reklama
reklama

Andrychowscy harcerze mają moc! [FOTO]

Wiadomości, 27.09.2018 17:40, INFORMACJA PRASOWA
175 zuchów, harcerzy i instruktorów wzięło udział w inauguracji sezonu harcerskiego.
Andrychowscy harcerze mają moc! [FOTO]
W dniach 21-23 września 2018 roku na terenie Hufca Podkrakowskiego odbyła się Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej, w której wzięło udział ponad 1700 skautów z 22 małopolskich hufców. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyło hasło „Mamy moc!”. I właśnie tę moc pokazali andrychowscy harcerze, którzy w liczbie 175 zuchów, harcerzy i instruktorów wzięli udział w przygotowanych atrakcjach programowych.

Uczestnicy podzieleni byli na cztery grupy wiekowe i rozlokowani na terenie okolicznych miejscowości: Zielonki, Więcławice, Michałowice i Zabierzów. Dla każdej grupy zostały organizatorzy Inauguracji przygotowali ciekawe zajęcia programowe, dostosowane do wieku i umiejętności skautów. Zuchy wzięły udział w kominku patriotycznym, grze dziennej pełnej przygód i wyzwań oraz koncercie zespołu „Dzieci z brodą”. Na harcerzy czekała gra nocna oraz dzienna gra terenowa z atrakcyjnymi zadaniami. Harcerze starsi wzięli udział w kinie nocnym oraz sprawdzili się w Harcmageddonie – biegu z przeszkodami przygotowanym specjalnie na tę okazję. Z kolei wędrownicy mieli okazję uczestniczyć w ognisku, zajęciach linowych i biletowanych atrakcjach programowych. Sobotni program dla trzech najstarszych grup zakończył koncert zespołów „InoRos” oraz „Poparzeni kawą trzy”.

Zwieńczeniem Inauguracji była Msza Święta polowa oraz uroczysty apel, podczas którego podsumowano współzawodnictwo w różnych kategoriach.Próbna Wodna Drużyna Starszoharcerska „Baksztag” zajęła I miejsce w swojej grupie wiekowej, natomiast Hufiec ZHP Andrychów zajął III miejsce we współzawodnictwie małopolskich hufców w roku harcerskim 2017/2018!

Inauguracja rozpoczęła nowy rok harcerski na dobre! Przed harcerzami 365 dni pełnych przygód i wspomnień, braterstwa i służby.tekst: phm. Maja Pawińska
fot. ZHP Chorągiew Krakowska, Hufiec ZHP Andrychów
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy