reklama
reklama

Urząd wprowadza ograniczernia dla mieszkańców

Polityka, Wiadomości, 28.12.2021 11:00,
Aby odwiedzić magistrat, wcześniej trzeba się telefonicznie umówić.
Urząd wprowadza ograniczernia dla mieszkańców
Na stronie Urzędu Miejskiego w Andrychowie opublikowane zostały ograniczenia, jakie od 3 stycznia 2022 roku będą obowiązywać w urzędzie. kto nie będzie się stosował - nie załatwi sprawy w urzędzie.

Poniżej treść komunikatu:

"W związku z utrzymującym się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanem epidemii niezbędne jest podejmowanie działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem zarówno interesantów, jak i urzędników wprowadzone zostają na okres od 3 stycznia 2022 roku do odwołania, ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Andrychowie, polegające m.in. na ograniczeniu bezpośredniej obsługi interesantów:

przyjmowanie umówionych petentów w Urzędzie Miejskim:

 • poniedziałek, środa, czwartek: 7.30 – 15.00
 • wtorek: 7.30 – 16.30
 • piątek: 7.30 – 13.30

Kasa – czynna: poniedziałek, środa, czwartek: 7.45 – 15.00

 • wtorek: 7.45 – 16.30
 • piątek: 7.30 – 13.30,

 • wejście do Urzędu Miejskiego – tylko przez budynek Rynek 16,
 • w sprawach Urzędu Stanu Cywilnego – wejście bezpośrednio do USC,
 • przyjmowanie interesantów możliwe jest tylko w sprawach niezbędnych wyłącznie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym daty i godziny (wykaz telefonów dostępny jest na stronie internetowej www.andrychow.eu oraz na drzwiach wejściowych do Urzędu),
 • petenci wcześniej nieumówieni – nie zostaną przyjęci,
 • osobiste złożenie dokumentów możliwe jest na Dzienniku Podawczym, budynek ul. Rynek 16, w godzinach przyjęć, tj. poniedziałek, środa, czwartek: od 7.30 do 15.00, wtorek: od 7.30 do 16.30, piątek: od 7.30 do 13.30.
 • ceremonie udzielania ślubów w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego odbywają się zgodnie z harmonogramem. Informacja o maksymalnej ilości osób mogących uczestniczyć w uroczystości, zgodnie z obowiązującymi przepisami, będzie przekazywana zainteresowanym przed terminem uroczystości.

W trakcie wizyty w Urzędzie interesanci oraz osoby niebędące pracownikami Urzędu, wchodzące do Urzędu, są zobowiązane do: przestrzegania nakazu zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, zgodnie z obowiązującymi przepisami, do dezynfekcji rąk po wejściu do budynku Urzędu oraz zachowania odległości co najmniej 1,5 m od innych osób.

UWAGA! pracownik przy wejściu do Urzędu dokonuje weryfikacji osób wchodzących z wykazem osób umówionych w danym dniu.

Kontakt z Urzędem Miejskim w Andrychowie odbywa się przede wszystkim z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej, telefonicznej, a także korespondencji tradycyjnej.

Tomasz Żak
Burmistrz Andrychowa"

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 31.12.2021 16:23

@Zakolog - zażąda, nie tylko on, i nie tylko tego. I nie tylko od niego. Na piśmie. Tak jak życzy sobie tego wójt... Spoko. Róbmy swoje... też podobnie słyszałem nazwę, ale nie myślałem, że to aż taka literacko-realna synteza się dzieje w gminie.

Zakolog, 29.12.2021 21:36

@FeelFree - Trudno dociec tę nazwę po perfekcyjnej wymowie naszego Burmistrza, a słyszalne na końcu nazwy „cza”, nawet Hiszpanie nie są wstanie wymówić. Najbliżej fonetyczne brzmienie, to może La Mancha, czyli słynne miasto, z jeszcze bardziej słynnej powieści Cervantesa, której treść w pełni odzwierciedla przypadki naszego szlachcica. Wydaje się, iż jeśli radny Krzysztof nie odpuści i zażąda delegacji od naszej Grażynki oraz pisemnego wniosku burmistrza, będącego podstawą jej wydania, to wiele się wyjaśni.

