reklama

Można ocenić pracę magistratu. Jest specjalna ankieta

Polityka, Wiadomości, 17.05.2023 14:15,
Jaką ocenę wystawią władzom i urzędnikom mieszkańcy?
Można ocenić pracę magistratu. Jest specjalna ankieta
Gmina Andrychów ubiega się o Europejską Odznakę Jakości Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym. O to, czy ją dostanie zależy w dużej mierze od mieszkańców, którzy właśnie poproszeni zostali o wypełnienie ankiety, w której można ocenić pracę urzędu i samorządu.

- Zapraszamy bardzo serdecznie do podzielenia się Państwa opiniami na temat działalności naszego samorządu. Wypełnienie ankiety powinno zająć od 5 do 10 minut. Państwa udział w badaniu jest niezbędny do prawidłowego złożenia wniosku. Badanie jest anonimowe – nie ma możliwości identyfikacji odpowiedzi, których Państwo udzieliliście. Wyniki będą analizowane i prezentowane wyłącznie w zbiorczych zestawieniach - informują w magistracie.

Ankieta dostępna jest tutaj: https://andyrchowobyw2023.webankieta.pl/

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 20.05.2023 19:53

@Archanioł Michał - dokładnie tak jest jak napisałeś, dziewięć osób na dziesięć pochłonie ciastko ! I teraz kolejny test – w losowo dobranej grupie osób np. zbiorze 21-osobowym, tylko u dwóch osób z tej statystycznej próby dominują racjonalne ośrodki w ich mózgach. Kto z inteligentnych czytelników potrafi wskazać te dwa dominujące umysły ? Zapraszam do odpowiedzi.

Archanioł Michał, 19.05.2023 21:14

@Zakolog mało kto posiada wyraźną higienę umysłu. większość konsumuje " to ciastko". Obstawiam na przykład, że u radnej " niewyspanej" wśród innych przesłanek do jej zachowania znajdziemy "zauroczenie". Na tym polega ten bajzel wokół. Dominacją "wczesnoewolucyjnej części mózgu".

Zakolog, 19.05.2023 18:42

Jeszcze jedno uproszczenie – test ciastka, jeśli późnym wieczorem chwilę przed snem, wiedząc, że nie powinieneś, że jest to szkodliwe dla twojego zdrowia i będzie skutkowało nadwagą, cukrzycą, nadciśnieniem, ale idziesz do kuchni i zjadasz ciastko. To wiedz, że twoje wewnętrzne przekonanie o niejedzeniu ciastka pochodzi z twojego mózgu, a precyzyjnie ujmując z jego części zwanej korą nową, ośrodka odpowiadającego za logiczne myślenie, racjonalność i zdolność empirycznego odbioru rzeczywistości. Natomiast twoje kroki w kierunku lodówki i sama konsumpcja ciastka jest wynikiem działania wczesnoewolucyjnej części mózgu zwanej też gadzim mózgiem, która odpowiada między innymi za emocje i pierwotne zachowania. Jeśli jesteś radnym, urzędnikiem miejskim, podjąłeś się decydować o życiu wielu osób, to twoje decyzje muszą być podejmowane tylko przez obszary korowe i całkowicie pozbawione zakłóceń z gadzich obszarów. A funkcja ego nie może mieć nawet śladowego wpływu na decyzję, ponieważ podejmujesz ją dla innych, a nie dla siebie i swoich wyobrażeń o sobie. Jak chcesz schlebić własnemu ego, to kup sobie certyfikat wspaniałości, nawet za pieniądze podatnika, jeśli to pomoże w podjęciu racjonalnej, opartej na obowiązującej wiedzy decyzji.

FeelFree, 19.05.2023 10:36

@Zakolog - taka definicja to zbytnie uproszczenie, czyli na wstępie nieprawdziwe założenie. Wynikną więc z tego błędne wnioski. Człowiek w swej naturze jest istotą niedoskonałą, emocjonalną, targaną sprzecznościami, w dużym stopniu nierozumiejącą własnych działań, ich motywów, celów itd. Do tego każdy jest unikalny i dlatego jednej osobie tak trudno zrozumieć działania i motywy drugiej. Np. ludzie wchłaniają reklamy i kupują reklamowane produkty co jest z punktu widzenia przywoływanej zdolności przewidywania skutków własnych działań w funkcji czasu zupełnie nielogiczne lub/i szkodliwe. Tylko część działań i decyzji podejmujemy na zasadach czystej logiki, rozumu, racjonalności. Temat rzeka, jak Ci się chce to hasło brzmi: zdolność jednostki do testowania rzeczywistości - funkcja ego. Dołóżmy do tego sławetną "psychologię tłumu".

Zakolog, 19.05.2023 08:35

@FeelFree - Jeśli takie pojęcie jak ludzka inteligencja zdefiniujemy, jako zdolność przewidywania skutków własnych działań w funkcji czasu, to w Andrychowie mamy obecnie zjawisko ewolucyjnego regresu do średniej. A wspomniany bajzel jest pierwszą pochodną tej regresji, natomiast różnej maści pachołki, tylko prostym modulatorem zewnętrznego sygnału zamienianego w bełkot. PS Dostrzegam pewną modyfikację stylu literackiego, dam znać, która wersja będzie najbardziej się podobać.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 18.05.2023 15:20

Mnie najbardziej wkurza w każdym urzędzie 1. Żrą i piją w pracy jak ty przychodzisz coś załatwić (niech sobie jakiś pokoik do tego załatwią) 2. Odbieranie telefonów jak są w trakcie załatwiania sprawy z Tobą (brak szacunku do człowieka) Reszta może być

