reklama
reklama

Mała Lenka już stawia pierwsze kroki!

Wiadomości, 23.12.2015 18:20, (red)
Historia małej Lenki poruszyła w tym roku serca nie tylko mieszkańców całego regionu. Są efekty zakrojonej na szeroką skalę akcji pomocy dla dziewczynki.
Mała Lenka już stawia pierwsze kroki!

Lena Cholewa ze Stryszawy nie ma kości piszczelowej. Bez pomocy czekała ją amputacja nóżek. Urodziła się z rzadką i skomplikowaną wadą nóżek. W Polsce lekarze proponowali jedynie amputację. Rodzice jednak nie chcieli nawet słyszeć o najbardziej nowoczesnych protezach dla córeczki, bo nadzieję dał im doktor Dror Paley ze Stanów Zjednoczonych. Obiecał, że Lenka ma szansę na leczenie, ale potrzebne są ogromne pieniądze – ponad 1 mln zł. 

 

Kilka miesięcy temu ruszyła zakrojona na szeroką skalę akcja pomocy dla dziewczynki. Efekty są imponujące. Dzięki zebranym pieniądzom Lenka jest już po pierwszych skomplikowanych zabiegach w Stanach Zjednoczonych. Rokowania są dobre. Dziewczynka stawia już pierwsze kroki!

 

 

Na razie przed Lenką kolejne zabiegi, a potem długotowała rahabilitacja. Obecnie, od kilku tygodni Lenka wraz z rodzicami przebywa w Stanach Zjednoczonych i znajduje się pod okiem specjalistów. Czzekają ją kolejne operacje.

 

Na bieżąco sytuację dziewczynki i postęp w jej leczeniu można śledzić na facebookowym profilu: www.facebook.com/lenkacholewa

 

W pomoc dla dziewczynki zaangażowało się wiele osób w całym kraju. W Andrychowie akcję koordynował Piotr Mazgaj, właściciel sklepów KA-MA. We wpółpracy z MZH Wizan, w sklepach tej sieci i w sklepach KA-MA przeprowadzona została zbiórka nakrętek.

 

- Efekty są imponujące. Zebraliśmy w sumie ok. 9 ton nakrętek, które dostarczyłem do punktu zbiorczego w Stryszawie – informuje Piotr Mazgaj z Andrychowa.

 

Dodatkowo, zaprosił do Andrychowa do kina „Beskid” teatr SZTAMPA z Wrocławia, który wystawił spektakli „Moralność Pani Dulskiej”. Zebrano wtedy 4700 zł. Ciągle w sklepach trwa akcja sprzedaży... skarpetek z sieci KA-MA. Z każdej sprzedanej pary 10 groszy przeznaczane jest na leczenie Lenki. A sprzedano już 20 tys. par skarpetek!

 

- Cała akcja pomocy dla Lenki przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Do sklepów przychodzili mieszkańcy, którzy przynosili nakrętki nawet w niewielkich woreczkach. Wszyscy, którzy pomogli włożyli w ten sposób swoją małą cegiełkę w to, żeby Lenka mogła chodzić. Pozostaje jedynie wszystkim serdecznie podziękować za tę bezinteresoiwną pomoc – mówi P. Mazgaj.

 

foto:www.facebook.com/lenkacholewa/

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zaba, 23.12.2015 21:55

Brawo Maleńka! Z każdym kroczkiem do przodu:0)