reklama

Jedną z najgorzej utrzymanych ulic w Andrychowie czeka przebudowa

, Gospodarka, Wiadomości, 03.11.2021 09:10, eł

Nosi ona imię Wandy Malickiej.

Jedną z najgorzej utrzymanych ulic w Andrychowie czeka przebudowa

Ulica Wandy Malickiej w Andrychowie słynie z dziurawego, spękanego i wielokrotnie łatanego asfaltu. Chodnik po jednej jej stronie (niewidoczny na zdjęciu) też jest fatalny. Łatwo na nim skręcić nogę albo potknąć się i przewrócić. Na szczęście udręka mieszkańców ulicy zbliża się ku końcowi. Urząd Miejski ogłosił już przetarg na jej przebudowę.

Wykonawca będzie miał za zadanie zmodernizować również sąsiadujące z nią tereny dookoła bloków 105 i 107 przy Krakowskiej. Co się zmieni wokół nich i na Malickiej? Właściwie wszystko. Stary asfalt zostanie zdjęty, po czym drogowcy zajmą się pracami ziemnymi. Wykonają nową kanalizacja deszczową, podbudowę i ułożą nawierzchnię z kostki brukowej. Zadbają o niezbędne zabezpieczenia.

Na razie, jak już wspomnieliśmy, został dopiero ogłoszony przetarg, który na razie obejmuje część inwestycji, czyli przebudowę otoczenia dwóch wyżej wymienionych bloków. Zainteresowane firmy mają czas na składanie ofert do 15 listopada. Po podpisaniu umowy, wyłoniony w przetargu wykonawca będzie musiał w ciągu 7 miesięcy przeprowadzić wszystkie prace.


Foto: Edyta Łepkowska

plan: UM Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy