reklama

Pinsy – metalowe przypinki podkreślające charakter

, MAGAZYN, Wiadomości, 09.04.2021 10:21, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Kiedyś noszono brosze, którymi już w starożytności spinano kawałki materiału tuniki na ramieniu, w celach funkcjonalnych i dekoracyjnych. Jednak dziś tradycyjne broszki nie są tak popularne. Ich ciekawym wydaniem, o wielu zastosowaniach, są pinsy metalowe, które wykorzystywane są między innymi do podkreślenia przynależności organizacyjnej, partyjnej, wyrażenia uczuć religijnych i patriotycznych albo dla ozdoby i wskazania swojego hobby. Jak i o czym mogą informować pinsy?
Pinsy – metalowe przypinki podkreślające charakter

Manifestowanie poglądów i sympatii

Jeszcze kilka lat temu przypinki metalowe do odzieży używane były przede wszystkim przez młodzież. Młodzi ludzie nosili je, by zamanifestować swoją przynależność do danej subkultury. Pinsy wpięte w plecak, czapkę czy w ubranie stały się elementem podkreślającymi sympatię do danego zespołu czy stylu w muzyce albo też wyrażającym poglądy – wolności słowa, tolerancji czy też inne. Przypinki z symbolami ulubionych kapel, z młodzieżowymi sloganami czy logo ukochanej marki – to przykłady pinsów, jakie do niedawna noszone były tylko przez młodych.

Budowanie identyfikacji wizualnej marki

Dla podkreślenia prestiżu wydarzenia branżowego, targów, uroczystości związanych z okrągłymi rocznicami założenia działalności czy z uhonorowaniem najlepszych pracowników i cennych kontrahentów, można zdecydować się na pinsy na zamówienie z logo marki. Przyczyni się to do wzmocnienia identyfikacji wizualnej osób związanych z firmą. Pinsy są ciekawym gadżetem reklamowym, który można zaprojektować dowolnie, zgodnie z koncepcją danego przedsiębiorstwa.

Pinsy w świecie polityki

Młodzież, pracownicy firm, ale i politycy mogą z powodzeniem wykorzystywać pinsy metalowe, czyli przypinki wykonywane na zamówienie. Wpinki z flagą Polski, z logo partii politycznej czy z orłem w koronie są bezpośrednio związane z polityką. Podkreślają one uczucia patriotyczne i przynależność partyjną osób, które je noszą. Bardzo często można zobaczyć takie estetyczne i eleganckie ozdoby w klapach marynarek kandydatów na prezydentów miast czy kraju, jak i działaczy partyjnych. Wyborcy także mogą nosić z dumą tego rodzaju pinsy – są więc one elementem marketingu politycznego.

Polacy, jako naród o silnym poczuciu narodowej solidarności i bogatej przeszłości, w której wielką rolę odegrał heroiczny patriotyzm, chętnie noszą z dumą przypinki do odzieży, które mają barwy narodowe lub napisy i grafiki. Jasno wskazują one na istotne w naszej historii wydarzenia.

Na zloty i koncerty

Uczestnicy zlotów motoryzacyjnych mogą nosić wyróżniające ich pinsy, które będą wskazywały na to, z jakim kołem lub inną organizacją są związani. To samo dotyczy obecnych na danym koncercie. Ten niewielki, dekoracyjny element stroju może być doskonałą pamiątką, podkreślającą fakt, że byliśmy uczestnikami danego wydarzenia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy