reklama

Zbiórka na pomoc dla małej Lenki z Andrychowa

MAGAZYN, Wiadomości, 17.05.2023 10:02,
- Zebrane środki chcielibyśmy przeznaczyć na dalszą rehabilitację Lenki oraz turnusy rehabilitacyjne - informują rodzice dziewczynki.
Zbiórka na pomoc dla małej Lenki z Andrychowa

Lenka Ryba urodziła się 6 grudnia 2021 r. w 34. tygodniu ciąży. Jak informują rodzice, po porodzie stwierdzono u niej niedrożność dwunastnicy, wodogłowie wrodzone, małoocze (w tym oczko lewe skrajne), przymglenie rogówki obu oczu, dysplazję nerek, nieprawidłową budowę narządów płciowych oraz cechy dysmorficzne twarzy.

Dziewczynka szybko trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie przeszła tam operację rozwiązania niedrożności dwunastnicy. Wiązało się to z karmieniem sondą dojelitową i dożołądkową przez okres 1,5 miesiąca. Na oddziale intensywnej terapii noworodka spędziła swoje pierwsze 2 miesiące życia. Za Lenką również jest zabieg implantacji zastawki komorowo-otrzewnej ze względu na wodogłowie, które postępowało.

Aktualnie dziewczynka pozostaje pod opieką specjalistów, takich jak: neurolog, neurologopeda, neurochirurg, urolog, nefrolog, endokrynolog, laryngolog. Jest również w trakcie dalszej diagnozy genetycznej oraz okulistycznej.

Mimo tego, że Lenka ma już roczek, nadal nie potrafi samodzielnie siedzieć. Uczęszcza na rehabilitację ruchową, gdzie zmaga się z obniżonym napięciem mięśniowym. Zaburzony wzrok Lenki również nie przyczynia się do jej prawidłowego rozwoju.

- Zebrane środki chcielibyśmy przeznaczyć na dalszą rehabilitację Lenki oraz turnusy rehabilitacyjne - informują rodzice dziewczynki.

Dziewczynce można pomagać poprzez stronę: https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/lena-ryba


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy