Siatkarskie derby Kęty - Andrychów. Ależ to był mecz!

Sport, Wiadomości, 15.01.2022 19:16,
II liga siatkarzy.

W rozegranym w sobotę (15.01) wieczorem derbowym meczu II ligi siatkarzy górą Kęczanin Kęty.

Mecz Kęczanin Kęty - MKS Andrychów jak zwykle obfitował w mnóstwo emocji. W pierwszym secie górą byli kęczanie, ale zawodnikom z Andrychowa udało się wyrównać. Później, w trzecim secie znowu gospodarze przechylili szalę na swoją stronę (25-22). W czwartej partii andrychowianom udało się wyrównać i o wszystkim zdecydował tie-break.

Piąty set trzymał w napięciu do samego końca. Od początku niewielką przewagę posiadali andrychowianie. Było już nawet 14-12 dla MKS. Ostatecznie górą byli zawodnicy Kęczanina, którzy wygrali decydujące starcie 18-16.

Kęczanin Kęty- MKS Andrychów 3-2 (25-19, 16-25, 25-22, 18-25, 18-16)
Karpaty Krosno - MCKiS Jaworzno 0-3
TKS Tychy - AKS V LO Rzeszów 3-2
MKS II Będzin - Błękitni Ropczyce 1-3
MOSiR Jasło - AT Jastrzębskiego Węgla 3-1
Extrans Sędziszów Młp. - Volley Rybnik 3-0
Hutnik-Wanda Kraków - MOSiR Dębica 2-3