reklama

Wilki zaatakowały stado owiec

MAGAZYN, Wiadomości, 30.06.2023 17:28, red
Wygłodniałe wilki coraz bardziej podchodzą pod domostwa.
Wilki zaatakowały stado owiec
W Jordanowie w powiecie suskim mieszkańcy mają prawo się obawiać. Zwłaszcza hodowcy owiec i bydła, a takich w tych podgórskich terenach jest wielu.

Wygłodniałe wilki coraz bardziej podchodzą pod domostwa. W czwartek (29.06) zaatakowały stado owiec na ogrodzonym terenie, blisko domów. Dwie owce nie przeżyły.

- Kiedy rano wypuściłam owce na pastwisko, nic nie wskazywało na to, co zastanę wieczorem. Pastwisko jest ogrodzone, blisko domów.... - opowiada nam mieszkanka Jordanowa.


Wieczorem zauważyła, że brakuje dwóch owiec. Wkrótce znalazła szkielet jednej z nich - pozostałości po ataku wilka, bądź wilków. Druga owca prawdopodobnie została zawleczona gdzieś do lasu.

- Na noc zawsze zaganiam owce do zamykanej owczarni, blisko domu, mamy psy pasterskie. Do tej pory czuliśmy się bezpiecznie – mówi nam kobieta. - Jestem zaniepokojona faktem, że dzikie zwierzęta atakują blisko domów, jesteśmy bezradni, bo mogą zaatakować w każdej chwili. Oprócz owiec mam też inne zwierzęta, które w dzień są wypasane. Stado jest pod stałą opieką weterynarii, posiadam numer siedziby stada, wszystko zarejestrowane – mówi mieszkanka Jordanowa.

O ataku wilków powiadomione zostało Nadleśnictwo.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Marian84, 30.06.2023 18:20

Znając życie to wilki zostaną odstrzelone a to ludzie osiedlili się na terenach wilków a nie odwrotnie.