reklama
reklama

Z Wadowic nad morze na dwóch kółkach

Sport, Wiadomości, 03.11.2021 18:34, eł

Niepodległościowy rajd ze znaną himalaistką i podróżniczką. Każdy może się przyłączyć.

Z Wadowic nad morze na dwóch kółkach

4 listopada przez Wadowice przejedzie niezwykły rajd rowerowy Południe-Północ, którego trasa prowadzi od Tatr aż po Bałtyk. W tym mieście można też będzie się do niego przyłączyć, bowiem z wadowickiego rynku rusza jeden z jego etapów. Start przewidziany jest o godz. 8.00.

Organizatorką rajdu jest Miłka Raulin, taterniczka, himalaistka i podróżniczka, która zasłynęła z tego, że w 2018 roku została najmłodszą polską zdobywczynią Korony Ziemi. Jest też pilotem szybowcowym, autorką książek, a z wykształcenia (i zawodu) magistrem inżynierem trakcji elektrycznej.

- By wspólnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowałam I Rajd Południe-Północ. Była to rowerowa lekcja historii, nad którą patronat objął Minister Sportu i Turystyki. Trasa biegła od Tatr aż nad Morze Bałtyckie, a w trakcie rajdu każdy mógł przejechać ze mną pięć, dziesięć lub nawet sto kilometrów! - mówi Miłka Raulin.

Wydarzenie, pierwotnie planowane jako jednorazowe, stało się imprezą cykliczną. W tym roku odbywa się jego kolejna edycja. Na trasie uczestnicy spotykają się z historykami i poznają ciekawostki z różnych części kraju, związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Sama organizatorka założyła sobie, że codziennie pokona ponad 100 km, ale inni uczestnicy rajdu mają prawo wyboru. Mogą przyłączyć się do niej tylko na wybrany fragment trasy lub jechać z nią do samego końca.

Drugi odcinek tegorocznej trasy, wiodący od Wadowic do Myszkowa, podróżniczka rozpocznie 4 listopada. Już od 7.30 można ją będzie spotkać na Placu Jana Pawła II w Wadowicach, a punktualnie o 8.00 Miłka zamierza wyruszyć w drogę. Właśnie wtedy można się będzie do niej przyłączyć.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zbanowany, 12.11.2021 00:45

baby - gdzie jesteście ? a może już zreflektowały się i źle obliczyły siły na zamiary :D

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama