reklama

Umorzona sprawa byłego burmistrza

, Polityka, Wiadomości, 09.04.2021 14:50, DK
W piątek (9.04) Sąd Rejonowy w Wadowicach umorzył postępowanie przeciwko Mateuszowi Klinowskiemu, radnemu oraz byłemu burmistrzowi Wadowic.
Umorzona sprawa byłego burmistrza
W styczniu 2021 roku Prokuratura Rejonowa w Wadowicach przesłała do sądu akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi Klinowskiemu a także urzędniczce Starostwa Powiatowego w Wadowicach.

Sprawa dotyczyła budynku sanitarno-użytkowego w Parku Miejskim w Wadowicach (tzw chatka hobbita) budynek przykryty ziemią z tarasem widokowym zdaniem prokuratury jest samowolą budowlaną. Dlatego też prokuratura oskarżyła Mateusza Klinowskiego oraz urzędniczkę o przekroczenie uprawnień i narażenie gminy na straty finansowe.

Postanowienie sądu jest nieprawomocne.


To już kolejny już akt oskarżenia przeciwko byłemu burmistrzowi Wadowic. W sądzie jest druga sprawa. Chodzi o wybudowany w 2018 roku most na Kleczance w Rokowie, który ma być samowolą budowlaną.

Mieszkańcy Rokowa przez lata borykali się z przeprawą przez Kleczankę, zbudowali nawet prowizoryczną kładkę i dopiero po ponad 7 latach, ówczesny burmistrz Mateusz Klinowski wybudował nową przeprawę, której koszt wyniósł 340 tys. złotych. Mateuszowi Klinowskiemu grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy