reklama

Elektronarzędzia do domu – co warto mieć w warsztacie?

Wiadomości, 25.01.2022 06:25, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Bez względu na rodzaj remontów przeprowadzanych w domu oraz ich częstotliwość, warto mieć pod ręką podstawowe elektronarzędzia. Dzięki nim wszystkie prace wykonamy o wiele sprawniej i wygodniej. Niestety nie zawsze wiemy, czym kierować się przy wyborze danego typu elektronarzędzia i w konsekwencji nasz warsztat zasila sprzęt, który jest albo zbyt słaby i nie spełnia naszych oczekiwań lub przeciwnie – przepłacony. Stąd też warto zapoznać się z naszym poradnikiem, tak aby wyposażyć domowy warsztat w odpowiedni sprzęt, który będzie zarówno funkcjonalny, trwały i nie nadszarpnie zbyt mocno domowego budżetu.
Elektronarzędzia do domu – co warto mieć w warsztacie?

Dobra wiertarka to podstawa!

Wiertarka wydaje się podstawowym elektronarzędziem w każdym domowym warsztacie. Średniej klasy wiertarkę kupimy już za niecałe 200 zł, podczas gdy za model profesjonalny zapłacimy ok. dwa razy tyle. Warto jedynie zastanowić się nad wyborem modelu z udarem, ponieważ dzięki funkcji udaru możemy skutecznie wiercić w twardych i kruchych materiałach, jak kamień czy beton. Na co zwrócić uwagę przy zakupie wiertarki? Ważna będzie przede wszystkim jej moc, maksymalna prędkość obrotowa, rodzaj uchwytu i częstotliwość udaru.

Bez szlifierki ani rusz!

Kolejne i bardzo przydatne podczas remontu i majsterkowania elektronarzędzie to szlifierka kątowa. Można przy jej pomocy nie tylko szlifować, ale też i ciąć różne elementy z metalu, kamienia czy betonu. Dzięki szlifierce szybko i sprawnie przygotujemy drewniane powierzchnie do malowania i lakierowania oraz przytniemy płytki ceramiczne. Ogromna funkcjonalność tego narzędzia sprawia, że korzystają z niego nie tylko domownicy, ale również większość firm remontowo-budowlanych. Na co zwrócić uwagę przy zakupie szlifierki kątowej? Spójrzmy na moc silnika, maksymalną prędkość obrotową i maksymalny rozmiar tarczy, którą możemy zamocować.

Jakie narzędzia do cięcia drewna?

Niestety cięcie drewna przy pomocy wyżej wymienionych szlifierek kątowych jest dosyć trudne i pomimo specjalnych tarcz tnących do drewna, może być nawet niebezpieczne. W tym celu warto wyposażyć się w inne narzędzia, które szybko uporają się z obróbką drewnianych elementów. Do takiego sprzętu zaliczają się np. wyrzynarki, pilarki tarczowe, piły ukosowe czy pilarki szablaste. Warto przy tym dodać, że nie są to sprzęty przesadnie drogie i średniej klasy urządzenia kosztują od 300 do 500 zł.

Gdzie kupować elektronarzędzia?

Na koniec warto odpowiedzieć sobie na pytanie: gdzie kupować elektronarzędzia do domu – w sklepach stacjonarnych czy online, takich jak iSPRZET? Okazuje się, że zakupy przez Internet cieszą się coraz większą popularnością. Przemawia za tym wiele czynników, w tym szybki i łatwy dostęp do tysięcy ofert profesjonalnych produktów różnych producentów. Ponadto w sklepach online szybko porównamy ceny i parametry interesujących nas produktów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy