Nielegalne oprogramowanie w firmie meblarskiej

, Wiadomości, 12.01.2017 11:15, (red)
Policjanci zabezpieczyli pięć komputerów, laptopa oraz dysk twardy,
Nielegalne oprogramowanie w firmie meblarskiej

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej ustalili, iż jedna z firm meblarskich, działających na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska, posługuje się nielegalnym oprogramowaniem. Podejrzanemu w tej sprawie 37- letniemu pracownikowi firmy postawiono 19 zarzutów.

 

- W trakcie podejmowanych czynności policjanci ustalili, że w jednej firm używane jest nielegalnie oprogramowanie. Policjanci, chcąc zweryfikować ustalenia, weszli do biura firmy, gdzie zabezpieczyli pięć komputerów, laptopa oraz dysk twardy, które zawierały różnego rodzaju nielegalne kopie programów, a także pakietów biurowych i systemów operacyjnych. Następnie  ustalono, że firma nie posiada zarejestrowanych produktów w bazach firm zajmujących się wytwarzaniem takich programów. Na podstawie zebranych dowodów 37 –latkowi postawiono 19 zarzutów dotyczących prowadzenia  działalności gospodarczej przy wykorzystaniu pirackiego oprogramowania – informuje Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik KPP Wadowice.

 

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy