reklama

Jedną z najgorzej utrzymanych ulic w Andrychowie czeka przebudowa

, Gospodarka, Wiadomości, 03.11.2021 09:10, eł

Nosi ona imię Wandy Malickiej.

Jedną z najgorzej utrzymanych ulic w Andrychowie czeka przebudowa

Ulica Wandy Malickiej w Andrychowie słynie z dziurawego, spękanego i wielokrotnie łatanego asfaltu. Chodnik po jednej jej stronie (niewidoczny na zdjęciu) też jest fatalny. Łatwo na nim skręcić nogę albo potknąć się i przewrócić. Na szczęście udręka mieszkańców ulicy zbliża się ku końcowi. Urząd Miejski ogłosił już przetarg na jej przebudowę.

Wykonawca będzie miał za zadanie zmodernizować również sąsiadujące z nią tereny dookoła bloków 105 i 107 przy Krakowskiej. Co się zmieni wokół nich i na Malickiej? Właściwie wszystko. Stary asfalt zostanie zdjęty, po czym drogowcy zajmą się pracami ziemnymi. Wykonają nową kanalizacja deszczową, podbudowę i ułożą nawierzchnię z kostki brukowej. Zadbają o niezbędne zabezpieczenia.

Na razie, jak już wspomnieliśmy, został dopiero ogłoszony przetarg na przebudowę ulicy. Zainteresowane firmy mają czas na składanie ofert do 15 listopada. Po podpisaniu umowy, wyłoniony w przetargu wykonawca będzie musiał w ciągu 7 miesięcy przeprowadzić wszystkie prace.


Foto: Edyta Łepkowska

plan: UM Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy