reklama

Nocna akcja poszukiwawcza w górach

, Wiadomości, 06.04.2015 20:30, a
W świąteczny poniedziałek akcja poszukiwawcza w masywie Babiej Góry.
Nocna akcja poszukiwawcza w górach

 

Jak informuje RMF FM, dwoje turystów z Katowic zaginęło w partiach szczytowych Babiej Góry. W poniedziałek przed godziną 18 turyści zgłosili GOPR, że stracili orientację i nie mają sił, by iść dalej. Potem łącznośc telefoniczna urwała się.

 

Ratownicy wyruszyli na pomoc. W akcji jest kilkunastu goprowców. Warunki w partiach szczytowych Babiej Góry są bardzo trudne. Widoczność nie przekracza 10 metrów, temperatura wynosi minus 6 stopni, wieje porywisty wiatr i pada śnieg.

 

Po godzinie 20 goprowcom udało się już zlokalizować turystów. Są wychłodzeni, ale ich życiu nic nie zagraża. Turyści zostali sprowadzeni z góry.

 

Minionej zimy ratownicy GOPR przeprowadzili już kilkanaście akcji poszukiwawczo-ratowniczych w masywie Babiej Góry. Jednej osoby nie udało się uratować.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bogna38, 06.04.2015 22:00

głupota ludzka jest ogromna:)tyle sie mówi ,prosi e trzeba uważać ,bo trudne warunki w górach ,ale przecież do tych idiotów nic nie dociera

zorientowany, 06.04.2015 21:10

Komentarz usunięty przez autora.