reklama
reklama

Licealiści nie mogą się doczekać. Będą mieli halę sportową z prawdziwego zdarzenia

Sport, Wiadomości, 14.07.2023 16:40, eł

Prace są już mocno zawansowane.

Licealiści nie mogą się doczekać. Będą mieli halę sportową z prawdziwego zdarzenia

W ubiegłym roku ruszyła budowa dwóch hal sportowych przy szkołach ponadpodstawowych w powiecie wadowickim. Jedna z nich powstaje przy I Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie. Choć obiekt ma być gotowy i wyposażony do wiosny 2024 roku, wydaje się, że powstanie wcześniej. Prace już dobiegają końca.

Długość i szerokość hali to 49 na 45,1 m, a wysokość – 13,4 m. Została ona połączona z budynkiem liceum trzykondygnacyjną przewiązką. Powstaną w niej między innymi szatnie i łazienki, a także sala, w której możnabędzie urządzić siłownię. Będzie tam też winda dla niepełnosprawnych, dzięki czemu osoby na wózkach już bez problemu dostaną się na dowolne piętro szkoły.

W hali sportowej znajdzie się pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. Będzie z nich mogło korzystać równocześnie kilka grup młodzieży. Obiekt zostanie wyposażony w mobilne, składane trybuny dla 300 widzów. Obok budynku powstanie 28 nowych miejsc postojowych, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych.

Powiat wadowicki pozyskał na budowę hali dotacje z różnych programów - 4,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, 3 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz 2,5 mln zł z Polskiego Ładu. Całkowity koszt inwestycji to około16 mln zł.
Foto: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama