reklama
reklama

Zawodniczki Sokoła wracają z tarczą z Mistrzostw Europy w kolarstwie górskim [FOTO]

Sport, Wiadomości, 16.05.2024 11:00, INFORMACJA PRASOWA
Wśród najwyżej sklasyfikowanych, nie zabrakło reprezentantek UKS Sokół Zator.
Zawodniczki Sokoła wracają z tarczą z Mistrzostw Europy w kolarstwie górskim [FOTO]
Coraz lepsze wyniki polskich zawodników MTB cross country w formule olimpijskiej podczas Mistrzostw Europy. Zakończone właśnie zmagania o tytuły mistrzowskie, były najlepszymi w wykonaniu Polaków od zakończenia kariery przez Maję Włoszczowską.

Wśród najwyżej sklasyfikowanych, nie zabrakło reprezentantek UKS SOKÓŁ Zator. W kategorii elity kobiet na drugim miejscu wśród Polek zameldowała się Gabriela Wojtyła, uzyskując w arcytrudnych warunkach pogodowych swój najlepszy wynik w historii startów podczas ME. Również jako druga z czterech zakwalifikowanych Polek, do mety dociera Nikola Gliniecka - juniorka Sokoła, dla której jako pierwszorocznej zawodniczki był to debiut w imprezie tej rangi.



Obie zawodniczki Sokoła przejechały cały dystans wyścigu bez straty okrążenia, czym nie mogą pochwalić się wszyscy uczestnicy. Zawodniczki z Zatorta zajęły miejsca w TOP20 Gabriela i TOP30 ME Nikola.


Tegoroczne Mistrzostwa Europy odbyły się w górach Transylwanii, w ośrodku narciarskim Cheile Grădiștei, usytuowanym na wysokości ponad 1300 mnpm. Ogromnym utrudnieniem dla zawodników i organizatorów było kilkudniowe załamanie pogody, skutkujące ulewnymi deszczami i spadkiem temperatury do 3 stopni! Kibice kolarstwa górskiego mogli oglądać wyścig naszej reprezentantki na żywo w relacji telewizyjnej, która oddawała w pełni warunki z jakimi mierzyli się najlepsi kolarze Europy.

- Dziękujemy za wszystkie spływające do zawodniczek gratulacje i ciepłe słowa po tych „zimnych”, aczkolwiek radosnych zawodach. Łącznie podczas Mistrzostw, zawodniczki SOKOŁA wzięły udział aż w 5 wyścigach i również pięciu treningach. Jeszcze nigdy program ME nie był dla nas aż tak intensywny - podkreślają dzialacze Sokoła.



W czwartek (16 maja) o godzinie 17:00 każdy miłośnik sportu rowerowego i nie tylko, będzie mógł spotkać się z zawodniczkami Sokoła przy pumptracku w Palczowicach. Pod namiotem UKS SOKÓŁ będzie można obejrzeć rowery sportowe, „zbić pione” i porozmawiać z uczestniczkami Mistrzostw Europy.

Będzie też okazja dowiedzieć się jak zostać profesjonalnym kolarzem i jak przystąpić do sekcji kolarskiej w naszym klubie. Od tego roku powstaje również sekcja BMX / PUMPTRACK
















źródło: UKS SOKÓŁ Zator
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama