reklama

Niedźwiadkowi dobrze w naszym regionie

, Wiadomości, 27.09.2018 12:30, WB/PG
Zwierzę zostało zauważone w ostatnich dniach w Rzykach.
Niedźwiadkowi dobrze w naszym regionie
Jak przekazują nam turyści od kilku dni w rejonie Rzyk Jagódek widywany jest niedźwiedź. Rzeczywiście zaistniałą sytuację potwierdza Nadleśnictwo Andrychów.

Szczególnie uważnie powinni zachowywać się miłośnicy zbierania grzybów. W naszych rejonach nie stwierdzono stałego bytowania niedźwiedzi, jednak wiadomo że te drapieżniki pojawiają się tutaj czasowo.

Jak informuje Nadleśnictwo Andrychów, gdy zauważymy niedźwiedzia należy spokojnie oddalić się. Pod żadnym pozorem nie wolno iść w jego stronę. Trzeba pamiętać, że niedźwiedź też boi się człowieka i najczęściej schodzi nam z drogi.


Nawet zaniepokojone zwierzę z reguły szybko się uspokaja, gdy człowiek zamanifestuje chęć odejścia. Aktualnie liczebność tego gatunku w kraju przekracza 100 osobników, chociaż jeszcze pięćdziesiąt lat temu w polskiej części Karpat żyło kilkanaście niedźwiedzi.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy