczcie jak to wygląda.

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

igor12, 28.12.2016 19:54

ten Wasz burmistrz to wie gdzie to jest ? no przecież tamtędy nie jedzie się na Rzyki ani inny Kocierz...

wendigo11, 28.12.2016 18:07

Mam nadzieję,że kiedy nadejdzie czas remontu tej drogi to połączą ją z ciągiem komunikacyjnym koło Kauflandu, robiąc skrzyżowanie w rejonie sławnej "furtki". Takie rozwiązanie w sposób natychmiastowy rozladowaloby ruch w rejonie marketów, umożliwiając wyjazd/wjazd alternatywną trasą,niż przez ścisłe centrum miasta.