reklama
reklama

W środku wakacji wybory w gminie Andrychów

Polityka, Wiadomości, 17.05.2023 14:45,
Rusza maraton wyborczy.
W środku wakacji wybory w gminie Andrychów
Na 6 sierpnia 2023 roku (niedziela) zarządzone zostały wybory sołtysów i członków Rad Sołeckich w gminie Andrychów. Glosowanie zostanie przeprowadzone w godzinach 8:00 – 16:00 w lokalach wyborczych.

Zgłoszenia kandydatów na: Sołtysów, Członków Rad Sołeckich oraz Członków Sołeckich Komisji Wyborczych, przyjmować będzie Gminna Komisja ds. Wyborów Sołeckich w dniach od 19.06.2023 r. do 30.06.2023 r. – w Urzędzie Miejskim w Andrychowie (w godzinach pracy Urzędu).


Przy wyborach można zarobić. Członkowie komisji za wykonanie wszystkich czynności w ramach swoich obowiązków otrzymują zryczałtowane diety:

- Przewodniczący Gminnej Komisji ds. Wyborów Sołeckich - 500,00 zł,
- Zastępca Przewodniczącego Gminnej Komisji ds. Wyborów Sołeckich - 400,00 zł,
- członek Gminnej Komisji ds. Wyborów Sołeckich - 350,00 zł,
- Przewodniczący Sołeckiej Komisji Wyborczej - 400,00 zł,
- Zastępca Przewodniczącego Sołeckiej Komisji Wyborczej - 300,00 zł,
- członek Sołeckiej Komisji Wyborczej - 250,00 zł.


Sołeckie wybory w gminie Andrychów otwierają cały cykl wyborczy. Jesienią (prawdopodobnie w październiku) odbędą się wybory do Sejmu i Senatu, na wiosnę 2024 roku odbędą się wybory samorządowe, a w czerwcu wyboru do Parlamentu Europejskiego.

Tak prezentuje się kalendarz wyborczy wyborów sołtysów i Rad Sołeckich w gminie Andrychów.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 17.05.2023 15:20

Pora wybierać ludzi perspektywicznych. Dziękujemy już emerytom, którzy urząd sołtysa traktują jako dodatkowa pensja do emerytury. Nikt nie jest wieczny, więc dajcie sobie już spokój.