reklama

Sukces Orkiestry Dętej OSP w Roczynach i zespołu eR Band Roman Marczyński Big Band

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 05.06.2021 15:35, INFORMACJA PRASOWA
Orkiestra Dęta OSP w Roczynach i eR Band Roman Marczyński Big Band – Finalistą 43. edycji Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY
Sukces Orkiestry Dętej OSP w Roczynach i zespołu eR Band Roman Marczyński Big Band
Orkiestra Dęta OSP w Roczynach została Finalistą 43. edycji Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Nowym Sączu. Spotkanie finałowe odbędzie się w dniach 23-25 czerwca 2021 roku w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.

Do Finału awansował również Zespół eR Band „Roman Marczyński Big Band” – działający przy Stowarzyszeniu Orkiestra Dęta w Roczynach. Przy Orkiestrze działa również Młodzieżowa Szkółka gry na instrumentach dętych. Chętnych zapraszają do nauki, a później do wstąpienia w szeregi muzycznych formacji działających przy Stowarzyszeniu.


Orkiestra liczy 45 osób. Zapewnia oprawę muzyczną prawie wszystkich uroczystości państwowych, patriotycznych, gminnych, kościelnych na terenie gminy Andrychów. Często występuje również na terenie powiatu wadowickiego i w sąsiednich powiatach. Zespół występował poza granicami Polski m.in. na Ukrainie, w Niemczech oraz w Holandii. W 2010 roku zostało założone Stowarzyszenie Orkiestra Dęta OSP w Roczynach, którego Prezesem został Zbigniew Janosz.

W swoim repertuarze Orkiestra posiada utwory klasyczne, rozrywkowe, popowe, jazzowe, znane z radia i telewizji, jak również utwory tradycyjne o charakterze wirtuozowskim z repertuaru Vlado Kumpana, polki, marsze. Orkiestrę Roczyny często możemy usłyszeć w radiu RMF FM w piątki o godzinie 14:00 na rozpoczęcie programu "Lepsza połowa Dnia".

Bandleaderem, Kapelmistrzem Orkiestry jest Jej wychowanek, trębacz, znany pedagog muzyczny mgr Roman Marczyński. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym - Muzyka Współczesna i Jazz.

Najważniejsze osiągnięcia Orkiestry:
- III miejsce – Złoty Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”;
- I miejsce w XXXIII Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych "Echo Trombity" w Nowym Sączu w kategorii Orkiestra OSP;
- Wyróżnienie w 53. Festiwalu Orkiestr Dętych Ziemi Krakowskiej-Michałowice-Więcławice.
Orkiestra Dęta OSP w Roczynach w tamtym roku obchodziła 150-lecie swojego istnienia(1870-2020).
Ze względu na pandemie Jubileuszowe Uroczystości zostały przeniesione na ten rok.
Będziemy Państwa na bieżąco informować.


Zespół eR Band „Roman Marczyński Big Band”Zespół składa się z profesjonalnych muzyków ze śląska i z małopolski. Z zespołem występuje vocalista Rafał Żur. W zespole występują także wychowankowie Orkiestry Dętej OSP w Roczynach.

Bandleaderem jest Roman Marczyński, który jest nauczycielem gry na trąbce w Szkole Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej. Współpracuje m.in. z eM Band Jaworzno, Big Band Małopolski, jak również z Teatrem Witkacego w Zakopanem, a także z zespołem Czerwie. Uczestniczył w Koncercie pod kierunkiem Adama Sztaby podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, a także w I edycji Wodecki Twist Festival pod batutą Krzysztofa Herdzina.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Orkiestry: www.orkiestra.roczyny.pl
lub https://m.facebook.com/OrkiestraRoczyny i https://facebook.com/RomanMarczynskiBigBand

Tel. kontaktowy: 535777414/ email: [email protected]

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy