Przerwali prace z powodu mrozu

, Wiadomości, 12.01.2017 09:00, PG
Kiedy zakończy się remont drogi Brańkówka - Gołębiówka - Zagórze?
Przerwali prace z powodu mrozu

Brańkówka - Gołębiówka - Zagórze to 2,5 kilometrowy odcinek drogi, który ma zadanie połączyć Świnną Porębę z Zagórzem.


Prace budowlane miały zakończyć się w połowie grudnia. Mamy już miesiąc po terminie a końca budowy nie widać. Na ostatniej sesji Rady Powiatu Wadowickiego, radny Jacek Jończyk złożył interpelację w tej sprawie, pytając kiedy droga w końcu będzie gotowa.

 

 

Niedawno zakończyła się rozbiórka mostu na drodze z Mucharza do Zagórza. Teraz to miejsce zaleją już wody przyszłego Jeziora Mucharskiego. Kierowcy już od kilku miesięcy korzystają z objazdów przez Wadowice i Zembrzyce, czekając na otwarcie drogi Brańkówka - Gołębiówka - Zagórze.


Głównym wykonawcą prac jest firma "Energopol" sp. z o.o. z Krakowa.


Budowa tej drogi trwa już kilka miesięcy. Prace zostały na razie wstrzymane, ponieważ jak twierdzi RZGW w Krakowie, przy tak ujemnych temperaturach jakie mamy obecnie, nie da się wykonywać robót wykończeniowych, których zostało jeszcze dużo m.in. zabezpiecznienie osuwiska czy chociażby wylanie nawierzchni.


Nowego terminu oddania drogi na razie nie ma, a mieszkańcy Stryszowa, Zagórza  i Mucharza nadal muszą nadrabiać kilometry.


Tak wygląda na ten moment stan nowej drogi ze Świnnej Poręby do Zagórza.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy