reklama
reklama

Tak się otwiera kolarski sezon!

Sport, Wiadomości, 25.01.2022 09:27, INFORMACJA PRASOWA
Rura na Kocierz 2022 imprezą dwudniową ( 9 i 10.04 ).
Tak się otwiera kolarski sezon!

W zeszłym tygodniu w Kocierz Hotel&Spa odbyła się konferencja prasowa etapowego wyścigu kolarskiego Rura na Kocierz 2022. Po sukcesie pierwszej edycji odbywającej się w październiku zeszłego roku organizatorzy postanowili rozszerzyć formułę oraz zmienić jej termin. Jak mogliśmy się dowiedzieć na konferencji, wyścig będzie dwudniową imprezą. Ambasadorem wyścigu została Marta Lach - Mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym oraz olimpijka z Tokyo.

W pierwszym dniu odbędzie się start wspólny na dwóch dystansach (52 i 103 km). Start zaplanowany jest w gminie Porąbka, skąd kolarze ruszą na rundy wiodące po okolicznych beskidzkich gminach. Trasa jest bardzo trudna i wymagająca, obfituje w kilka ciężkich podjazdów oraz wietrznych sektorów z finałem na Przełęczy Kocierskiej – przekonuje Bartosz Grubka, prezentujący szczegóły trasy.


Drugi dzień rywalizacji, to indywidualna jazda na czas (11 km), która swój początek będzie mieć w gminie Łękawica. ‘Głównym daniem’ tego dnia ( a zarazem całego wyścigu ), będzie podjazd na Przełęcz Kocierską ulicą Widokową, która jest jedną z najbardziej stromych asfaltowych ulic w naszym kraju.

Ze względu na profil trasy, prawdopodobnie na tym niespełna kilometrze rozegrają się losy całego wyścigu – mówi dyrektor wyścigu Krzysztof Żebro.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w starcie wspólnym w wersji PRO (103 km) oraz w indywidualnej jeździe na czas, zostaną automatycznie wliczeni do klasyfikacji generalnej wyścigu. Oczywiście organizatorzy dają możliwość pojedynczego startu.

Podczas prezentacji mogliśmy zobaczyć specjalnie zaprojektowaną koszulkę dla zwycięzców wyścigu którą wykonała frima DMTEX.

- Chcemy by w niedalekiej przyszłości Rura na Kocierz stała się najlepszym wyścigiem kolarskim w naszym kraju – podkreśla Elżbieta Lotek, marketing manager Kocierz Hotel&Spa, który jest współorganizatorem wyścigu. W projekt zaangażowało się wiele firm oraz lokalnych instytucji takich jak Maspex, Eurowafel, Agropunkt, Power of Sience, PKP Cargo Service, Makaron Czaniecki czy PBW Inżynieria.

Organizatorzy Rury na Kocierz planują zaangażować lokalną społeczność, poprzez stworzenie konkursu na najlepszą strefę kibica ze słynnym ‘Panem Bananem’ na czele. Zawodnicy będą mogli liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody i świetną atmosferę. Rozmach organizacyjny pozwala wierzyć że rozpoczęcie sezonu wraz z Rurą na Kocierz, może być imprezą którą kolarze będą wspominać do jego końca. Wszystkie szczegółowe informacje na temat wyścigu znajdziecie na stronie rura.cc lub Social Mediach Innergy Racing Team i Kocierz Hotel&Spa.reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama