reklama

Oszust ponad 100 razy sprzedał ten sam telefon!

Wiadomości, 23.12.2015 17:00, (red)
Wiele osób kupuje świąteczne prezenty przez Internet. Trzeba uważać, żeby nie stracić. Policja zatrzymała oszusta, który ponad 100 razy sprzedał ten sam telefon!
Oszust ponad 100 razy sprzedał ten sam telefon!

Sprawa krakowska, ale - ku przestrodze - warta odnotowania. Krakowscy policjanci zatrzymali 24-letniego oszusta, który na jednym z portali internetowych wielokrotnie oferował do zakupu ten sam telefon komórkowy. Telefon został zakupiony przez ponad setkę ludzi.

 

Od pewnego czasu do policjantów zaczęły docierać sygnały o oszuście działającym na jednym z portali aukcyjnych w Internecie.

 

Na podstawie zgormadzonych informacji policjanci ustalili już dane osobowe ponad 40-stu pokrzywdzonych, którzy zakupili telefon i przelali na konto oszusta kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Mundurowi ustalili również, gdzie może znajdować się poszukiwany sprawca. W wyniku podjętych działań mężczyzna został zatrzymany na terenie Krakowa.

 

Jak ustalili kryminalni, internetowy oszust prowadził swój przestępcy proceder od kwietnia tego roku. Na zamieszczanych aukcjach oferował do sprzedaży telefon komórkowy marki iPhone 6. Po zakupie telefonu prosił o przelew gotówki w kwocie ok. 2000 złotych. Oczywiście po zrealizowanym przelewie telefon nigdy nie był wysyłany do nowego nabywcy.  Zebrane dowody wskazują, że ofiarą oszustwa padła ponad setka użytkowników portalu.

 

W mieszkaniu 24-latka policjanci zabezpieczyli umowy, które zawierał oszust z pokrzywdzonymi. Podpisywał je fikcyjnymi danymi ale zdarzały się przypadki, gdzie używał prawdziwych danych. Usłyszał zarzuty z art. 286 kk tj. oszustwo. 

 

 

źródło: małopolska policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy