64 pojazdy skontrolowane, 45 mandatów nałożonych

, Wiadomości, 18.10.2016 10:30, (red)
Policjanci przeprowadzili kolejną akcję wymierzoną w kierowców busów, autobusów i ciężarówek. Wyniki są fatalne.
64 pojazdy skontrolowane, 45 mandatów nałożonych

W ubiegłym tygodniu policjanci z powiatu oświęcimskiego przeprowadzili cykliczne, działania wzmożone pn. Bus i Truck. Ujawnili ponad 50 wykroczeń i zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych. W ramach działań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego swoją uwagę szczególnie koncentrowali na ciężarówkach oraz autokarach i busach przewożących osoby. Jednocześnie reagowali na wykroczenia popełnione również przez pozostałych użytkowników dróg. 

 

W ciągu kilku godzin akcji skontrolowali 64 pojazdy  sprawdzając m. in. prędkość, trzeźwość, stan techniczny pojazdów,  układ kierowniczy, układ hamulcowy, stan ogumienia i oświetlenie, a także stan oraz wyposażenie dodatkowe. Ponadto kontrolowali dokumentację uprawniającą do wykonywania przewozu osób i ładunków, dokumentację kierowcy, sposób przewożenia osób i ładunku oraz przestrzeganie przez nich norm czasu pracy.

 

Efektem przeprowadzonych działań było zatrzymanie 11 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów, z czego w jednym przypadku pojazd nie został dopuszczony do dalszego ruchu.

 

Łącznie policjanci ujawnili 54 wykroczenia, za które nałożono 45 mandatów karnych, w tym 33 mandaty na kierowców samochodów ciężarowych. W 7 przypadkach za drobniejsze wykroczenia kierowcy zostali pouczeni, natomiast w dwóch przypadkach na kierowców zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

 

 

 

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomacik, 18.10.2016 15:15

Dopóki będzie taryfikator na mandaty to nic się nie zmieni. W krajach skandynawskich mandaty płaci się od finansów. Im więcej zarabiasz tym więcej płacisz

remek, 18.10.2016 13:34

@maria Ale jaka plaga? 2/2000 to jest plaga? Może skierujmy siły Policji tam, gdzie więcej niż połowa pojazdów jest w złym stanie, zamiast szukać igły w stogu siana. @Starybrat - spokojnie, na pewno mandaty są wkalkulowane w biznes, ale odpowiednia ich ilość przekroczy kalkulacje. Albo po prostu zrobią tak, żeby było zgodnie z przepisami i bezpiecznie. Udało się zwalczyć pijanych kierowców, uda się i tutaj.

maria, 18.10.2016 13:23

remek stare busy które nas trują na każdym kroku bo to nie tylko o pasażerów chodzi ale o środowisko to jedna sprawa a plaga pijanych kierowców to druga sprawa nikt z nas nie chciałby aby taki pijany drań wjechał w nasze dziecko w naszym kraju coś nie tak z tym łamaniem przepisów czy trzeźwy czy pijany to i tak jest tragedia jeśli chodzi o przepisy drogowe pozdrawiam Cię.

Starybrat, 18.10.2016 13:08

@remek, przecież widzisz, że z tych akcji nic nie wynika dla pasażerów, jak również dla właścicieli. Płacą, płaczą i dalej jeżdżą, najwyżej podnoszą ceny biletów by sobie to zrekompensować.

remek, 18.10.2016 12:32

@Starybrat - to pokazuje, że właśnie takie akcje Policji są potrzebne, a nie kolejne polowanie na pijanych, gdzie przy 2000 skontrolowanych wpadło dwóch. Tutaj na 64 pojazdy ujawniono 50 wykroczeń. Chyba jest tu więcej do zrobienia...

Starybrat, 18.10.2016 11:05

Ciągle czytam o kontrolach busów, ciągle o sprawdzaniu ich stanu technicznego, jednocześnie się zastanawiając skąd na naszych drogach ich aż tyle, w tak kiepskim stanie technicznym i przewożącym taką ilość osób jednorazowo( chyba co rusz padają rekordy Guinessa) Jak one przechodzą badania techniczne, to chyba tylko Bóg jeden wie, zwłaszcza, że z roku na rok są coraz starsze i mają coraz więcej przejechanych kilometrów. Czy w tym kraju działa Inspekcja Transportu Drogowego?