reklama

Ośrodek Sportu niczym... łódź rybacka

, Gospodarka, Wiadomości, 03.11.2021 08:25, eł

Kształt budynku ma nawiązywać do tradycji regionu.

Ośrodek Sportu niczym... łódź rybacka

Gmina Zator szykuje się do wielomilionowej inwestycji. Obok boiska sportowego klubu Zatorzanka ma powstać okazały gmach Miejskiego Ośrodka Sportu. W budynku będą się mieściły między innymi szatnie i łazienki dla sportowców, ale też dużo więcej. Ma tam być też siłownia i sala konferencyjna.

Obiekt będzie nie tylko praktyczny, ale również przyciągający wzrok. Wedle założeń ma on kształtem nawiązywać do rybackich tradycji Doliny Karpia. Czy projektantowi rzeczywiście udało się osiągnąć zamierzony cel? Można to ocenić oglądając załączone do tekstu wizualizacje, przygotowane Pracownię Projektów Robert Wójcik z Zatora.

Budynek Miejskiego Ośrodka Sportu ma mieć dwie kondygnacje i kubaturę 4365 m³. Wewnątrz znajdą się: siłownia, sala konferencyjna, szatnie, łazienki, pralnia, magazyny, pomieszczenia biurowe i gospodarcze. Oczywiście, obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wedle projektu, zostanie on wyposażony w odnawialne źródła energii, pompę ciepła oraz wentylację mechaniczną.

Cała inwestycja ma pochłonąć 14,5 mln zł, przy czym samorząd bynajmniej nie musi wyłożyć na jej realizację zbyt dużej kwoty z gminnej kasy. Już bowiem wiadomo, że na budowę Miejskiego Ośrodka Sportu gmina Zator otrzyma ponad 13 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład. W ramach przedsięwzięcia zostaną również zmodernizowane trybuny dla kibiców. Część z nich zyska też zadaszenie.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy