reklama

Piłkarki Wisły Brzeźnica wicemistrzyniami Polski

, Sport, Wiadomości, 05.06.2021 16:40, PAN
W Środzie Wielkopolskiej rozegrany został finałowy turniej mistrzostw Polski dziewcząt U-13. Wicemistrzem kraju został AKF Wisła Brzeźnica!
Piłkarki Wisły Brzeźnica wicemistrzyniami Polski
Tytuł Mistrza Polski przypadł Akademii Piłkarskiej Diamonds, trzecie miejsce zajęła Tęcza Bydgoszcza, a kolejne: Football Success Academy Krakw, GKS Katowice, Warta Pozań, Olimpia Szczecin i SMS Łódź.

Warto podkreślić, że wicemistrzynie Polski - młode piłkarki Wisły Brzeźnica, prowadzone przez Andrzeja Żądłę - nie przegrały w turnieju meczu, w finale AP Diamonds wygrała dopiero w rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry było 0-0). W półfinale zespół z gminy Brzeźnica wygrał 4-1 z FSA Kraków, a wcześniej Wartę Poznań 4-0 i GKS Katowice 1-0. Aby zagrać w finałach Wisła musiała wygrać rozgrywki w Małopolsce, następnie triumfować w zmaganiach strefowych. To pokazuje, jak silny był ten zespół, który sukcesy osiąga zarówno w futbolu jak i rozgrywkach halowych.

W Wiśle Brzeźnica gra Maja Becker, mieszkanka Zagórnika, która swoją piłkarską przygodę zaczynała w Football Academy Andrychów, Beskidzie Andrychów i Pandzie Burza Roczyny. W tej chwili przebywa w Brzeźnicy na wypożyczeniu z klubu z Andrychowa.


foto: Archiwum klubu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama