reklama
reklama

Wybrano 228 osób, które przeprowadzą wybory w gminie Andrychów

Polityka, Wiadomości, 26.09.2023 12:30, red
Komisarz wyborczy powołał składy obwodowych komisji.
Wybrano 228 osób, które przeprowadzą wybory w gminie Andrychów

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 15 października. Na terenie gminy Andrychów będą działać 24 obwodowe komisje wyborcze.

Właśnie udało się skompletować skład obwodowych komisji wyborczych. W sumie zasiądzie w nich 228 osób, reprezentujących różne komitety wyborcze.

Komisarzy Wyborczy podjął decyzję o powołaniu składów poszczególnych komisji.

Zobacz: skład obwodowych komisji wyborczych w gminie Andrychów (plik pdf do pobrania)


Członkom obwodowych komisji wyborczych przysługuje zryczałtowana dieta za czas związany z wykonywaniem przypisanych im czynności. Jest podwyżka tych diet.

W październikowych wyborach do Sejmu i Senatu kwoty te będą wyższe: przewodniczący komisji zarobi 800 zł (do tej pory było to 500 zł), zastępca przewodniczącego - 700 zł (zamiast 400 zł), a członek obwodowej komisji wyborczej – 600 zł (zamiast 350 zł). Do obsadzanie są setki miejsc w każdej z gmin.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy