reklama

Gala na Kocierzu z okazji jubileuszu 100-lecia Beskidu Andrychów [FOTO, VIDEO]

, Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 20.09.2019 20:30, DK
Zobaczcie jak to wyglądało.
Gala na Kocierzu z okazji jubileuszu 100-lecia Beskidu Andrychów [FOTO, VIDEO]

W piątek (20.09) w sali „Kocierzanka” w Kocierz Hotel&SPA odbyły się uroczyste obchody 100-lecia Beskidu Andrychów. W sali zebrało się kilkaset osób, związanych z klubem (sponsorzy, działacze, prezesi, trenerzy, zawodnicy, kibice) od lat.

Wśród zaproszonych gości był m.in. burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka, przybyli też poseł Józef Brynkus, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Rafał Stuglik oraz wiceburmistrz Andrychowa Wojciech Polak.

Najbardziej zasłużeni dla klubu zostali odznaczeni pamiątkowymi medalami, pucharami etc.
To już 100 lat klubu z niesamowitą historią
Największe sukcesy andrychowskiej piłki przypadają na lata 1951-62, kiedy to Beskid (wówczas pod nazwą zrzeszeniową Włókniarz), grał w krakowskiej lidze okręgowej, czyli odpowiedniku dzisiejszej III ligi piłkarskiej. Andrychowianie zdobywali mistrzostwo w latach 1953 i 1955. Jednak w rozgrywkach o wejście do II ligi występowali bez powodzenia. Później Beskid grał w krakowskiej klasie A, a po zmianie podziału administracyjnego kraju w latach 1976-2000 w bielskiej lidze okręgowej oraz klasie A.

Aktualnie po wielu zmianach w klubie (nowy zarząd, zmiana składu, zmiana trenera) widać, że jest coraz lepiej. Dużo pracy w promocję klubu oraz zmianę wizerunku włożyli najbardziej zagorzali kibice Beskidu Andrychów.

Pamiętajmy też, że Beskid to nie tylko piłka nożna. W swojej historii klub miał wiele sekcji (była nawet koszykówka) w których trenowało mnóstwo osób.
25 lat temu z klubu Beskid Andrychów wyłonił się andrychowski Międzyszkolny Klub Sportowy MKS. Powstał on jako alternatywa dla działalności piłki siatkowej KS "Beskid". Celem działalności MKS było szkolenie dzieci i młodzieży szkolnej w siatkówce.

Głównymi założycielami klubu MKS byli m.in. Zbigniew Marek, Janusz Wiewióra, Ireneusz Górski, Krzysztof Kubień i Grzegorz Gacek.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Sumiarz, 20.09.2019 22:25

Pan Szypuła w istocie przyczynił się do budowania historii klubu " Beskid"

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama