reklama

Pijana kobieta jechała niesprawnym autem

, Na sygnale, Wiadomości, 24.01.2022 10:34,
Badanie stanu trzeźwości 26 – latki wykazało 1,2 promila alkoholu.
Pijana kobieta jechała niesprawnym autem

Jak informuje policja, w sobotę (22.01) na drodze krajowej nr 52 w Kętach mundurowi zauważyli zaśnieżony samochód marki Peugeot, który nie trzymał prostego toru jazdy.

- Funkcjonariusze natychmiast dali kierującej sygnał do zatrzymania się i pojazd zjechał na pobocze. Kiedy tylko kobieta opuściła szybę w drzwiach samochodu policjanci od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 26 – latki wykazało 1,2 promila alkoholu. Ponadto podczas kontroli policjanci ujawnili, że jedna z przednich wycieraczek pojazdu jest niesprawna, niesprawne jest również światło wsteczne, a także brak wymaganej gaśnicy. Kobieta została poinformowana, że w związku z popełnionymi wykroczeniami do Sądu zostanie skierowany wniosek o jej ukaranie, natomiast w związku z popełnionym przestępstwem zostaje zatrzymana - informuje mł. asp. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświecimiu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy