reklama

W weekend goprowcy sześć razy wyruszali ratować turystów

, Na sygnale, Wiadomości, 24.01.2022 14:20, red
Mimo trudnych warunków w górach, nie brakuje śmiałków, którzy wybierają się na trudne górskie wyprawy. Nie zawsze takie wycieczki kończą się zgodnie z planem.
W weekend goprowcy sześć razy wyruszali ratować turystów
W miniony weekend ratownicy beskidzkiej Grupy GOPR prowadzili w sumie aż sześć akcji poszukiwawczo-ratowniczych. Dwukrotnie w rejonie Pilska, raz na Hali Baraniej oraz w rejonie Baraniej Góry.

W dwie akcje zaangażowani byli ratownicy suskiej sekcji GOPR.

W sobotę o godz. 14.50 otrzymali zgłoszenie od przypadkowych skiturowców, którzy natrafili na 3 osoby potrzebujące pomocy w rejonie Złotej Studni poniżej Cyla (Mała Babia Góra).

- Jedna z nich w wyniku długotrwałej wędrówki w głębokim śniegu całkowicie opadła z sił. Turyści zostali zaopatrzeni termicznie przez skiturowców przy użyciu pakietów grzewczych i nakarmieni batonami i żelami wysokoenergetycznymi. Po odzyskaniu sił zaczęli schodzić po swoich śladach w kierunku Żywieckich Rozstajów, gdzie zostali przejęci przez idących im naprzeciw ratowników ze stacji Markowe Szczawiny i dalej ewakuowani skuterem do Zawoi Czatoża - informują goprowcy.

Niemal w tym samym czasie GOPR za pośrednictwem aplikacji @Ratunek GOPR otrzymał zgłoszenie o 2 turystach, którzy w rejonie Przełęczy Lodowej w wyniku trudnych warunków atmosferycznych stracili orientację w terenie i zaczęli schodzić na stronę słowacką.

Do działań zostali zadysponowani ratownicy Sekcji Operacyjnej Babia Góra, równocześnie ratownicy dyżurni z CSR podjęli udane próby naprowadzenia turystów na szlak przy pomocy aplikacji. Poszukiwani turyści zostali przejęci przez ratowników w rejonie Złotnicy i sprowadzeni do schroniska na Markowych Szczawinach.

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy