reklama

Ile jeszcze wypadków musi się tu wydarzyć?

, Wiadomości, 24.09.2015 19:30, PG
Ile jeszcze wypadków musi się tu wydarzyć? Ile samochodów do kasacji? Ilu poszkodowanych, aby władze w końcu coś zrobiły?
Ile jeszcze wypadków musi się tu wydarzyć?

Skrzyżowanie ul. Głowackiego ze Żwirki i Wigury w Andrychowie to jedno z najniebezpieczniejszych w Andrychowie. Wciąż tam dochodzi do wypadków i kolizji. Ostatni miał miejsce we wtorek (22.09.). 

 

Fakt, że niedawno miejsce to zostało dodatkowo oznakowane, ale jak widać niewiele to dało. 

 

Zdarza się, że kierowcy po prostu nie zatrzymują się przy znaku STOP. 

 

Niezbędne jest tam dodatkowe lustro, są również pomysły na budowę małego ronda. Istotne jest to, aby władze powiatu zaczęły działać szybciej, ponieważ wypadki zdarzają się tam naprawdę często, w tym roku już trzy. Czy naprawdę tylko wypadek śmiertelny przyspieszy działania władz? 

 

- W zeszły piątek (18.09) na miejscu pojawiła się komisja bezpieczeństwa ruchu drogowego, która pozytywnie zaopiniowała pomysł zainstalowania lustra. W najbliższym czasie lustro to zostanie tam zamieszczone. W przyszłym roku, do nowego budżetu, będę wnioskował o budowę ronda na tym skrzyżowaniu - informuje radny powiatowy Zbigniew Małecki.


 

W czwartek (24.09) sprawę poruszyła również radna Alicja Studniarz. Jej zdaniem na tym skrzyżowaniu problemem są banery reklamowe zawieszone na jednym z płotów. Ograniczają one widoczność. Dlatego - jak opowiadała podczas sesji Rady Miejskiej - razem z radnym Leszkiem Łysoniem napisali pismo do mieszkańców z prośbą o usunięciem banerów.

 

W czwartek rano radna próbowała przekazać jednej z mieszkanek pisemną prośbę o usunięcie banerów, ale – jak mówiła – spotkała się ze stanowczą odmową ze strony mieszkanki, która absulutnie nie zamierza usuwać banerów.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej Roman Babski przypomniał, że już kilka lat temu próbowano zmienić organizację ruchu na tym skrzyżowaniu. Nic z tego jednak nie wyszło, ponieważ ulica Żwirki i Wigury jest drogą powiatową, czyli wyższej kategorii, i to auta nią poruszające mają pierwszeństwo.  - W tej chwili pozostaje jedynie apelować do kierowców o uważną jazdę w tym miejscu – mówił R. Babski.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

krytyk, 26.09.2015 23:45

Sportowiec zanim zaczniesz przytaczac cytaty prawne pomysl . Do pasa drogi nie należy ogrodzenie i to jak wygląda ani co na nim wisi. Jakimś cudem 1000% wypadków tak nie licząc kolizji jest nie zatrzymanie się na znaku stop i nie ustawienie pierwszeństwa dla jadących od brzezinka!!!! Wiec gdzie w tym wszystkim wina płotu?!!! Większych kretynow widać pod Kauflandu gość zjezdzajacy z ronda puszcza tych co jadą od strony biedronki!!! Nie dość że on ma pierwszeństwo to jeszcze następny pacan jedzie o 18 bez świateł i wymuszana tych co jadą prosto na rondo od Kauflandu. Totalny haos.

kumaty, 26.09.2015 16:41

sportowiec - zapomniałeś jeszcze o sprawdzeniu jakości stali na wykonanie ogrodzenia , betonu do zalania słupków czy jest odpowiedniej klasy i czy majster nie był pod wpływem jak płot robił ! Klepnij się w głowę . Może co niektórzy zauważą w końcu że to prywatna własność i wara od tego ! Warto zauważyć że tuje tam już rosną. Niech się w końcu odpowiedzialni wykażą i przebudują skrzyżowanie.

sportowiec, 25.09.2015 21:26

Sprawdzić czy Pani płaci podatek za te reklamy ...sprawdzić ustawienie płotu i czy nie należy on jeszcze do pasa drogi ? Za nielegalne umieszczenie reklamy w pasie drogowym płaci się 9 zł (przy drodze gminnej), 12 zł (przy drodze powiatowej), 14 (przy drodze wojewódzkiej) i 18 zł (przy drodze krajowej) za 1 m kw. terenu dziennie.

kaczor, 25.09.2015 18:48

trzeba być chorym z nienawiści żeby wykorzystywać nieszczęścia do politykowanie. ale asquit taki jest a jak wypadki będą zdarzać się na drogach gminnych asquit zacznie Żakowi wypominać że siedzi na stołku piąty rok i bierze kilkanaście tysięcy na miesiąc Żak? nienawiść asquitowi rozum przysłania, nawet nie widzi jak strzela do swojej bramki.

asquit, 25.09.2015 18:25

penkala, małecki,kubik - zróbcie coś dla Andrychowa jako radni powiatowi.już prawie rok siedzicie na tych stołkach w tym starostwie w Wadowicach i efektów żadnych nie ma chociaż.... nie do końca. dzięki wam sesje rady miejskiej są teraz spokojniejsze,nikt nie szuka problemów tam gdzie ich nie ma .przypuszczam że dzięki temu burmistrzowi uda się zrobić jeszcze więcej inwestycji niż w poprzedniej kadencji

Bosman360, 25.09.2015 11:19

HAHAAHA lustro załatwi sprawe :D napewno za 2 tyg. bedzie rozbite ;] Tu jest wszysko okey , ludzie nie umieją patrzeć i jeździć ! Jeżdżę tam 20 lat i zero wypadku-- PATRZEĆ < ROZLGĄDAĆ SIE !! albo zrobic rondo

kalafior, 25.09.2015 08:55

Nic w tej sprawie nie zrobili radni z poprzedniej kadencji ,teraz przynajmniej jedna radna sprawe poruszyła a to juz coś.

kalafior, 25.09.2015 08:52

@rafi Masz całkowitą rację!

rafi, 25.09.2015 08:41

Komentarz usunięty przez autora.

cnenyna, 25.09.2015 07:29

do stefanbatory Nie tedy droga . Najlepiej smakuje zemsta po czasie. Jak gmina będzie się uciekać do takich metod , to na miejscu właściciela posadziłbym sobie koło płotu tuje i poczekał jak całkowicie zasłonią widoczność

tomekx, 25.09.2015 07:11

To jest skandal że radni pisowskiej opozycji widzą problem w prywatnych banerach na prywatnym płocie a nic nie robią np w kierunku budowy ronda w tym miejscu czy też dodatkowego oznakowania tego miejsca. Skandal jakich mało.Najlepiej zrzucić winę na innych a samemu za nic nie odpowiadać.Cały PIS

stefanbatory, 25.09.2015 06:23

Sprawę bannerów regulują odpowiednie przepisy właściciel posesji na której się one znajdują ma obowiązek płacić właśnie do kasy gminy odpowiedni podatek. Sprawdzić tylko czy płaci. A jak nic nie można zrobić to może światła będą tańsze niż te wszystkie interwencje straży pożarnej

makaze, 24.09.2015 21:51

Otwieram auto złom w Andrychowie... tylko z tego skrzyżowania będę miał zyski :)

Maxymilian, 24.09.2015 21:27

Jeżeli przed znakiem STOP kierowcy się nie zatrzymują, to co tu władze winne, zatrzymać prawko i na korepetycje śpiochów wysłać. Jazda autem to nie zabawa, aby ignorować przepisy!

kumaty, 24.09.2015 21:11

Progi zwalniające OK ! Pod warunkiem , że po przejechaniu przez nie szybciej niż 30/h delikwent urwie zawieszenie bądź wyleci w kosmos. I nie jest to niemożliwe do wykonania.

cnenyna, 24.09.2015 20:58

Jeżeli ktoś jechał przez Porąbkę to zauważył zamontowane w centrum progi zwalniające . Są tej wysokości ,że każdy kierowca musi bardzo zwolnić podczas przejeżdżania koło szkoły która jest w centrum. Zamontowanie progów na ulicy Głowackiego nie będzie problem bo jest to droga gminna

kalafior, 24.09.2015 20:51

Nasi radni to 3-4 osoby godne na to stanowisko a reszta do wymiany.

kalafior, 24.09.2015 20:48

W końcu pomysł z tym rondem ,szkoda ze dopiero po nowym roku,miejmy nadzieję ze do tej pory nikt tam nie zginie do tego czasu.Zmiana organizacji ruchu to idiotyczny pomysł.

szeliga, 24.09.2015 20:47

A może by tak na początek zainstalować pasy akustyczne na dojazdach do skrzyżowania od strony ul. Głowackiego i od osiedla . A następnie pomyśleć o rondzie . Powtórzę się - a gdzie nasza kochana policja ? Kiedyś podobno suszyli na skrzyżowaniu z Tkacką .

WilkOSTRY, 24.09.2015 20:46

Na tym skrzyzowaniu sa eliminowani niedzielni kiwrowcy.

kumaty, 24.09.2015 20:27

Widać , że radni w Andrychowie biorą pieniądze za pier dzenie w stołek ! Jeśli zdaniem pani radnej problemem na tym skrzyżowaniu są banery to proponuje przeanalizowanie kolizji do których tam doszło i szybko okaże się ,że nie było kolizji z powodu banerów !!! Większość wypadków spowodowana nie zatrzymaniem się na STOP od cmentarza , a ostatnie nie zatrzymanie się na STOP od wiedeńskiej lecz auto uderzone z prawej strony a tam banerów nie ma. Przyczyna zawsze ta sama NIE ZATRZYMANIE SIĘ NA STOP !!!! I co z przestrzeganiem prędkości na Żwirki i Wigury ? Przecież to teren zabudowany i obowiązuje 50/h a debile jeżdżą jak po autostradzie ! Założenie lustra będzie tylko wyrzuceniem pieniędzy w błoto bo to nie spowoduje że ludzie będą przestrzegać znaku STOP !Pani radna Alicjo Studniarz nie chodzi o to żeby pani próbowała na siłę doręczyć jakieś pismo by pokazać ,że coś pani robi(nie o takie działania chodzi). Tu trzeba radykalnych zmian w terenie bo ktoś w końcu zginie .

swinia2000, 24.09.2015 19:29

To jest naturalne miejsce eliminowania niedzielnych kierowców szkoda że kosztem innych ale jeździ ich coraz mniej dzięki temu skrzyżowaniu.

igor7, 24.09.2015 18:57

mądra kobieta...ja zasadziłbym tam jeszcze tuje... . . . Zdzisław już dawno wybudowałby tam rondo turbinowe ale niestety droga należy do Pis-u i Volkswagena...

abcabc, 24.09.2015 18:56

mniej gadania panie małecki a więcej działania. to pan teraz rządzisz w powiecie,to wasza droga i wy za to odpowiadacie