FeelFree, 29.12.2021 17:34

@Zakolog - jak się nazywa to hiszpańskie miasto, do którego radna Studniarz ma dzwonić i pisać... wstyd pisać, ale zerwało mi łącza neuronalne, padł serwer i nie dosłyszałem? Może zdążyłeś zanotować w pamięci operacyjnej albo na kartce? P.S. Przyszłość da się w dużym stopniu przewidzieć... Skomplikowana jest to zaiste zależność, ale im więcej danych, im większa moc obliczeniowa procesora i lepsze właściwości A.I. lub im wyższe IQ futurologa tym "proroctwo" celniejsze. Wracając do Lema, a jakże, to warto prześledzić ile celnych prognoz dotyczących wynalazków, życia społecznego itd. przewidziała wiele lat temu osoba o najwyższym udokumentowanych współczynników IQ w ówczesnym województwie lwowskim. Ewenement - przebadano wtedy WSZYSTKICH maturzystów! Odnośnie radnych: wysoko ceni swoje zdolności tych 14-stu radnych. O wiele niestety za wysoko... Biorąc pod uwagę dostępne dane mam problem cennik od stycznia ustalić w związku z tym jakimś tam ponoć ładem czy porządkiem, ale popatrz oni tak śmiało sięgają prognozą finansową w przyszłość całej Gminy... 14-stu domorosłych futurologów, którzy prawdopodobnie pogrążyli gminę na ponad dekadę naprzód. Historia rozliczyła Lema, bardzo pozytywnie - geniusz. Naszych radnych też rozliczy. Nie mam złudzeń jak. A oni je nadal mają... Konformizm właśnie ich załatwił i nas, nawet o tym jeszcze nie wiedzą. Byle do wyborów... Pozdrawiam

Zakolog, 29.12.2021 15:05

Mam informację z przyszłości dla 14-stu radnych, głosujących za prognozą finansową – właśnie pozbawiliście się Państwo funkcji radnego w kolejnej kadencji. Choć nie da się przewidzieć przyszłości, to można ją prognozować i mojej prognozy jestem całkowicie pewien. Dla Mieszkańców jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ tworzy szansę na zmianę paradygmatu w zarządzaniu Gminą.

FeelFree, 29.12.2021 14:05

Zadłużenie Gminy 82 mln złotych w 2022 roku co ma stanowić 45% wysokości rocznych przychodów Gminy! Nad tym głosują radni. Jeśli to przegłosują to mam do nich pytanie: czy w swoich budżetach osobistych i domowych też gospodarzą w takich proporcjach ??? Kupują na kredyt auta mimo, że na bieżące życie brakuje ??? Naprawdę ? I komu te kredyty na 10 lat naprzód zostawiacie ?

FeelFree, 29.12.2021 13:26

@Zakolog - napiszę na poważnie: zwróć się na piśmie do wójta gminy Andrychów oraz do Twojego ulubionego przewodniczącego, odpowiedź prześlij do wiadomości radnej Studniarz oraz do Urzędu Wojewódzkiego. Mieszkamy w gminie, w której obywatele muszą w sądach dochodzić przestrzegania prawa przez władzę lokalną. Trzeba było wybrać innych radnych i wójta... to nie musielibyśmy śledzić sesji rady miejskiej i analizować co mówią wójtowie.

Zakolog, 29.12.2021 13:10

Na jakiej podstawie prawnej przyjęto kwotę z UE na zadanie „Pańska Góra” ?

FeelFree, 29.12.2021 12:54

Na bieżąco: Żaden radny nie potrzebuje zgody wójta na kontakt z ambasadą ani z żadną inną instytucją w celu sprawdzania co robi zatrudniany przez nas urzędnik w czasie pracy, którą wykonuje za nasze pieniądze i na naszą rzecz... Tekst wygłoszony do radnej Alicji Studniarz skandaliczny! A żądanie zwracania się do radnych aby zadali pytania na piśmie to SKANDAL. Oczywiście, że złożą na piśmie, ale właśnie podczas publicznie transmitowanej sesji mają okazję zadać ważne dla Mieszkańców pytania, a wójt ma obowiązek na nie odpowiedzieć. Uchylanie się od odpowiedzi na te pytanie budzi ogromne wątpliwości... wobec postawy wójta, jego intencji i jego relacji z radnymi, którzy ślepo nie głosują za tym za czym sobie życzy.

Zakolog, 29.12.2021 11:22

Ojej transmisja sesji się zepsuła, chyba Tomuś ze strachu przed opinią mieszkańców wydał polecenie odcięcia publiki od informacji.

prawoioswiata, 28.12.2021 23:55

Przepraszam, że nie w temacie, ale nie można komentować artykułów dot. tematu. Zapraszam do lektury: http://prawoioswiata.blogspot.com/2021/12/burmistrz-dziaa-niezgodnie-z-prawem.html?m=1 .... Omówienie zostanie udostępnione po opublikowaniu uzasadnienia NSA.

Archanioł Michał, 28.12.2021 22:40

To byłby numer na miarę Leszka. Kołnierzyk śnieżno biały i mankieciki eleganckie, a Zdzisław ?No w tym prawdopodobnym obrazie, popychadło jakieś? Czy ma swoją prowizje? "Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"

Zakolog, 28.12.2021 21:14

@FeelFree - Prawdopodobieństwo, że był jest dużo mniejsze, od daleko posuniętej pewności, iż nie był. Po prostu Wojtuś nie umie kłamać i nawet bez oceny jego mowy ciała było słychać ten szczególny tembr głosu. Ale na szczęście jutro może będziemy mieć możliwość zweryfikować moje założenia.

Zakolog, 28.12.2021 21:00

@Archanioł Michał - Dziś głowy nie dam, ale wydaje mi się, iż gdyby był to wyłapałbym go, tak jak teraz. Jest bardzo charakterystyczny i jak widać nie jedyny, znajduje się w sąsiedztwie odszkodowania za ul. Strefową.

FeelFree, 28.12.2021 20:55

@Zakolog - jeśli zaszczyci to powinien zdać relację z wyjazdu do Chorwacji na kosztu UE, o którym mówił ostatnio wice-wójt Polak. Wnoszę o zadanie pytania od mieszkańców: Panie burmistrzu Tomaszu Żaku, gdzie przebywał Pan podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej? i jeśli był to Zagrzeb to prosimy o streszczenie poruszanej tam podobno problematyki polityki migracyjnej Unii Europejskiej w wersji dla nas maluczkich. Może Pan odpowiedzieć oczywiście na pytania swoim wyborcom zdalnie. Z góry dziękujemy.

Archanioł Michał, 28.12.2021 20:48

@Zakolog - Czy ten pkt był w projekcie dla RIB ? Nie śledzę tego uważnie , wydaje się nie było ?!

hebes1125, 28.12.2021 19:35

Lekarze zamknięci, urząd zamknięty wszystkim to pasuje robią co chcą i zwalają na qovid .

FeelFree, 28.12.2021 19:15

@Radna Alicja Studniarz, @Radny Krzysztof Kubień, @Radny Wiesław Mikołajek, @Radny Jakub Guzdek oraz pozostali spoza grupy jedenastu; odnośnie jutrzejsze sesji: "Warto jednak pamiętać, że SIŁĄ NAWET POJEDYNCZEGO RADNEGO jest wiedza i DOCIEKLIWOŚĆ. Radny może składać interpelacje, zapytania, wnioski o informacje oraz podejmować działania kontrolne. Radny może i powinien patrzeć wójtowi oraz urzędnikom na ręce, sprawdzać jakość pracy i INFORMOWAĆ O TYM MIESZKAŃCÓW." Wybraliśmy Was, abyście reprezentowali w ramach swoich kompetencji interes nas WSZYSTKICH...

Zakolog, 28.12.2021 18:33

@Archanioł Michał - Obecnie nie znajduję innego wyjaśnienia, jak właśnie, główny i jedyny sens tej inwestycji. Dlatego pytam, zaciekawiony wyjaśnieniem naszego wodza. Ciekawe, czy jego wysokość zaszczyci jutro państwa radnych ?

Archanioł Michał, 28.12.2021 17:58

@Zakolog czyżby to był ten sens tej cudownej inwestycji ?

Zakolog, 28.12.2021 16:27

Wydarzenie to będzie, jak mieszkańcy w ramach walki z epidemią ograniczą wójtowi Żakowi wstęp do magistratu. A przy okazji, pani Alu proszę jutro zapytać naszego dobrodzieja, co oznacza zapis na 71 stronie budżetu, przedostatni wiersz dział 600 – Odszkodowania, łącznik ul. Tkackiej z drogą krajową DK52, wartość 1 200000,00, jeszcze łącznika nie skończył a już odszkodowania w wydatkach inwestycyjnych zapisuje. Coś ta kwota silnie koreluje z tą pożyczką, co ją Mirek ma w tym roku zwrócić do miasta.

Burakz wiejskiej , 28.12.2021 16:03

żaku to ty jesteś dla mnie nie ja dla ciebie

Jeremiasz, 28.12.2021 13:13

Tydzień temu też był niby stan epidemii a nikt urzędów nie ograniczał. To w ogóle jest legalne działanie żeby ograniczać obywatelowi dostęp do urzędu?

Zibi33, 28.12.2021 12:44

Ha ha ha mistrz Bareja się kłania