reklama
reklama

Już w tym roku nowe boisko przy szkole. Na razie jedno

Sport, Gospodarka, Wiadomości, 19.05.2023 18:40, eł

W przyszłości dojdzie do niego również drugie.

Już w tym roku nowe boisko przy szkole. Na razie jedno

O planach modernizacji i rozbudowy infrastruktury sportowej przy Zespole Szkół Samorządowych w Roczynach pisaliśmy już w marcu, ale wtedy nie było jeszcze wiadomo, czy uda się pozyskać dotację na ten cel. Teraz już wiadomo, że pierwszy etap inwestycji zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku, o ile nie pojawią się nieprzewidziane komplikacje.

W Roczynach mają powstać dwa boiska, czterotorowa bieżnia, skocznia do skoków w dal, plenerowa siłownia, budynek z szatniami i łazienkami, a także nowe ogrodzenie. Ale nie wszystko w tym samym czasie. Na razie gmina Andrychów otrzyma dofinansowanie pierwszej części inwestycji. Z budżetu województwa małopolskiego, w ramach programu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS”, dostanie 240 tys. zł na budowę boiska wielofunkcyjnego z piłkochwytami, które będzie służyło do gry w siatkówkę i koszykówkę. Ten etap inwestycji, wyceniony na około 600 tys. zł, obejmuje także wykonanie siłowni pod chmurką. Niebawem ma zostać ogłoszony przetarg na realizację przedsięwzięcia. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, boisko i siłownia będą gotowe jeszcze w tym roku.

Drugie boisko, którego budowa jest w planach, będzie przeznaczone do gry w piłkę nożną i ręczną. Na razie trudno przewidzieć, kiedy można spodziewać się jego powstania. Razem z pozostałymi wymienionymi powyżej obiektami, ma ono kosztować około 1,4 mln zł.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama