reklama

Drogowa kronika kryminalna z gminy Kęty

, Na sygnale, Wiadomości, 03.11.2021 11:45,
W minionych dniach policjanci mieli sporo pracy na drogach gminy Kęty.
Drogowa kronika kryminalna z gminy Kęty

Poszukiwany drogowy przestępca wpadł przez niedopałek papierosa

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach podczas kontroli drogowej związanej z reakcją na niedopałek papierosa wyrzucony z okna pojazdu, zatrzymali poszukiwanego 38 – latka bez stałego miejsca zamieszkania. Okazało się również, że mężczyzna wsiadając za kierownicę złamał sądownie orzeczony zakaz kierowania.

Do tego nietypowego zdarzenia doszło w poniedziałek (1.11) przed godziną 21 na ulicy Mickiewicza w Kętach. Policjanci zauważyli, że pasażerka samochodu marki Peugeot na ulicę wyrzuciła niedopałek papierosa. W związku z tym policjanci natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania dając kierującemu sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze funkcjonariusze przystąpili do kontroli drogowej, informując kierowcę oraz jego pasażerkę o popełnionym wykroczeniu.

W trakcie czynności okazało się, że 38 – letni kierowca posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami do 2024 roku, a ponadto jest osobą poszukiwaną przez oświęcimski Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo drogowe.

Pasażerka peugeota 22 – letnia mieszkanka Kęt za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym, natomiast jej znajomy trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji.

Policja przypomina, że aktualny wykaz osób poszukiwanych znajduje się na stronach internetowych jednostek Policji. Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości, o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. Policja zapewnia anonimowość.

Policjanci przerwali dwa pijany rajd

Policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 28 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego, podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę fiata mając w organizmie 0,54 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (30/31.10.2021). Tuż po godzinie 1 policjanci patrolując rejon ulicy Jana Kantego do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Honda, który nie trzymał prostego toru jazdy.

W chwili, gdy kierowca opuścił szybę w drzwiach pojazdu mundurowi od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,54 promila alkoholu 28 – latek został zatrzymany i trafił do kęckiego Komisariatu Policji.

Obywatel Ukrainy pijany rajd samochodem zakończył w rowie

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 34 - letniego obywatela Ukrainy, który spowodował kolizję drogową w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W takim stanie przejechał jedynie kilkanaście metrów po czym wjechał do przydrożnego rowu.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę (31.11.2021) na ulicy Krakowskiej w Bulowicach. Tuż po godzinie 21.00 służby ratunkowe interweniowały w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kolizji drogowej. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że będący pod wpływem alkoholu 34 - letni obywatel Ukrainy, kierując samochodem marki Volkswagen Passat wyjechał z posesji na ulicę po czym stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 2,2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara grzywny.

- Podziękowania za prawidłową reakcję należą się świadkom, którzy widząc zdarzenie drogowe natychmiast powiadomili służby ratunkowe. Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu telefonicznie pod numer alarmowy 112

- podkreśla asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP w Oświęcimiu.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy