reklama

Metropolita pozwolił na spożywanie pokarmów mięsnych w Sylwestra

MAGAZYN, Wiadomości, 28.12.2021 08:40, red
Świetna informacja dla katolików.
Metropolita pozwolił na spożywanie pokarmów mięsnych w Sylwestra

W piątek Sylwester, a więc mniejsze lub większe imprezy sylwestrowe. Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski udzielił na ten dzień dyspensy. W ten dzień można do woli spożywać pokarmy mięsne.

Tak to uzasadnia:

Ponieważ ostatni dzień roku 2021, siódmy dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego 31 grudnia, przypadający w piątek, będzie tradycyjnie obchodzony w sposób radosny, przy wspólnym posiłku i zabawie, zgodnie z przepisem kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam na ten dzień w Archidiecezji Krakowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia

- poinformował metropolita.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Adam21, 28.12.2021 14:23

parę baniek ma się na koncie,to później można mówić Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie...haha...

FeelFree, 28.12.2021 11:39

https://www.miesiecznik.znak.com.pl/skad-sie-bierze-wiara/

FeelFree, 28.12.2021 11:39

@andryman321 - bardzo mnie cieszy, że korzystając z wolności słowa zabierasz udział w dyskusji na temat średniowiecza, magii w doniesieniu mamNewsa na temat dyspensy i prawa kanonicznego Kościoła rzymskokatolickiego. W związku z tym, że czuje się niekompetentny w każdej z tych trzech kwestii jako komentarz wklejam jedynie link do artykułu, który może być dla Ciebie bardzo ciekawy w związku z treścią Twojego wpisu. Przy okazji: wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2022 roku andryman321 ! Niech Polski Ład przyniesie Tobie zmiany na lepsze, albo chociaż mniej szkód niż mi i mojej Rodzinie!

andryman321, 28.12.2021 10:47

Czytając takie rzeczy czuję się jakbym żył w średniowieczu a nie XXI wieku. Czy rzeczywiście są w tym kraju ludzie słuchający co ten Mag ma do powiedzenia?