reklama
reklama

Teraz szachiści grają z całym światem. W niedzielę z Hawajami

Sport, Wiadomości, 01.07.2023 13:02,
Znana od wieków “Królewska gra” świetnie radzi sobie w obecnych czasach, a internet spowodował, że gra w nią najwięcej osób w historii. W niedzielę Wadowice zagrają z reprezentantami Hawajów.
Teraz  szachiści grają z całym światem. W niedzielę z Hawajami

Szachy internetowe coraz bardziej popularne. W niedzielę (2.07) o godzinie 20.30 wadowicki klub szachowy “Wieża” rozegra ostatnią kolejką World Chess League.Live, czyli ligi szachowej rozgrywanej przez internet. Rywalami będzie juniorska reprezentacja Hawajów. Rozgrywki można śledzić na internetowej stronie chess.com, a komentarz na żywo do najciekawszych meczów na kanale Chess Heroes na platformie Twitch.tv.

- Możliwość gry z klubami z całego świata to duża zaleta rozgrywek internetowych - w tym sezonie mieliśmy okazję grać na przykład z drużynami z Ukrainy, Hawajów, Meksyku, Chin czy Republiki Południowej Afryki gdzie na tradycyjne rozgrywki byłoby ciężko dotrzeć - mówi Piotr Janas pełniący rolę kapitana wadowickiej drużyny w tej lidze.

Znana od wieków “Królewska gra” świetnie radzi sobie w obecnych czasach, a internet spowodował, że gra w nią najwięcej osób w historii. Największa platforma szachowa chess.com ma obecnie ponad 140 milionów zarejestrowanych użytkowników z czego w ostatnim miesiącu aktywnych było aż 57 milionów.

- W Wadowicach turnieje szachowe rozgrywamy w każdy piątek od ponad 40 lat, ale podczas pandemii byliśmy zmuszeni przenieść je do internetu. Gdy restrykcje sanitarne zostały zniesione postanowiliśmy kontynuować rozgrywki internetowe jako dodatkową aktywność naszego klubu - dodaje prezes “Wieży” Adam Madej

Również podczas zbliżających się wakacji klub będzie aktywny w internecie prowadząc “Wakacje z szachami” gdzie w każdy piątek organizując bezpłatne szkolenia i prezentacje szachowe oraz wakacyjny cykl turniejów internetowych.

- W wakacje zazwyczaj mamy więcej czasu, żeby na przykład rozwijać swoje umiejętności szachowe, ale również często nie ma nas w domu - internet rozwiązuje ten problem, bo połączyć możemy się nawet podczas zagranicznego wyjazdu choćby z telefonu komórkowego - tłumaczy Piotr Janas.

- Liczymy, że nasza wakacyjna aktywność przyciągnie do naszego internetowego klubu nowe osoby niezależnie od aktualnego poziomu gry.”


Na zdjęciu: Transmisja z komentarzem wygranego przez Wieżę meczu z klubem z Kijowa.


- Informacja prasowa -
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama