Ranking najbardziej usportowionych szkół w powiecie wadowickim

, Sport, Wiadomości, 11.10.2017 15:00, ks
Wadowicki „Gimpel”, Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie oraz SP Nr 1 w Wadowicach – to trzy szkoły, które zwyciężyły w klasyfikacji sportowej w Małopolskim Systemie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w minionym roku szkolnym.
Ranking najbardziej usportowionych szkół w powiecie wadowickim


W licealiadzie pasjonującą walkę o końcowy triumf stoczyli pomiędzy sobą uczniowie wadowickiego oraz andrychowskiego „Ogólniaka”. Jak się okazuje, uczniowie z tych szkół osiągają nie tylko znakomite wyniki w nauce, ale także w rywalizacji sportowej. Ostatecznie, zwyciężyli wadowiczanie, a andrychowianie musieli zadowolić się drugim miejscem. Trzecie miejsce ex aequo zajęli uczniowie wadowickiego „Ekonomika” oraz kalwaryjskiego ZSiPO.


Co nie udało się andrychowianom w licealiadzie, udało się w gimnazjadzie, którą zwyciężyło Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Noblistów. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum Nr 1 w Choczni, a na najniższym stopniu podium stanęli gimnazjaliści z Brzeźnicy.


W rywalizacji szkół podstawowych zwyciężyli uczniowie SP Nr 1 w Wadowicach, drugie miejsce zajęła SP Nr 4 w Andrychowie, a trzecie – SP w Stroniu.

Uczniowie rywalizowali w takich dyscyplinach jak m.in.: biegi przełajowe, piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, piłka nożna, pływanie, badminton, szachy, a nawet narciarstwo alpejskie.
W każdych zawodach walczyli o awans do etapu rejonowego lub wojewódzkiego, a także o punkty wliczane do klasyfikacji szkół w powiecie wadowickim. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał koordynator ds. sportu w powiecie wadowickim Jan Szewczyk.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Wielce_uprzejmy, 12.10.2017 00:15

Gimnazjum nr 1 w Andrychowie stało się ofiarą reformy ale uczniowie i nauczyciele pozostali w nowej Szkole Podstawowej nr 3. To tak dla przypomnienia części społeczności lokalnej.

pełne wyniki i terminarz ›