FeelFree, 18.05.2023 13:08

@Zakolog - nie zgadzam się z Tobą. Dość często -z mojej perspektywy- lepiej jednak NIE MIEĆ 300 baniek, czy tysięcy. Bywa, że te pieniążki trzeba oddać, spłacać, utrzymywać to co się za nie kupi, wybuduje; dofinansowywać, remontować, nadzorować itd. A przyszłości się nie da przewidzieć w wielu sprawach, o czym przekonało się wielu: kredytobiorców, beneficjentów, przedsiębiorców, budujących domy na hipotekę, leasingujących samochody, sprzęt etc. Wszystkie te zobowiązania zaciąga w naszym imieniu wójt lub jego pachołki różnej maści z jego woli i z różnym stopniem wiedzy tego w czym biorą udział. Na koniec i tak z tym całym bajzlem zostaną mieszkańcy gminy i następne władze samorządowe. Większość obywateli gminy do tej pory daje się omamiać bełkotowi władzy lokalnej. To jest główny problem tej gminy. Bielsko jest już po referendum i nie będzie tam spalarni...uznano jego wynik, mimo słabej frekwencji; u nas władza unika przeprowadzenia referendum. Działa w ukryciu przed obywatelami. Wciska kit. Mydli oczy. Działa dla części, kosztem obciążeń wszystkich.

Zakolog, 18.05.2023 07:48

@FeelFree - wiesz, że jak ta Spółka z o.o. pod wezwaniem trzech emerytów, którzy święcenia otrzymali jeszcze od I sekretarza PZPR z jej oficjalnie wpisanym beneficjentem rzeczywistym, nie otrzyma tych 300 baniek, to Ty i ja będziemy tej sytuacji winni. No może jeszcze w przypływie miłosierdzia dorzucą do nas radnego Kubienia i radną Studniarz. To, że spółka ma 5 tysi całego kapitału i zarejestrowano ją na tydzień przed końcowym terminem składania wniosków, nie będzie mieć żadnego znaczenia. A wtedy TomkoMirki, dla ratowania tych 300 baniek będą musieli znaleźć firmę, która otrzymała dofinansowanie i specjalnie długo nie będą jej szukać. Wiesz również, że ludzie mogą nie mieć dróg, kanalizacji, nawet średniej jakości edukacji, ale obiecane 300 baniek zawsze robi w ich umysłach spektakularne wrażenie. Nie mieć 300 baniek, a nie mieć 300 baniek, robi dużą różnicę.

FeelFree, 17.05.2023 18:16

cd.: Pytanie szóste - czy wójt poinformował Cię czego nie będziesz Ty i Twoje dzieci mieć na terenie miasta, wsi, gminy w związku z koniecznością ciągłego dofinansowania z naszych podatków ciepłowni oraz kosztami utrzymania przyszłej tajnej instalacji przetwarzania odpadów, która jest tak tajna, że podpisano certyfikaty poufności i tak publiczna, że aż prywatna i nie możemy znać treści złożonych w jej sprawie wniosków. Pytanie siódme - czy wójt poinformował Cię o tym jakie jest zadłużenie gminy i jak będzie rosło w kolejnych latach w związku z zatwierdzonymi przez radę miejską na jego wniosek uchwałami. Pytanie ósme - czy wójt poinformował Cię, że w sprawie budowy w Andrychowie zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych zostały złożone dwa wnioski (dotacja oraz pożyczka) złożone przez ENERGIA Andrychów Sp. z o.o. – o dofinansowanie inwestycji o nazwie: "Budowa zakładu zgazowania odpadów komunalnych wraz z zagospodarowaniem ciepła procesowego i energii elektrycznej w ramach optymalizacji gospodarki odpadowej oraz energetycznej w Gminie Andrychów", oraz kiedy zakończy się etap jego oceny ekologiczno-technicznej. Pytanie dziewiąte: czy wiesz na jakiej podstawie podano w Nowinach Andrychowskich informację, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  deklarował udzielenia dofinansowania powyższej inwestycji słowami "Całość ma kosztować 370 mln zł z czego już 200 mln jest niemal „załatwione” – 100 mln bezzwrotnej dotacji z funduszy centralnych i 100 mln pożyczki z ministerstwa ochrony środowiska" Pytanie dziesiąte: Czy wiesz, że wg badań wykonanych z naszych podatków i zamieszczonych w Strategii Rozwoju Gminy Andrychów na lata 2021-2030: 45% badanej młodzieży nie deklaruje chęci zamieszkiwania terenu gminy w perspektywie najbliższych 5-10 lat, 56% ankietowanych uważa, że ich głos i działania w Gminie Andrychów nie mają znaczenia i nie wpływają na otoczenie?

Zakolog, 17.05.2023 15:28

Pytania pomocnicze do ankiety. Pierwsze, czy wiesz w jakiej technologii (producent,numer patentu) będzie budowany zakład termicznego przekształcania odpadów. Drugie, czy wiesz jaki rodzaj odpadów będzie w nim przekształcany. Trzecie, czy będą to odpady wymienione w uchwale gminy o utrzymaniu czystości i porządku, czyli te za które płacisz co miesiąc. Czwarte, kto będzie właścicielem instalacji – gmina Andrychów czy Janusz biznesu. I piąte, kto będzie ponosił ekologiczne i zdrowotne koszty procesu przekształcania odpadów. Odpowiedź wyślij do Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego, Warszawa.